•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

بازداشت میلاد بحری, خبرنگار و فعال فرهنگی ساکن اهواز

0
612

میلاد بحری, خبرنگار و عکاس, ساکن شادگان, امروز چهارشنبه توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸, میلاد بحری, خبرنگار و عکاس, اهل شهرستان شادگان واقع در استان خوزستان, توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است . 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ از آنجائی که میلاد بحری در زمینه عکاسی و پوشش عکسبرداری از مناطق آسیب دیده از سیل در استان خوزستان بسیار فعال بوده و مشکلات عدیده مردن این استان را به تصیور میکشید لذا توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت شده است. 

این منبع مطلع همچنین گفت, تا این لحظه هیچ یک از اعضای خانواده وی و بستگان این فعال فرهنگی از مصادیق اتهام یا اتهامات منتسب بر وی خبری ندارند. 

بازداشت میلاد بحری و بیان اتهامات امنیتی بر وی ناقض اصل آزادی بیان و همچنین اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنینماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. با تتوجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

 بازداشت خودسرانه و همچنین عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: