•                    
  •                  
شنبه , ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, فوریه 4

بازداشت محمد مختاری, کاپیتان تیم فوتبال داماش گیلان به دلیل انتقاد از مسئولان

0
375

حقوق بشر در ایران – روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۸, ماموران اطلاعات سپاه در استان گیلان, محمد مختاری, شهروند ساکن این استان را بازداشت کردند. این بازداشت به دلیل اظهار نظر و انتقاد این شهروند در صفحه شخصی خود در فضای رسانه ای بوده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۸, محمد مختاری, شهروند ۳۶ ساله,  ساکن استان گیلان و کاپیتان تیم فوتبال داماش به دلیل انتقاد از نحوه رسیدگی به بحران کرونا در ایران که در صفحه شخصی خود منتشر کرده بود از سوی ماموران اطلاعات سپاه قدس در این استان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش, بازداشت محمد مختاری بنا بر حکم صادره از سوی دادستان استان گیلان صورت گرفته است. 

لازم به ذکر است, این شهروند ساکن در استان گیلان و کاپیتان تیم فوتبال داماش گیلان روز چهارشنبه در صفحه شخصی اینستاگرام خود انتقاداتی را علیه مسئولان کشور مطرح کرده بود که پس از آن بنا به حکم قضائی صادره از سوی دادستان این استان توسط ماموران اطلاعات سپاه قدس بازداشت شد و پرونده وی در حال طی مراحل قضائی می باشد. 

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهامات واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده است. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

برچسب هاآزادی بیان و عقیده در ایرانمحیط زیست استان گیلانفعالیت در فضای مجازیسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانداماش گیلانسرکوب شهروندان منتقد در ایرانکرونا ویروس در ایرانکاپیتان تیم فوتبال داماش گیلانپلیس فتاصفحه اینستاگرامسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی عقیده در ایرانفضای رسانه ای در ایرانتبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای رسانه ایآلودگی به ویروس کرونانقض حقوق بشر در ایرانانتقادسپاه قدسبازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسدارانمقالات انتقادیبحران کرونافضای مجازی در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانحکم بازداشتبازداشت و بی خبریفضای رسانه ایویروس کرونامحمدمختاریفضای مجازیاطلاعات سپاه پاسدارانبازداشت شهروندانانتقاد در ایرانسرکوب شهروندان در جمهوری اسلامیکروناکاپیتان تیم فوتبال داماشحقوق بشر در ایرانآزادی بیان در ایرانسرکوب شهروندانمحمد مختارینقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشربازداشت و سرکوب آزادی بیانکرونا ویروسدادستان استان گیلاندادستاناستان گیلانماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشرسرکوب آزادی بیانبازداشت و بیخبری از شهروندانویروس کرونا در ایرانویروس کرونا در استان گیلانبازداشت و بیخبریسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانبازداشتگاهسرکوب آزادی بیان و قلمپلیس فتا استان گیلانبازداشت فعالان فضای مجازیشیوع ویروس کرونادادستان گیلان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.