•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

دختر ۱۷ ساله ساکن آبادان خودکشی کرد

0
1555

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، یک دختر ۱۷ ساله ساکن منطقه زابل آبادان در استان خوزستان در پی خودکشی به زندگی خود پایان داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز جمعه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، دختر جوانی در خیابان منطقه زابل آبادان از طبقه ۴ یک ساختمان خود را به پایین انداخت. دقایقی نگذشت فریادهای کمک کمک مادری به گوش رسید و اهالی محل به سرعت از خانه بیرون آمدند و با صحنه هولناکی روبرو شدند.

دختر ۱۷ ساله که لباس بیرون از خانه به تن داشت از طبقه چهارم ساختمان به پایین سقوط کرده بود و مادرش در حالیکه بالای سر دخترش اشک می ریخت از مردم در خواست کمک می کرد.

پلیس و امدادگران اورژانس در محل حاضر شدند و بررسی ها نشان از آن داشت که دختر ۱۷ ساله به کام مرگ فرو رفته است که بازپرس ویژه قتل دستور داد تا جسد دختر جوان به پزشکی قانونی منتقل شود.

تحقیقات ماموران کلانتری۱۶ امیرکبیر نشان از آن داشت که دختر۱۷ ساله با مادرش زندگی می کند و هیچ اختلافی نداشته و دختر نوجوان از پنجره طبقه ۴ آپارتمان محل زندگی شان به پایین پرید و به زندگی خود پایان داد. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.