•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

برگزاری جلسه دادگاه دو تن از شهروندان ساکن تبریز

0
664

روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات دو تن از شهروندان ساکن تبریز بنامهای یوسف سلحشور و داوود محمودی که پس از بازی تیم های تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان بازداشت و پس از تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بودند، در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات یوسف سلحشور و داوود محمودی که اسفند ۹۷ در حاشیه مسابقه فوتبال تیم‌های تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان، با اتهام “اخلال در نظم عمومی و درگیری با مامورین” بازداشت و کمی بعد با سپردن وثیقه آزاد شده‌بودند، در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز با ریاست قاضی اصغر قنبری برگزار شد.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: قاضی پرونده پس از خاتمه جلسه دادرسی، وثیقه این دو شهروند را از ۵۰ به ۸۰ میلیون تومان افزایش داد که هر دو این شهروندان با “کارشکنی در قبول وثیقه از سوی دستگاه قضایی” به قرنطینه زندان مرکزی تبریز منتقل شدند.
گفتنی است که در روز جمعه ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۷، تعداد پرشماری از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز پس از پایان بازی این تیم با سپاهان اصفهان و در حین خروج از ورزشگاه بازداشت شدند.

پیشتر هویت ۹ تن بازداشت شده مورد اشاره ” احسان اسماعیل دخت, بابک صیامی، کریم کریمی، حمید باغی بیرق، هادی عباسپور، مهدی حمزه‌ای, رامین آرادگر, داوود محمودی, بهرام آزاد” توسط حقوق بشر در ایران احراز شده بود.

در ادامه‌ی این بازداشت‌ها، در همان روز نیروهای امنیتی به محل کار یوسف سلحشور رفته و وی را بازداشت کردند.

گفته می‌شود این شهروندان در پی شعارهای هواداران تیم تراکتورسازی تبریز بازداشت شده‌اند. آنها در طی هفته های منتهی به بازداشت شعارهایی در حمایت از زندانیان سیاسی و به خصوص عباس لسانی سرداده بودند، بعضی از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز همچنین به بهانه سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران، شعارهایی در ورزشگاه در رابطه با “مناقشه قره باغ” سر دادند.

 برخورداری افراد از یک روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.