•                  
جمعه , ۰۷ آذر , ۱۳۹۹
جمعه, نوامبر 27

اعدام ۱ زندانی متهم به جرائم موادمخدر در زندان مرکزی بروجرد

0
236

حقوق بشر در ایران – سحرگاه امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۸, حکم اعدام رسول ملاحسنی, زندانی متهم به جرائم مربوط به موادمخدر, محبوس در زندان مرکزی بروجرد, اجرا شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از حقوق بشر ایران؛ سحرگاه امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۸, رسول ملاحسنی, ۳۹ ساله, اهل کرمانشاه, زندانی متهم به جرائم مربوط به مواد مخدر, محبوس در زندان مرکز شهرستان بروجرد که پیشتر حکم اعدام وی از سوی دیوان عالی کشور مورد تائید قرار گرفته بود در این زندان اعدام شد. 

بنقل از یک منبع مطلع: “رسول ملاحسنی, از سال ۱۳۹۴ بازداشت شد و به اتهام حمل و نگهداری ۹۲ کیلوگرم شیشه از نوع متامفتامین,  از سوی دادگاه به اعدام محکوم شده بود”.

این منبع همچنین گفت: “پیشتر به بستگان این زندانی اطلاع داده بودند که اجرای حکم اعدام رسول ملاحسنی روز چهارشنبه هفته جاری به اجرا در خواهد آمد، ولی این حکم ۳ روز زودتر به اجرا در آمد”.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

بر طبق آخرین گزارش سازمان عفو بین الملل که بصورت آماری اعدام در کشورهای مختلف جهان را مورد بررسی قرار داده است رتبه ایران بعد از چین دارای رتبه دوم جهانی اجرای حکم اعدام میباشد. 

از مجموع ۲۵۳ مورد اعدام ثبت‌شده در ایران، ۱۶۰ نفر، ۱۵۵ مرد و ۵ زن، به جرم قتل، ۲۲ مرد به جرم تجاوز به زنان، سه نفر به جرم تجاوز و قتل، یک نفر به جرم آدم‌ربایی و قتل، سه نفر به جرم آدم‌ربایی و تجاوز، یک نفر به اتهام بغی (قیام مسلحانه علیه حکومت)، ۲۵ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر، یک نفر به اتهام سرقت، ۱۸ نفر به اتهام “محاربه” (۱۲ نفر از آن‌ها در ارتباط با سرقت و ۶ نفر در ارتباط با فعالیتهای  سیاسی محکوم شده بودند)، ۱۴ نفر به اتهام “افساد فی‌الارض” و پنج نفر با اتهامات نامعلوم محکوم به اعدام شده بودند. 

برچسب هاقانون جدید مجازات اعدام در ایرانقتل عمد حکومتیمواد مخدرموادمخدر کراکموادمخدر شیشهمتهم به جرائم مواد مخدرمتامفتامینمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازات غیر انسانینقض حقوق بشر در ایراناتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام مواد مخدراتهام موادمخدراعداماعدام قتل عمداعدام مواد مخدراعدام موادمخدراعدام متهماعدام در ایراناعدام در زندانهای ایراناعدام رسول ملاحسنیاعدام زندانیان جرائم موادمخدرجرم موادمخدرجرائمجرائم مواد مخدرجرائم مواد مخدر در ایرانجرائم موادمخدرجرائم موادمخدر در ایرانجرائم و مجازاتجرائم عمومیجرائم غیرسیاسیحکم اعدامحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام زندانیان در ایراندادگاه کیفریرسول ملاحسنیزندان مرکزی بروجردزندان بروجردزندانی محکوم به اعدامزندانی جرائم موادمخدرزندانیان جرائم موادمخدر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: