•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

محمدصادق احمدی نیا, شهروند ساکن سنندج جهت اجرای حکم حبس احضار شد

0
1710

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته, “محمدصادق احمدی نیا”, شهروند ساکن سنندج, که پیش از این توسط شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود جهت اجرای خکم حبس احضار شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸, “محمدصادق احمدی نیا”, شهروند ساکن سنندج و فعال رسانه ای, که پیش از این توسط شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان کردستان از بابت اتهام توهین به خمینی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود طی احضاریه صادره توسط شعبه ۴ اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب سنندج جهت اجرای حکم حبس به این واحد قضائی احضار شد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ “محمدصادق احمدی نیا”, فعال فضای رسانه ای,  ازطرف شعبه ۴ اجرای احکام کیفری دادگاه انقلاب سنندج جهت اجرای حکم پرونده اول خود که پیش از یان توسط شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان کردستان و بدون حضور وکیل متهم به ریاست “قاضی طیاری” از بابت اتهام “توهین به خمینی در فضای رسانه ای” به تحمل ۲سال حبس تعزیری محکوم شده بود جهت اجرای حکم حبس احزار شد. 

براساس احضاریه صادره توسط شعبه ۴ دایره اجرای احکام کیفری آمده است که درصورت حضور “محمدصادق احمدی نیا” جهت اجرای حکم حبس وی شامل۲۰درصدتخفیف در مجازات میگردد. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ در ادامه پرونده سازی و افزایش فشار بر “محمدصادق احمدی نیا”, وی در پرونده ای دیگر که در حین رسیدگی به پرونده اول برای وی توسط  قاضی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج ” سعیدی” از بابت اتهامات “توهین به رهبری” و “توهین به مقدسات « امام سوم شیعیان »” از طریق بیان مطالب در فضای رسانه ای” اعلام جرم شده ولی تا این لحظه حکمی از بابت آن پرونده صادر نشده و این پرونده به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج جهت تحقیقات بیشتر ارجاع شده است.

لازم به ذکر است, در تاریخ۲۶ مردادماه ۱۳۹۸, “محمدصادق احمدی نیا”, شهروند ساکن سنندج, توسط شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان کردستان, به ریاست “قاضی طیاری” از بابت اتهام:” توهین به روح الله خمینی” به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. 

سرکوب شهروندان در ایران نقض صریح اصول حقوق بشر و سرکوب آزادی بیان میباشد. در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید آنها بدون ملاحظات مرزی تاکید شده است.

برخورداری افراد از حق دادرسی عالادنه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.