•                  
دوشنبه , ۰۳ آذر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, نوامبر 24

بازداشت محمد مختاری, کاپیتان تیم فوتبال داماش گیلان به دلیل انتقاد از مسئولان

0
137

حقوق بشر در ایران – روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۸, ماموران اطلاعات سپاه در استان گیلان, محمد مختاری, شهروند ساکن این استان را بازداشت کردند. این بازداشت به دلیل اظهار نظر و انتقاد این شهروند در صفحه شخصی خود در فضای رسانه ای بوده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۸, محمد مختاری, شهروند ۳۶ ساله,  ساکن استان گیلان و کاپیتان تیم فوتبال داماش به دلیل انتقاد از نحوه رسیدگی به بحران کرونا در ایران که در صفحه شخصی خود منتشر کرده بود از سوی ماموران اطلاعات سپاه قدس در این استان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش, بازداشت محمد مختاری بنا بر حکم صادره از سوی دادستان استان گیلان صورت گرفته است. 

لازم به ذکر است, این شهروند ساکن در استان گیلان و کاپیتان تیم فوتبال داماش گیلان روز چهارشنبه در صفحه شخصی اینستاگرام خود انتقاداتی را علیه مسئولان کشور مطرح کرده بود که پس از آن بنا به حکم قضائی صادره از سوی دادستان این استان توسط ماموران اطلاعات سپاه قدس بازداشت شد و پرونده وی در حال طی مراحل قضائی می باشد. 

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهامات واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده است. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

برچسب هافضای مجازیفضای مجازی در ایرانفضای رسانه ایفضای رسانه ای در ایرانفعالیت در فضای مجازیمقالات انتقادیماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشرمحمد مختاریمحمدمختاریمحیط زیست استان گیلاننقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایرانویروس کروناویروس کرونا در ایرانویروس کرونا در استان گیلانکاپیتان تیم فوتبال داماشکاپیتان تیم فوتبال داماش گیلانکروناکرونا ویروسکرونا ویروس در ایرانپلیس فتاپلیس فتا استان گیلانآلودگی به ویروس کروناآزادی بیان و عقیده در ایرانآزادی بیان در ایرانانتقادانتقاد در ایراناستان گیلاناطلاعات سپاه پاسدارانبازداشت فعالان فضای مجازیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت شهروندانبازداشتگاهبازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسدارانبحران کروناتبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای رسانه ایحقوق بشر در ایرانحکم بازداشتداماش گیلاندادستاندادستان گیلاندادستان استان گیلانسپاه قدسسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب شهروندانسرکوب شهروندان منتقد در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان در جمهوری اسلامیشیوع ویروس کروناصفحه اینستاگرام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: