چهارشنبه , ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, ژوئن 7

احضار و تفهیم اتهام عادل امانی، فعال تلگرامی ساکن کامیاران

0
1107

حقوق بشر در ایران امروز چهارشنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کامیاران پس از احضار عادل امانی، فعال تلگرامی و طی مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام، وی را با تودیع قرار کفالت آزاد کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، عادل امانی، مدیر کانال تلگرامی پلتوک، ساکن شهرستان کامیاران، پس از احضار به شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کامیاران در پی شکایت رئیس آموزش و پرورش این شهرستان و طی مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شد. 

احضار این فعال تلگرامی به جلسه بازپرسی مرتبط با انتشار مطالبی بر علیه هادی الله ویسی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کامیاران در کانال تلگرامی پلتوک  بوده و که در این جلسه بازپرسی عادل امانی با اتهام نشر اکاذیب مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.  

سرکوب و بازداشت فعالان فضای مجازی و تلگرام مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هانشر اکاذیبسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایراندادسرای عمومی و انقلابسرکوب آزادی بیان و قلمآموزش و پروشنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاحضار و بازپرسیشهرستان کامیاران عادل امانیاستان کردستاناحضار تلفنیاحضار و بازداشتسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب شهروندان کورداداره اطلاعات شهرستان کامیارانکانال تلگرامی در ایراناحضار و بازجوئیآموزش و پرورش ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب فعالان تلگرامی در ایراناتهام نشر اکاذیبشاکی خصوصینقض حقوق شهروندیسرکوبنقض حقوق بشرد ر ایراناحضار به دادگاهسرکوب فعالان تلگرامیبازداشت فعالان تلگرامیبازداشت فعالان تلگرامی در ایرانکانال تلگرامینقض حقوق بشر در ایرانتفهیم اتهامسرکوب شهروندان کرد در ایراناحضار و محاکمهفعالان تلگرامی در ایرانعادل امانیاحضارشهرستان کامیارانسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایرانفعالان تلگرامیکانال تلگرامی پلتوکاحضار و بازجویینقض حقوق بشرنقض حقوق شهروندی در ایرانجلسه بازپرسیاحضاروبازجوئینشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومیشهروندان در استان کردستانآموزش و پرورش شهرستان کامیارانآموزش و پرورشاحضاریهآموزش و پرورش در ایرانسرکوب آزادی بیاننقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحضاروبازجویینشر اکاذیب در فضای رسانه ایدادسرای عمومی و انقلاب کامیاران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: