•                  
شنبه , ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹
شنبه, ژوئن 6

آزادی موقت میلاد منبری, شهروند اهل سنندج با تودیع قرار وثیقه

0
317

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته, “میلاد منبری”, شهروند اهل روستای نیر از توابع شهرستان سنندج, با توجه به اتمام مراحل بازجوئی با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۸, “میلاد منبری” شهروند اهل “روستای نیر” واقع در شهرستان سنندج از توابع استان کردستان که پیش از این توسط نیروهای امنیتی از بابت اتهامات “مرتبط با احزاب مخالف نظام”, بازداشت شده بود پس از طی مراحل بازجوئی بطور موقت و تا اتمام دوران دادرسی با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج آزاد شد. 

بنقل از  یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ روز گذشته, “میلاد منبری” خواهرزاده “مختار منبری” که پیشتر و در تاریخ ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۸, توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج بازداشت شده بود پس از اتمام مراحل بازجوئی بطور موقت و با تودیع وثیقه ای با مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان آزاد شد. 

لارم به ذکر است, پیش از این و در اوایل ماه جاری “مختار منبری”, دایی “میلاد منبری” که در تاریخ ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۸, توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج بازداشت شده بود پس از اتمام مراحل بازجوئی با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت آزاد شده بود. 

“میلاد منبری” ۲۴ ساله, فرزند عیسی, در تاریخ ۱۶ شهریورماه ۱۳۹۸, توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج بازداشت و جهت بازجوئی و تکمیل پرونده به بازداشتگاه این ارگان امنیتی در سنندج منتقل شده بود. 

اتهام مطروحه علیه وی مرتبط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام عنوان شده است با این حال اطلاع دقیقی در رابطه با مصادیق حقوقی اتهامات مطروحه بر علیه این افراد در دست نیست. 

بلاتکلیفی افراد بازداشت شده بدون تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: