•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, نوامبر 29

نامه سرگشاده حسن سعیدی، فعال کارگری محبوس در زندان اوین

0
126

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۰مهر ماه ۱۴۰۱، حسن سعیدی، فعال کارگری محبوس در زندان اوین با نگارش نامه ای نسبت به طرح اتهامات بی اساس بر علیه خود واکنش نشان داد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، حسن سعیدی، فعال کارگری و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، محبوس و بلاتکلیف در اندرزگاه ۴ زندان اوین با نگارش نامه ای سرگشاده نسبت به پرونده سازی و بزرگ‌نمایی صورت گرفته از سوی وزارت اطلاعات در خصوص این فعال کارگری و سایر هم پرونده ای های خود واکنش نشان داد.

نگارش این نامه سرگشاده از طرف حسن سعیدی، پس از آن صورت گرفت که صداوسیمای جمهور اسلامی با انتشار برنامه ای (مستند)، در خصوص پرونده حسن سعیدی، رضا شهابی، کیوان مهتدی، آنیشا اسدالهی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی؛ رسول بداغی، اسکندر لطفی، مسعود نیکخواه و شعبان محمدی، با تکرار سناریو ساخته شده توسط وزارت اطلاعات مدعی شد این شهروندان متهم به جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی فرانسه با همراهی سیسل کوهلر و همسر وی ژاک عضو فدراسیون آموزش و فرهنگ نیروی کار فرانسه و همسر او جک پاریس که در بازداشت این ارگان امنیتی بسر می‌برند شدند.

متن نامه سرگشاده حسن سعیدی در ادامه می آید: 

“سناریوسازی نخ نما و دروغ پردازی وزارت اطلاعات و پخش آن از صدا و سیما محکوم است!

کارگران زحمتکش شرکت واحد اتوبوسرانی، کارگران شریف ایران و حقیقت جویان،

اینجانب حسن سعیدی، عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی، با توجه به ادعاهای کذب و خلاف واقع که توسط وزارت اطلاعات از شبکه یک سیما پخش شد و پیش از این نیز در چند مورد فیلم هایی در این رابطه از شبکه های دولتی پخش شده است، به رغم رسوا و نخ نما بودن شان، لازم دانستم پاسخی شفاف جهت آگاهی افکار عمومی ارائه نمایم.

۱- قطعا فعالین سندیکایی فرانسوی، خانم سیسیل کوهلر و آقای جک پاریس تحت شرایط خاص بازداشت شان، اعترافات خلاف واقع و اجباری علیه اینجانب و سندیکای کارگران شرکت واحد کرده اند.

۲- دیدار علنی سه تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد در رستورانی در تهران با خانم سیسیل کوهلر و آقای جک پاریس برای آشنایی سندیکای کارگران شرکت واحد و سندیکای (FO) فرانسه و امکان سنجی ارتباط دو سندیکا بوده است. سندیکای کارگران شرکت واحد از زمان بازگشایی سندیکا به صورت علنی ارتباط با سندیکاهای کارگری کشورهای مختلف را در دستور کار خود داشته است و اخبار آن را منتشر نموده است. در این رابطه برخی از اعضای سندیکا به نمایندگی از سندیکای کارگران شرکت واحد سفرهایی خارج از کشور به دعوت رسمی و علنی اتحادیه های کارگری شناخته شده منجمله سندیکاهای کارگری فرانسه، که از جمله شامل شرکت در اجلاس سازمان جهانی کار که دولت جمهوری اسلامی ایران عضو هیات مدیره آن است، داشته اند.

۳- ادعای مشمئز کنندۀ دریافت پول از خانم سیسیل کوهلر و آقای جک پاریس توسط اعضای سندیکا که مبتنی بر اقاریر تحت شرایط بوده است را قویا تکذیب می کنم و به تبع آن دیگر اقاریر این دو عضو سندیکای (FO) فرانسه در مورد دریافت پول برای مصارف استخدام افراد برای حضور در تجمعات، تامین مالی اعضای سندیکا، تامین مالی کارگران اخراجی، تامین مالی دستگیرشدگان سندیکایی و خرید اسلحه که مضحک ترین ادعای مطرح شده در این فیلم می باشد را رد می کنم.

۴- در فیلم منتشر شده ادعا شده است که کارگران شرکت واحد و معلمان در پی دیدار با این دو عضو سندیکای (FO) فرانسه و تاثیرپذیری از آنان تجمعاتی اعتراضی برگزار کرده اند و ناشیانه فیلم های اعتراضات پیش از حضور این دو عضو سندیکای (FO) را در آن گنجانده اند، اما با مراجعه به کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد مشخص می شود که فیلم مربوط به تجمع کارگران شرکت واحد در مقابل مجلس در آبان ماه ۱۳۹۵بوده است.

۵- ادعاهای کذب نسبت به اینجانب و آقایان شهابی و رضوی، همچنین پرونده سازی برای مترجمین خوشنام خانم آنیشا اسدالهی و آقای کیوان مهتدی، و نیز فعالین صنفی معلمی، در قالب پخش چند بارۀ فیلم از طریق شبکه های مختلف سیما در حالی صورتی گرفته است که بر اساس قانون جاری کشور پیش از صدور حکم نهایی دادگاه، مجرم قلمداد نمودن افراد جرم محسوب می گردد. لذا حق شکایت از وزارت اطلاعات و صدا و سیما و پخش دفاع خود به همان میزان از شبکه سیمای مربوطه را محفوظ می داند.
سندیکای کارگران شرکت واحد در هر شرایطی همواره از حقوق کارگران شرکت واحد و همبستگی با سایر کارگران، و از حقوق آنها، دفاع نموده است.

حسن سعیدی/ زندان اوین/۱۹ مهرماه ۱۴۰۱”

در تشریح وضعیت نویسنده این نامه لازم به ذکر است، حسن سعیدی، در تاریخ ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان‌افشاری از بابت همبن پرونده محاکمه خواهد شد. 

این فعال کارگری، در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به سلول انفرادی در بند۲۰۹ زندان اوین منتقل و در تاریخ ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۱، پس از اتمام مراحل بازجویی های تحت فشار، به اندرزگاه ۴ زندان اوین منتقل و در پی مخالفت دادستان تهران بعنوان ضابط قضایی پرونده برای وی و سایر متهمان این پرونده قرار جلب به دادرسی صادر شد.

برچسب هافعال کارگریحسن سعیدی فعال کارگریحسن سعیدی سندیکای اتوبوسرانی تهران و حومهبازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانیمحاکمه حسن سعیدیهیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهحسن سعیدی فعال سندیکائیاعضای سندیکای شرکت واحداعتراضات صنفی رانندگان شرکت واحدسرکوب آزادی اندیشه،هیئت‌مدیره سندیکای شرکت واحدحسن سعیدی شرکت واحدفعال کارگری حسن سعیدیزندانی سیاسی،جک پاریسحقوق بشرنامه زندانی سیاسیسندیکای کارگران شرکت واحدسندیکای شرکت واحد اتوبوسرانیسرکوب آزادی اندیشهژاک پاریسبازداشتسرکوب آزادی اندیشه در ایرانحسن سعیدی سندیکای شرکت واحدسرکوب اعتراضاتسیسل کوهلرسندیکای شرکت واحدجرم جاسوسیحسن سعیدی زندانی سیاسیداوود رضوی سندیکای شرکت واحدسیسیل کوهلرآزادی بیانکارگر شرکت واحدبازداشت و سرکوب آزادی بیاناعتصاب رانندگان شرکت واحدداود رضوی سندیکای شرکت واحدشرکت واحد تهرانپرونده سازیحسن سعیدینامه زندانی سیاسیبپرونده قضاییحسن سعیدی راننده اتوبوسفعالان کارگری،

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.