•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

محمود ناجی, زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین آزاد

0
598

محمود ناجی, زندانی امنیتی محبوس در زندان در ادامه روند آزاد سازی زندانیان که از آن با عنوان عفو ۲۲ بهمن یاد میشود در تاریخ ۶ بهمن ماه سالجاری از زندان اوین ازاد شده است. محمود ناجی در سال ۸۸ بازداشت و بعد از طی مراحل دادرسی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی, به اتهام ارتباط با دوول متخاصم به ده سال حبس تعزیری محکوم شده بود و با ارسال حکم صادره به دادگاه تجدیدنظر حکم صادره عینا تائید  شده بود.

به گزارش حقوق بشر در ایران, در ادامه روند زندانیان که از آن با عنوان عفو ۲۲ بهمن یاد می شود محمود ناجی زندانی امنیتی محبوس در بند سالن ۱۰ زندان اوین در تاریخ ۶ بهمن ماه سالجاری بعد از تحمل ۱۰ سال حبس از این زندان آزاد شده است. محمود ناجی، ۳۸ ساله از سال ۸۸ به اتهاماتی از جمله “همکاری با دولت متخاصم” به ۱۰ سال حبس محکوم شد. آقای ناجی مردادماه سال جاری از زندان رجایی شهر کرج به اندرزگاه ۸ سالن ۱۰ زندان اوین منتقل شده بود. ازادی سازی زندانیان در ایارن که اخیرا صورت گرفته است  شامل زندانیانی میشود که مجموع باقی مانده حبس آنها یک سال یا کمتر بوده باشد. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران, آزادی محمود ناجی زندانی امنیتی محبوس در بند ۸ سالن ۱۰ زندان اوین در حالی رخ داده که وی بارها دست به اعتصاب غذا زده بود. در آخرین مورد محمود ناجی در تاریخ ۲ بهمن ماه سالجاری به دلیل عدم رسیدگی مسئولین زندان به خواسته‌هایش دست به اعتصاب غذا زده بود. این زندانی امنیتی پیشتر در تاریخ ۱۹ آذرماه در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان در ارتباط با اتهامات و پرونده‌اش و همچنین عدم موافقت با مرخصی خود دست به اعتصاب غذا زد و پس از دو هفته با وعده مساعد مسئولان زندان مبنی بر رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

لازم به ذکر است که همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب ۵۷ مسئولان قضائی جمهوری اسلامی که در این روزها منافع و پایه های حکومت خود را در معرض خطر می بینند و از سوی دیگر در تلاش برای حفظ قدرت خود هستند با اعطای اینگونه ازادای ها میخواهند برای خود موقعیت و فضائی را باز کنند.

صادق لاریجانی, رئیس قوه قضائیه در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ در نشستی که با مسئولان قضائی داشت ضمن اعلام خبر اعطای ازادی به ۵۰ هزار نفر از زندانیان گفت در حال حاضر در ایران زندانی سیاسی وجود ندارد و هیچ فردی به دلیل انتقاد مورد بازداشت و محاکمه قرار نمیگیرد که جمله مقام عالی رتبه قضائی جمهوری اسلامی در نوع خود جای تعجب و تفکر دارد که اگر در ایران در حال حاضر زندانی سیاسی وجود ندارد و یا هیچ فردی بدلیل انتقاد مورد محاکمه و بازداشت قرار نمیگیرد پس شهروندانی مثل: آرش صادقی, گلرخ ایرائی, ارژنگ داوودی, سهیل عربی, آتنا دائمی و بسیاری دیگر از زندانیان محبوس دیگر نشان از چیست؟

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: