•                  
سه شنبه , ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
327

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز, نیروهای طرحی شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان و همچنین کارگران بخش خدمات شرکت پتروشیمی اروند با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به دریافت مطالبات شهروندیشان تجمعات اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا; امروز یکشنبه ۱۳ بهمن‌ماه۱۳۹۸، جمعی از کارگران بخش خدمات شرکت پتروشیمی اروند در اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی و اقدام پیمانکار جدید برای انعقاد قرارداد حجمی با این کارگران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض اعلام کردند که پیمانکار تصمیم به عقد قرارداد حجمی با این کارگران گرفته که این مساله بیش از گذشته امنیت شغلی آنها را به خطر می اندازد.

این کارگران در ادامه همچنین تاکید کردند: متأسفانه رایزنی‌های صورت گرفته با مدیران شرکت ازجمله مدیریت امور اداری، تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته و ما چاره‌ای جز اعتراض نداریم. 

تجمع اعتراضی نیروهای طرحی شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از نیروهای طرحی شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان، در اعتراض به دستمزد کم و نامعلوم بودن وضعیت شغلی خود در مقابل ساختمان این شرکت دست به تجمع زدند.

یکی از معترضان در این خصوص گفت: “نیروهای طرحی در واقع به نیروهایی گفته می‌شود که برای یک قرارداد خاص استخدام می‌شوند و مجوز پرداخت حقوق آن‌ها نیز برای همان پروژه است و در حال حاضر بسیاری از نیروهای این شرکت به صورت طرحی برای وظایف شغلی متفاوت استخدام شده‌اند و پرداخت حقوق آنها با مشکل مواجه شده است”.

وی افزود: “پس از تاسیس شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان، دولت مجوز پرداخت حقوق ۱۱۲ نفر از نیروهای طرحی این شرکت را از محل اعتبارات دولتی پرداخت کرد اما بودجه‌ای برای پرداخت حقوق حدود ۵۲۲ نفر دیگر از این نیروها وجود ندارد. بنابر اطلاعات کسب شده هفته گذشته اعتباری به شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان اختصاص یافته اما از آنجایی که پروژه‌های عمرانی که ما مطابق قرارداد آن به‌ کارگیری شده‌ایم، به اتمام رسیده، امکان پرداخت حقوق وجود ندارد. همچنین مساله دیگر تفاوت زیاد حقوق ما با نیروهای قراردادی است”. 

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز در مقابل استانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض هدفشان از برگزاری این تجمع اعتراضی را اینگونه اعلام کردند: بیش از ۱۳ سال از وعده‌هایی که مدیران شرکت برای پرداخت مطالبات ما داده‌اند، می‌گذرد.

این شهروندان در ادامه همچنین اعلام کردند: “در این سال‌ها تجمع‌های متعددی را برگزار کردیم؛ از چادر زدن در محوطه کارخانه تا تجمع مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت و همین محل که امروز هم در آن جمع شدیم”.

هر یک از بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز بابت سنوات خود مبالغی را از شرکت طلبکار هستند. مخابرات راه دور شیراز از پس از تعطیلی خود در دهه ۸۰ توسط هیاتِ اجرایی «هیات حمایت از صنایع» اداره می‌شود؛ هیاتی که مدیران ارشد وزارتخانه‌ها در آن حضور دارند و مدیران این شرکت محسوب می‌شوند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: