•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

آزادی کامران جعفری بردیانی, زندانی سیاسی از زندان مرکزی ارومیه

0
564

امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، “کامران جعفری بردیانی” زندانی سیاسی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه  با توجه به اتمام دوران محکومیت از این زندان آزاد شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, “کامران جعفری بردیانی” زندانی سیاسی محبوس در بند۱۲زندان مرکزی ارومیه امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ با توجه به اتمام دوران حبس سه ساله خود از این زندان آزاد شده است.

این زندانی سیاسی در آبان سال ۱۳۹۵ توسط نیروهای اداره اطلاعات این شهر بازداشت و به سلول انفرادی منتقل شده بود. این زندانی بعد از یک ماه نگهداری در سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات ارومیه و زندان مرکزی ارومیه با تودیع وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده بود.او در بهمن همان سال به اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام”  توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه محاکمه و به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
لا توجه به اعتراض این شهروند به حکم صادره در دادگاه بدوی پرونده مجددا به شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر شهرستان ارومیه ارجاع و در آنجا حکم وی از ۵ سال به ۳ سال تقلیل پیدا کرد.  با توجه به  صدور حکم سه سال حبس تعزیری توسط شعبه ۳ دادگاه تجدیدنظر پرونده وی به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه ارجاع شده بود که بعد از ابلاغ این حکم، کامران جعفری در فرودین سال ۹۵ جهت اجرای حکم به زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود.

حقوق بشر در ایران در گزارشی که در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ با موضوع احزار هویت زندانیان سیاسی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه منتشر کرده بود به نام و مدت محکومیت کامران جعفری بردیانی نیز اشاره کرده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.