•                    
  •                  
جمعه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 9

نامه مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی محبوس در زندان سمنان

0
176

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۴۰۱، مریم‌اکبری منفرد، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سمنان با نگارش نامه ای نسبت به اعتراضات جاری واکنش نشان داد.‌

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۴۰۱، مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی استان سمنان با تنظیم نامه ای در خصوص اعتراضات سراسری جاری در کشور واکنش نشان داد. مریم اکبری منفرد در حال تحمل حبس تعزیری ۱۵ ساله خود از بابت اتهام (محاربه) است.

عین متن نامه این زندانی سیاسی در ادامه می آید:

“یک ایران خروش، یک ایران فریاد برای آزادی به یغما رفته.

سراسر ایران پُر شده است از یک حرف «این حکومت ستمگر و فاشیستی را نمی خواهیم». مردم ایران هیچ وقت به این اندازه مطمئن به حرف خود نبودند! الان با ایقان و ایمان بعد از گذران از دریای خون عزیزانشان دوباره شعله کشیده اند برای سوزاندن ریشه ظلم و ظلمت.

فریاد آزادی خواهی تمام ایران را فرا گرفته است و فریب‌ها و توطئه و سرکوب‌ها دیگر اثر ندارد. از میانه امواج درد و اندوه شهیدانمان از آمل تا زاهدان، غرق غرور و افتخارم به بی‌باکی و شجاعت مردم ایران.

مردم ما از خاکستر طناب‌دارها، سرکوب‌ها و خونابه‌ها ، کشتار کرونا و خاک‌ها و سنگ قبرهای نتوانستن برخاسته است… برخاسته برای همیشه تا در نبض شهر جریان پیدا کند…این صدای جاودان است طنین افکنده از ایران تا کل دنیا… می‌رود تا فتح فردا را رقم بزند. میرود که انقلاب نوین را بر تاریخ ایران حک کند.

به آنان که کاخ ظلمت را به لرزه در‌آورده‌اند از دختران شجاع و زنان و مردان، دانشجویان بی‌باک زیر سرکوب و دانش‌آموزان دلیر، اساتید باشرف و معلم های دلسوز می‌دانم بی‌باک‌ترین ها هستید که «به سرعت انفجار خون در نبض» گام برمی‌دارید به سوی آزادی…

شما که گلویتان به انفجار در می‌آورد ظلم تاریخی ۴۳ ساله را…
بدانید من در کنارتان هستم. قدم به قدم برای هر صحنه‌ای! از زندان تا خیابان مبارزه ما پیوند خورده است. قطره قطره خونی که از صفوف‌تان می ریزد سیلی است که پل‌های رو به روی تمامی دیکتاتورها را در هم می‌شکند…پیروزی در خشم مشتهای ماست. فردا از آن ماست.

مریم اکبری منفرد/ زندان مرکزی سمنان/ مهر ماه ۱۴۰۱”

 

در خصوص نویسنده این نامه لازم به ذکر است، مریم اکبری منفرد، تاریخ ۹ دی ماه سال ۱۳۸۸، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از انتقال به سلول انفرادی در بند ۲۰۹ و طی مراحل بازجوئی با اتهام(محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق) مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

با آغاز مراحل دادرسی در تاریخ ۱۱ خرداد ماه ۱۳۸۹، مریم اکبر منفرد توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهام(محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق)به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پس از ارجاع به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عیناً تائید شد.

در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰، مریم اکبری منفرد که در آن دوران در بند زنان زندان رجائی شهر کرج بسر می برد به همراه ۸ تن دیگر از زنان زندانی سیاسی به بند زنان زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

همچنین، دو بردار مریم اکبری منفرد در سالهای۱۳۶۰ و ۱۳۶۳ به اتهام (ارتباط و عضویت در سازمان مجاهدین خلق) توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به اعدام محکوم شدند و احکام اعدام آنها اجرا شد.

همچنین عبدالرضا و رقیه اکبری منفرد، برادر کوچک و خواهر مریم اکبری منفرد در سال ۱۳۶۷ و دوران اعدامهای گسترده در تابستان سال ۱۳۶۷ زندانیان سیاسی اعدام شدند.

در بهمن ماه سال ۱۳۹۵، مریم اکبری منفرد، شکایتی به گروه کاری ناپدید شدگان قهری سازمان ملل تسلیم کرد و از آنان خواست جمهوری اسلامی را درباره اعدام برادر و خواهرش پاسخگو کنند.

گروه کاری سازمان ملل اخیرا ضمن به رسمیت شناختن عبدالرضاو رقیه اکبری منفرد، بعنوان ۲ تن از مجموع بی شمار زندانیان اعدام شده در تابستان ۱۳۶۷ بعنوان ناپدیدشدگان قهری در نامه ای به دولت ایران خواستار انجام تحقیق در این زمینه شده بود.

لازم به ذکر است، عبدالرضا و رقیه اکبری منفرد، از جمله زندانیان سیاسی بودند که مدت زمان کمی به پایان محکومیت حبس آنها مانده بود بطور مخفیانه اعدام شدند.

برچسب هازندانفعالان سیاسیهوادار سازمان مجاهدین خلقزنان زندانی سیاسی،مهساامینیاعتراضات سراسری شهریور ماه ۱۴۰۱اعتراضات ۱۴۰۱فعال سیاسیتظاهرات سراسریزندان اوین،مهسا امینیشهریور ماه ۱۴۰۱سرکوب اعتراضات شهریور ماه در سال ۱۴۰۱سمنانسرکوب فعالان سیاسی در ایرانتظاهرات سراسری در ایراناکبری منفردژینا امینیشهریور ۱۴۰۱سرکوب اعتراضات در سال ۱۴۰۱نامهاعتراضات سراسریمحاربه از طریق همکاری با سازمان مجاهدین خلقزندانی سیاسی،شهریورماه ۱۴۰۱تظاهرات شهریور۱۴۰۱بازداشت شدگان تظاهرات شهریور ماه ۱۴۰۱نقض حقوق بشر در ایراننامه سرگشادهنامه سرگشاده زندانیان سیاسیسرکوب عقیدهاعتراضات شهریور ۱۴۰۱تظاهرات شهریور ماه ۱۴۰۱زنان زندانی،مریم اکبری منفردسرگوب فعالان مدنی در ایراننامه سرگشاده زندانیزندانی،اعتراضات شهریور۱۴۰۱تظاهرات سراسری شهریور ۱۴۰۱زندان سمنان،زنانبند زنان زندانی سیاسیسرکوب اندیشهشهریور۱۴۰۱اعتراضات سراسری ۱۴۰۱استان سمنان،مجاهدین خلقمجاهدین خلق ایرانسرکوب عقیده در ایرانژیناامینیاعتراضات سراسری شهریور۱۴۰۱تظاهرات اعتراضی شهریور۱۴۰۱

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.