•                  
شنبه , ۰۱ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

احضار و تفهیم اتهام عادل امانی، فعال تلگرامی ساکن کامیاران

0
456

حقوق بشر در ایران امروز چهارشنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کامیاران پس از احضار عادل امانی، فعال تلگرامی و طی مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام، وی را با تودیع قرار کفالت آزاد کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، عادل امانی، مدیر کانال تلگرامی پلتوک، ساکن شهرستان کامیاران، پس از احضار به شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کامیاران در پی شکایت رئیس آموزش و پرورش این شهرستان و طی مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شد. 

احضار این فعال تلگرامی به جلسه بازپرسی مرتبط با انتشار مطالبی بر علیه هادی الله ویسی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کامیاران در کانال تلگرامی پلتوک  بوده و که در این جلسه بازپرسی عادل امانی با اتهام نشر اکاذیب مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.  

سرکوب و بازداشت فعالان فضای مجازی و تلگرام مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هاکانال تلگرامیاحضاراحضار و بازجوییآموزش و پرورشنشر اکاذیباستان کردستاناحضار و بازجوئینقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایرانشهرستان کامیاراننقض حقوق بشراحضاریهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایراناحضار تلفنیآموزش و پرورش ایرانسرکوبتفهیم اتهامسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانآموزش و پرورش در ایراندادسرای عمومی و انقلاباحضار و بازداشتسرکوب آزادی بیان در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانجلسه بازپرسیسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب فعالان مدنی در ایراناحضار به دادگاهسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایراناحضاروبازجوئینقض حقوق شهروندان کورد در ایرانآموزش و پروشسرکوب شهروندان کوردسرکوب فعالان تلگرامی در ایرانسرکوب فعالان تلگرامیاحضار و محاکمهنشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومیاحضاروبازجویینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاداره اطلاعات شهرستان کامیاراناتهام نشر اکاذیببازداشت فعالان تلگرامیفعالان تلگرامی در ایرانفعالان تلگرامیشهروندان در استان کردستاننشر اکاذیب در فضای رسانه ایاحضار و بازپرسیکانال تلگرامی در ایرانشاکی خصوصیبازداشت فعالان تلگرامی در ایرانعادل امانیکانال تلگرامی پلتوکآموزش و پرورش شهرستان کامیاراندادسرای عمومی و انقلاب کامیارانشهرستان کامیاران عادل امانی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: