•                  
چهارشنبه , ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, اکتبر 21

بیانیه ۴۷ کشور عضو سازمان ملل در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران

0
284

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹، چهل و هفت کشور عضو سازمان ملل متحد با تنظیم و انتشار بیانه ای نقض گسترده حقوق بشر در ایران را محکوم کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹، چهل و هفت کشور عضو سازمان ملل متحد با تنظیم و انتشار بیانه ای نقض گسترده حقوق بشر در ایران را محکوم کردند. این بیانه که به پیشنهاد آلمان تنظیم شده توسط نماینده این کشور در قالب بیانه ای از سوی ۴۷ کشور عضو سازمان ملل در جلسه شورای حقوق بشر در این سازمان ارائه شد و در آن به سرکوب مدافعان حقوق بشر و آزادی بیان و عقیده، محرومیت از حق دادرسی عادلانه و اعمال سرکوب گسترده بر شهروندان ایران از سوی حکومت جمهوری اسلامی مورد اشاره قرار گرفت و محکوم شد.

در این بیانیه از نقض حقوق بشر در ایران، به ویژه استفاده گسترده از مجازات اعدام، نقض آزادی بیان و تجمع و همچنین موارد معتبر گزارش شکنجه و بدرفتاری با بازداشت‌شدگان و عدم دسترسی به دادرسی عادلانه انتقاد شده است.

در این بیانیه آمده است: “ما به شدت نگران نقض مداوم حقوق بشر در ایران به ویژه در مورد حقوق آزادی بیان، تشکل‌ها و اجتماعات هستیم. گزارش های معتبر از بازداشت های خودسرانه، دادرسی های ناعادلانه، اعترافات اجباری و اعمال شکنجه و بدرفتاری با زندانیان به ویژه در زمینه اعتراضات اخیر، نگران کننده است.

ما از ایران می خواهیم تا اجازه تحقیقات مستقل، شفاف و قابل اعتمادی درباره استفاده نامتناسب از زور علیه شهروندان معترض را تضمین کند و متخلفان در این زمینه باید پاسخگوی اعمالشان باشند.

ما ادامه استفاده ایران از مجازات اعدام، از جمله علیه بزهکاران نوجوان، مانند بارزان نصرالله زاده را به شدت محکوم می کنیم. بعلاوه، اعدام ناگهانی نوید افکاری، در ۱۲ سپتامبر، با توجه به نگرانی در مورد دادگاه وی، گزارش های اعترافات اجباری و معالجه وی در بازداشت، وحشتناک بود. ما مخالفت خود را با مجازات اعدام در هر شرایطی اعلام می کنیم و از ایران می خواهیم تا یک مهلت قانونی را تصویب کند.

ما شجاعت بی دریغ مدافعان حقوق بشر در ایران از جمله مدافعان حقوق زنان، فعالان محیط زیست و وکلا را ستایش می کنیم. آنها همچنان از ارعاب، پیگرد قانونی و بدرفتاری رنج می برند.

ما از ایران می خواهیم همه کسانی که خودسرانه بازداشت شدند و همچنین زندانیان سیاسی و عقیدتی مانند نسرین ستوده و نرگس محمدی، فوراً آزاد شوند. همچنین ما از ایران می خواهیم استقلال نظام قضایی، قوانین دادرسی عادلانه، حق دفاع و دسترسی به وکیل که آزادانه انتخاب شده است، را تضمین کند”.

این ۴۷ کشور در بخش پایانی بیانیه خود گفته اند: ما از ایران می خواهیم تا با دستورالعمل های مربوط به روش ویژه خواسته شده و از همه مهمتر همکاری لازم با گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.

کشور های امضا کننده: آلبانی، استرالیا، اتریش، بلژیک، برزیل، بلغارستان، کانادا، کاستاریکا، کرواسی، جمهوری چک، قبرس، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، هندوراس، مجارستان، ایسلند، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، جزایر مارشال، مولداوی، موناکو، هلند، نیوزیلند، مقدونیه شمالی، نروژ، پالائو، لهستان، پرتغال، رومانی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، اوکراین، انگلستان.

برچسب هابیانیه ها / گزارشاتحقوق بشربیانیهحقوق بشر در ایراندادگاه انقلابحقوق شهروندیدادگاه انقلاب تهرانسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایراننقض حقوق پیروان ادیان در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایراننقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایرانسرکوبنقض حقوق شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانسرکوب در ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایرانسرکوب ازادی بیان در ایرانبیانیه سازمان عفو بین المللحقوق شهروندی درایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندی بهائیان در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیمحاکمه شهرونداننقض حقوق شهروندی بهائیان ایراندادگاه انقلاب صدور حکم حبسنقض حقوق شهروندی بهاییان ایراننقض حقوق بشر در زندان رجائی شهربیانیه فعالان مدنیسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانمحاکمه شهروندان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهحقوق نقض حقوق بشر در ایرانبیانیه ۴۷ کشوربیانیه چهل و هفت کشوربیانیه کشورهای عضو سازمان مللکشورهای عضو سازمان ملل متحداعضای سازمان ملل متحد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: