•                  
چهارشنبه , ۲۹ دی , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, ژانویه 20

بازداشت یک شهروند ساکن سنندج توسط نیروهای امنیتی

0
221

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۶ شهریور ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی شهرستان سنندج, خبات مفاخری, شهروند ساکن این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, در ساعات بامداد امروز پنجشنبه ۶ شهریور ماه ۱۳۹۹, خبات مفاخری, فعال محیط زیست ساکن سنندج توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

گفته می شود بازداشت خبات مفاخری بدون ارائه حکم قضائی و توام با ضرب و شتم وی همراه بود. 

نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی با یورش به منزل شخصی خبات مفاخری آن مکان مورد تفتیش قرار داده و برخی اقلام شخصی وی را ضبط کردند. 

خبات مفاخری, فعال محیط زیست از اعضای جمعیت سبز کردستان است. 

از دلایل بازداشت و اتهامت منتسب شده به این فعال محیط زیست تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هاحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندینقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردنقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشت شهروندان کردحقوق شهروندی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانبازداشت خودسرانهشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانشهروندان کردسرکوب فعالان مدنی در ایرانبازداشت خشونت آمیزشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایرانحقوق شهروندی درایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کردحقوق شهروندی در ایران گحقوق بشر حقوق شهروندیحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیشهروندان شهروندان کرد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در ایرانشهروندان کردآباد یزدشهروندان کردآباد در یزدنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیشهروندان کرد ایرانشعبه ۲۸ نقض حقوق شهروندی در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کرد اهل سنتشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان کورد سنی مذهببازداشت خودسرانه شهروندانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانبازداشت شهروندان کوردنقض حقوق شهروندان کرد در ایرانحقوق بشر و محیط زیستشهروندان کوردایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتخبات مفاخریبازداشت خبات مفاخریخبات مفاخری فعال محیط زیست

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: