•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

انتقال محمد میرزائی, زندانی سیاسی از زندان ارومیه به زندان ماکو

0
700

حقوق بشر در ایران – روز پنجشنبه ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۸, محمد میرزائی, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه به زندان شهرستان ماکو منتقل شد. این زندانی سیاسی در حال تحمل دوران محکومیت حبس ۵ ساله خود می باشد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, صبح روز پنجشنبه ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۸, محمد میرزائی, زندانی سیاسی اهل شهرستان ماکو, که در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس ۵ ساله خود در زندان مرکزی ارومیه بود به زندان شهرستان ماکو منتقل شد. این زندانی سیاسی در حال تحمل دوران محکومیت حبس ۵ ساله خود می باشد. 

لازم به ذکر است, محمد میرزائی, در تاریخ ۱۹ تیر ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و “عضویت در احزاب اپوزیسیون کورد مخالف نظام” در مجموع به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم توسط دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی عینا تائید شد. پس از اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی, مجازات ۵ سال حبس تعزیری برای وی اجرائی شد. 

این فعال سیاسی, در تاریخ ۱۰ تیرماه ۱۳۹۷, برای دومین بار توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در شهرستان ماکو بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه این ارگان امنیتی و طی مراحل بازجوئی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

پس از آن در تاریخ ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۶هم از سوی نیروهای اطلاعات سپاه از بابت اتهام “عضویت در گروه‌های مخالف نظام”, بازداشت شده بود و پس از تحمل ۲ ماه ۱۵ روز سلول انفرادی و بازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بطور موقت آزاد شده بود. 

زندانیان سیاسی در زندانهای ایران با کلکسیونی از موارد گسترده نقض حقوق بشر دست و پنجه نرم میکنند. از یک سو محرومیت آنها از حق دادرسی عادلانه که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است و از سوی دیگر بیماریها و آسیب های جسمی گوناگون و محرومیت از حق درمان و عدم اجازه دسترسی به آنها برای اعزام به مراکز درمانی تخصصی که میتوان گفت اکثر این افراد این بیماریها را از زمانی که در زندان محبوس شدند با آن درگیر هستند اما مسئولان قضائی و امنیتی در زندانهای ایران از این مسئله بعنوان یک اهرم فشار در جهت تفهیم نظریات و یا اتهامات وارده بر افراد استفاده میکنند که این مورد ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد.

برچسب هاقانون مجازات اسلامیمحمد میرزاییمحمد میرزایی زندانی سیاسیمحمد میرزائیمحمد میرزائی زندانی سیاسیمحمدمیرزاییمحمدمیرزائیمحرومیت زندانیان از حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایرانانتقال زندانیاناحزاباحزاب مخالف نظاماحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کُرد مخالف نظاماحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد نخالف نظاماحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب کردستاناحزاب اپوزیسیون کرداحزاب در ایراناحزاب سیاسیاحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب سیاسی کورداحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماحزاب سیاسی ایراناحزاب سیاسی اپوزیسیوناحزاب سیاسی در ایرانحبس تعزیریحبس تعزیری زندانیان سیاسیدادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقیزندان ماکوزندان مرکزی ارومیهزندان ارومیهزندان شهرستان ماکوزندان شهرستان ارومیهزندانیان محبوس در زندان ارومیهزندانیان بند 2 زندان مرکزی ارومیهزندانیان سیاسیزندانیان سیاسی و عقیدتیزندانیان سیاسی ایرانزندانیان سیاسی در ایرانزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیزندانیان سیاسی در زندان ارومیهزندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیهزندانیان عقیدتی زندان مرکزی ارومیهسرکوب احزاب سیاسی در ایرانسرکوب زندانیان سیاسی در ایرانشعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیعصدور حکم حبس تعزیری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: