•                    
  •                  
شنبه , ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, فوریه 4

نامه سرگشاده زندانیان زندان رجائی شهر به مناسبت سالگرد اعدام ۳ زندانی سیاسی

0
652

حقوق بشر در ایران – پس از گذشت ۱ سال از اجرای حکم اعدام رامین حسین پناهی, زانیار مرادی و لقمان مرادی و به مناسبت اولین سالگرد اجرای حکم این زندانیان سیاسی پس از انتقال از زندان رجائی شهر کرج به مکانی نامعلوم جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر با انتشار نامه ای سرگشاده با خانواده رامین حسین پناهی و لقمان و زانیار مرادی هم دردی کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر کرج, در اولین سالگرد اعدام رامین حسین پناهی, لقمان و زانیار مرادی با نگارش نامه ای سرگشاده ضمن تسلیت به خانواده این ۳ زندانی سیاسی اعدام شده بر غیرقانونی بودن روند دادرسی بر پرونده رامین حسین پناهی, زانیار مرادی و لقمان مرادی کسب اعترافات اجباری با ضرب و شتم و شکنجه و پرونده سازی از سوی ارگانهای امنیتی دانستند. 

متن نامه زندانیان سیاسی زندان رجائی شهر کرج جهت انتشار در اختیار حقوق بشر در ایران قرار گرفته که در ادامه می آید

۱۷ شهریورماه ۱۳۹۸, اولین سالگرد شهادت عزیزانمان رامین حسین پناهی, زانیار مرادی و لقمان مرادی را گرامی می داریم، اگر چه بعد از ۱ سال هنوز فقدان آنها را باور نکرده ایم و امواج روحیه و سرزندگی این شیران هنوز در زندان گوهردشت کرج و البته سراسر کردستان و ایران گسترده است.

ضمن همدلی و آرزوی تسلی خاطر به خانواده های محترم این سربه داران سرافراز، جوشش خونهای آنها را در رسوا کردن عاملان این جنایت‌ها بوضوح می‌بینیم.

بوضوح می بینیم که چگونه جوانان دیگری هم مظلومانه به جوخه‌های اعدام سپرده شده‌اند و این سابقه دیرینه دارد و اخیرا هم بار دیگر با رسوا شدن چگونگی گرفتن اعترافات زیر شکنجه و ساختن مستندهای جعلی همه این جنایتها برای همگان آشکار و هویدا شد.

خون‌های این جوانان رسوا کننده دستگاه‌های سراسر فاسد و جنایتکار اطلاعات و امنیت و قضات جیره‌خوار شد و قطعا از ریخته شدن خون جوانان و البته بی‌گناهانی دیگر ممانعت و جلوگیری خواهد کرد و از همین رو چنین فدیه و خون‌هایی برای همه ملت‌هایی که اراده برانداختن ستمگران را کرده‌اند، ناگزیر است و از همین رو مقدسند و جاودانه. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

زندان گوهر دشت کرج/ شهریورماه ۱۳۹۸

آرش صادقی / حسن صادقی / ابراهیم فیروزی / محمد بنازاده امیرخیزی / پیام شکیبا / سعید شیرزاد / سعید ماسوری / محمدعلی منصوری / مجید اسدی 

 

لازم به یادآوری است در تاریخ ۱۷ شهریور‌ ۱۳۹۷ “رامین حسین پناهی” به همراه “زانیار مرادی” و “لقمان مرادی”  در یکی از پادگاهنهای سپاه پاسداران در تهران اعدام شدند.

این اعدام در شرایطی انجام شد که اجرای حکم هر سه نفر این افراد به وکلای آنان اطلاع داده نشده بود و هیچ‌یک از آنان امکان حضور در زمان اجرای حکم را نیافتند؛ همین‌طور برخلاف قانون پیکر اعدام شدگان به خانواده‌های آنان تحویل داده نشد و این‌طور که اعلام شده است در محل نامعلومی به خاک سپرده شده‌اند. همین‌طور خانواده‌های این افراد برای پرهیز از اعتراض و خبررسانی تهدید شده‌اند. این اعدام‌ها واکنش‌های دیگری در بین نهادهای مدافع حقوق بشر و وکلای آنان نیز در پی داشت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.