پنج شنبه , ۰۶ مهر , ۱۴۰۲
پنج‌شنبه, سپتامبر 28

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراضی

0
875

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران راهبان شاغل در راه آهن استان لرستان, دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران در یک تریبون آزاد, جمعی از کارگران کارخانه صنایع چوب و کاغذ موسوم به چوکا, کارگران شهرداری منطقه ۳ بندرعباس, اعضای پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ شرکت واحد اتوبوسرانی و کارگران کنتورسازی قزوین با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز یکشنبه ۲۷بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران کارخانه صنایع چوب و کاغذ موسوم به چوکا در شهرستان تالش تجمع اعتراضی برگزار برگزار کردند.

این شهروندان معترض هدف خود از این تجمع اعتراضی را عدم ثبات مدیریتی و همچنین عدم دریافت مطالبات معوقه مزدی شان عنوان کردند .

آنها در تشریح این مطلب تاکید کردند: “هنوز دستمزد دی ماه ۱۳۹۸ما کارگران واریز نشده و در عین حال ما خواستار تعیین تکلیف مباحث مربوط به ثبات مدیریتی در شرکت صنایع چوب و کاغذ چوکا هستیم. 

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۸بهمن ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی بصورت تریبون آزاد در دانشگاه علم و صنعت تهران توسط دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

لازم به ذکر است، این دانشجویان در جریان این تریبون آزاد که بصورت یک تجمع اعتراضی هم بود با در دست داشتن پلاکاردهایی با موضوعات؛ انتخابات مجلس، وضعیت کارگران و یا عکسهایی از زندانیان سیاسی همچون فرهاد میثمی، محمد حبیبی، اسماعیل عبدی و‌ بهاره هدایت ضمن ابراز حمایت از این افراد خواستار برقراری عدالت در سطح جامعه شدند.

تجمع اعتراضی کارگران شاغل در راهبانی راه آهن لرستان

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران راهبان شاغل در راه آهن استان لرستان در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در این تجمع اعتراضی که با حضور بیش از ۱۰ نفر از این کارگران برگزار شد این شهروندان خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود از سوی شرکت راه آهن استان لرستان شدند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بندرعباس

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از موج نیوز هرمزگان, امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸, کارگران یکی از شرکت های پیمانکاری شهرداری بندرعباس در اعتراض به عدم دریافت مطالبات معوقه مزدی آنها از سوی پیمانکار در  مقابل استانداری هرمزگان تجمع اعتراض برگزار کردند.

این شهروندان معترض اعلام کردند: “معوقات مزدی آنها و همچنین ۴ ماه حق بیمه آنها از سوی پیمانکار شرکتی که با آن قرارداد دارند پرداخت نشده و از سفره های خالی خود و شرمساری در برابر خانواده شان گله مند هستند.

یکی از کارگران شهرداری منطقه ۳ بندرعباس ضمن ناراحتی زیاد از وضع موجود اعلام کرد: “از مهر ماه سال ۱۳۹۸,  تاکنون هیچ حقوقی دریافت نکرده ام و در حضور خانواده ام شرمسارم”. 

این شهروند همچنین گفت: “مشکلات معیشتی، بیمه ای و عدم پرداخت مطالبات برای خانواده‌های ما مشکلاتی را به وجود آورده و دیگر صبر و تحملی برایمان نمانده است”.

وی در خاتمه همچنین تاکید کرد: “سفره های خالی و فراهم نبودن نیازهای روزمره زندگی وضعیت اسف باری را برایمان ایجاد کرده است چرا که برای چاره‌اندیشی در راستای حل مشکلاتمان امروز به استاندار هرمزگان پناه آوردیم اما او هم از رویارویی با ما سر باز زد و نسبت به مشکل جامعه کارگری بی توجه بود”.

تجمع اعتراضی اعضای پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی در حدود ۱۰۰ نفر از اعضای پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳  با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل دفتر تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نسبت به توقف ساخت این پروژه های ساختمانی اعتراض کردند.

بنقل از یک منبع مطلع که در جریان این تجمع اعتراضی بود در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت: “در حدود ۶ سال است که ساخت واحدهای سپیدار ۲ و ۳ بطور کامل  متوقف شده و این اواخر، بعد از کلی تاخیر، اخطار دادند بازهم پول بدهید؛ به همین دلیل، امروز حدود ۱۰۰ نفر از اعضای این پروژه ساختمانی به محل تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه مراجعه کردیم و برگه‌های تاخیر را به آنها برگرداندیم. به آنها گفتیم تعهدات خود را انجام دهید و واحدهای مسکونی ما را براساس بندهای قرارداد فیمابین تحویل دهید”.

این منبع مطلع همچنین افزود: “پروژه‌های سپیدار ۲و۳ عملاً از سال ۱۳۹۲ متوقف شده و مراجعات مکرر ما برای پیگیری اعضا به شورای شهر و شهرداری و مسئولان تعاونی تا امروز بی‌نتیجه مانده است”.

تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی قزوین 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران وایر, روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین، در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود در مقابل دفتر امام جمعه این شهرستان و  مسجد “شیخ الاسلام” این شهر تحصن کردند و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

کارگران معترض اعلام کردند از آنجا که استاندار و رئیس کل دادگستری بارها وعده رسیدگی و پاسخگویی به خواسته هایشان را داده اند باید در تجمعشان حاضر شوند و تا زمانی که این مسئولین در جمع آنان حاضر نشوند به تجمع خود پایان نمی‌دهند.

به گفته این کارگران؛ در سال جاری فقط ۲ ماه و ۱۵ روز دستمزد دریافت کرده‌اند و مطالبات دستمزد آنها به ۲۹ ماه رسیده است.

همچنین در این گزارش آمده است: “اگرچه این شرکت در راستای اجرای اصل ۴۴ به بخش خصوصی واگذار شد، اما اجرای نادرست این اصل و واگذاری شرکت به فردی غیرمتخصص مشکلاتی را برای کارگران و البته خود شرکت ایجاد کرد”.

برچسب هاراه آهناستانداری قزوینسرکوب کارگران در ایرانقشر کارگر در ایرانکارخانه کنتورسازیمعوقات کارگرانامام جمعه قزوینمطالبات کارگریهیئت‌مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانکارگر راه آهنمطالبات مزدی کارگران در ایرانکارگران کنتورسازیکارگران راه آهن لرستانپروژه سپیدارمعوقات مزدیتجمعات کارگریمعوقات مالیپاکبان شهرداریتجمع اعتراضی پاکبانان شهرداریکارگران کنتورسازی در قزوینچوکاکارگران شهرداریشرکت واحد اتوبوس رانیشرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهکنتورسازی قزوینکارگران کنتور سازی قزوینکارگر کنتورسازیصنایع چوب و کاغذ چوکاکارگران در ایرانمعوقات کارگریتجمعات کارگرانشرکت واحدشرکت کنتورسازی قزوینتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیتجمعات کارگران در ایرانکارگران صنایع چوب و کاغذکارگرانمطالبات مزدی کارگریسرکوب کارگرانشرکت واحد اتوبوسرانیمطالبات کارگران در ایرانکنتورمطالبات مزدی کارگرانشهرداری منطقه ۳ بندرعباسکارخانهاستان گیلانکارگران شرکت واحد شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومهپاکبانمعوقات مزدی کارگران در ایرانکنتورسازیمطالبات کارگران ایرانشهرداری بندرعباسکارگرسندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانیتجمعات اعتراضی کارگرانپاکبانان شهرداریسرکوب کارگران ایراناستانداری بوشهرمعوقات مزدی کارگراناستانداری هرمزگان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: