•                  
دوشنبه , ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, جولای 5

انتقال ملا جمشید حمیدی به بند قرنطینه زندان مرکزی ارومیه

0
560

حقوق بشر در ایرانامروز جمعه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۹، یک شهروند بازداشت شده در شهرستان اشنویه پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام به بند قرنطینه زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای اخیر، ملا جمشید حمیدی – فرزند: محمد – اهل: روستای شاهوانه از توابع شهرستان اشنویه پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به بند قرنطینه زندان مرکزی این شهر منتقل شد. این شهروند اواخر مهر ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی منتقل شد. 

براساس این گزارش، اتهام تفهیم شده به ملا جمشید حمیدی در مراحل بازجوئی و بازپرسی « همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام » عنوان شده است. 

ملا جمشید حمیدی، در تاریخ ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۹، بدون ارائه حکم قضائی توسط نیروهای امنیتی اشنویه بازداشت و جهت بازجوئی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده بود. 

اعتراف گیری اجباری با تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر،  ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است که به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوین گر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هاملا جمشید حمیدیملاجمشیدحمیدینقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیکردستاناهل اشنویهاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماداره اطلاعات اشنویهاداره اطلاعات شهرستان اشنویهاستان کردستاناشنویهاطلاعات سپاه شهرستان اشنویهبوکان اشنویهبازجوییبازجویی از شهروندان در ایرانبازجویی در اداره اطلاعاتبازجویی در اطلاعات سپاهبازجوئیبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بازداشتگاهبازداشتبازداشت ملا جمشید حمیدیبازداشت ملاجمشید حمیدیبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوییبازداشت و بازجوئیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشت شهروندان در اشنویهبازداشتگاهتوابع اشنویهجمشید حمیدیجمشیدحمیدیدادگاه کیفری 2 شهرستان اشنویهدادگاه انقلاب اشنویهزندان مرکزی اشنویهزندان اشنویهزندان شهرستان اشنویهزندانی اشنویهزندانیان در زندان اشنویهزندانیان سیاسی زندان اشنویهسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهراشنویهشهرستان اشنویهشعبه ۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان اشنویه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: