•                  
سه شنبه , ۰۴ آبان , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, اکتبر 26

محمد کیانوش راد, فعال سیاسی محاکمه شد

0
283

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۹, جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد کیانوش راد در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری ۲ تهران برگزار شد و این فعال سیاسی دفاعیات خود را به قاضی دادگاه ارائه کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از امتداد, امروز دوشنبه ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۹, محمد کیانوش راد, فعال سیاسی, استاد دانشگاه و از نمایندگان سابق در مجلس پس از حضور در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری ۲ مجتمع قضائی کارکنان دولت در تهران محاکمه و دفاعیات خود را به دادگاه ارائه کرد و طی روزهای آتی حکم صادر و به این فعال سیاسی ابلاغ خواهد شد. 

براساس این گزارش, “اتهامات منتسب شده به این فعال سیاسی که در پی شکایت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از وی صورت گرفته مربوط به “انتشار نامه موسوم به ۷۷ نفر” که در حمایت از تجمعات اعتراضی آبان ماه ۱۳۹۸ توسط این فعال سیاسی و ۷۶ نفر دیگر تنظیم شده بود. از جمله سایر اتهامات این فعال سیاسی مخالفت با مشروعیت سپاه پاسداران و نا منظم بودن سیستم قضائی و حکومتی در ایران و حمایت وی از زندانیان سیاسی و محکومیت سرکوب آزادی بیان, عقیده و سایر شهروندان ایران عنوان شده است”. 

در تاریخ ۲۴ دی ماه ۱۳۹۸, محمد کیانوش راد, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

سرکوب فعالان سیاسی و مدنی در ایران و طرح اتهامات امنیتی و بدور از واقعیت بر علیه این دسته از شهروندان از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافعال سیاسیفعال سیاسی در ایرانفعالان سیاسیفعالان سیاسی در ایرانفعالان سیاسی در جمهوری اسلامیمحمد کیانوش رادمحمد کیانوش راد فعال سیاسیمحمد کیانوش راد نماینده مجلسمحاکمه شهروندان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایرانامضای بیانیه ۷۷ نفرهبیانیه هفتاد ه هفت نفربیانیه ۷۷ نفرهحقوق بشر در ایراندادگاه کیفری ۲دادگاه کیفری ۲ تهرانسرکوب فعالان سیاسیسرکوب فعالان سیاسی در ایرانسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی عقیده در ایرانشعبه 1057 دادگاه کیفری 2 تهرانشعبه ۱۰۵۷شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری ۲شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری ۲ تهرانشعبه۱۰۵۷دادگاه کیفری۲

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: