•                  
پنج شنبه , ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, آوریل 9

احکام اعدام دستکم ۳ زندانی در زندان دیزل آباد کرمانشاه اجرا شد

0
93

حقوق بشر در ایران – سحرگاه امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, احکام اعدام شهاب نادری, برزو محمدی, دو زندانی متهم به قتل عمد, به همراه ۱ زندانی دیگر با اتهام نامشخص اما هر ۳ زندانی محبوس در زندان دیزل آباد کرمانشاه به اجرا در آمد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سازمان حقوق بشر ایران؛ سحرگاه امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, شهاب نادری ۲۲ ساله, برزو محمدی ۳۸ ساله هر ۲ زندانی متهم به قتل عمد به همراه ۱ زندانی دیگر با هویت و اتهامی نامشخص و محکوم به اعدام که پیشتر احکام اعدام آنها از سوی دیوان عالی کشور تائید شده بود در این زندان به اجرا در آمد. 

براساس این گزارش؛ برزو محمدی, یکی از ۳ زندانی محکوم به اعدام به حکم وی به اجرا در آمده از سال ۱۳۹۴, پس از بازداشت به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بود. وی از زمان بازداشت در زندان مرکزی کرمانشاه محبوس بوده است.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر,  ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

مجازات اعدام از جمله موارد نقض حقوق بشر در ایران  است که گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در گزارشهای ادواری خود بر آن تاکید کرده و از حکومت ایران خواسته اند تا نسبت به توقف صدور و اجرای این احکام با سازمانهای مدافع حقوق بشر همکاری کند. 

همچنین در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل « توهین به پیامبر اسلام », « محاربه » و « افساد فی الارض », ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاقانون جدید مجازات اعدام در ایرانقتل عمد حکومتیقتل عمد زندانیانمجازاتمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازات غیر انسانیمجازات غیرانسانینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایرانگزارش نقض حقوق بشر در ایرانگزارشهای نقض حقوق بشر در ایراناتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناجرای احکام اعداماجرای حکم اعداماجرای حکم اعدام در ایراناجرای حکم اعدام در زندان دیزل آباداحکام اعداماحکام اعدام در ایراناعداماعدام مجازان غیرانسانیاعدام برزو محمدیاعدام در زندانهای ایراناعدام زندانیاناعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان محکوم به اعداماعدام زندانیان در ایراناعدام شهاب نادریبرزو محمدیبرزومحمدیحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحکم اعدام در زندانهای ایرانحذف مجازات اعدامزندان مرکزی کرمانشاهزندان دیزل آبادزندان دیزل آباد کرمانشاهشهاب نادریشکنجهطرح لغو مجازات اعدام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: