•                  
دوشنبه , ۲۶ مهر , ۱۴۰۰
دوشنبه, اکتبر 18

محکومیت محمدحسین سپهری, معلم منتقد به انفضال از خدمت/ سند

0
548

محمد حسین سپهری، معلم منتقد ساکن مشهد که به دلیل شرکت در تحصن سراسری آبان ماه سالجاری فرهنگیان، امروز یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷  ضمن در یافت حکمی که از سوی هیئت بدوی تخلفات اداری آموزش و پرورش خراسان رضوی صادر شده است به ۶ ماه انفصال از خدمت محکوم شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷, محمد حسین سپهری، فرهنگی شاغل و ساکن در مشهد،  ضمن دریافت ابلاغیه ای که از سوی هیئت بدوی تخلفات اداری اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی به ۶ ماه انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است. از جمله اتهامات منتسبه به این فعال صنفی فرهنگیان حضور وی در تحصن های غیر قانونی و ترک خدمت در خلال ساعت اداری و توهین به رهبری عنوان شده است.

آنچه که در رای صادره از آن با عنوان تحصن غیر قانونی یاد شده است به تحصن ۳ روزه اعتراضی فرهنگیان که در تاریخهای ۱۲, ۱۳و ۱۴ ابان ماه بوده است.

لازم به ذکر است که محمد حسین سپهری در تاریخ ۱۰ بهمن ماه سالجاری بدلیل انتشار ویدئوهای انتقادی که  در فضای مجازی  منتشر کرده بود ضمن دریافت ابلاغیه‌ای مطلع شده بود که تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و باید ظرف مدت ۱۰ روز دفاعیه کتبی خود را به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری مشهد ارسال کند.

در این ابلاغیه و در حکم صادره مصداق اتهام توهین به رهبری، سخنان آقای سپهری و انتشار آنها در فضای مجازی عنوان شده است که بخشی از آن بدین شکل در ابلاغیه آمده است: “قوه قضاییه‌ای که گماشته‌های شخص آقای خامنه‌ای هستند. آقای خامنه‌ای اگر توانایی حل مشکلی را داری بسم الله اگه نداری پس برو سراغ کاری که توانایی شو داری… باید این مملکت به چه وضعیتی برسه که شما به این نتیجه برسید نتیجه حکومت شماها در این چهل سال جز ویرانی و تباهی و ظلم و فساد چیز دیگه ای نبود…”.

لازم به ذکر است که محمد حسین سپهری در دبیرستان‌های شهر مشهد درس فیزیک تدریس می‌کند. وی طی ماه گذشته چند ویدئو در نقد اوضاع کشور در فضای مجازی منتشر کرده است.

لازم به ذکر است که فرهنگیان ایران طی سه دوره تحصن اعتراضی که هر دوره سه روز بوده است در تاریخهای:  ۲۲ تا ۲۳ مهرماه و ۲۲ تا ۲۳ آبان ماه و ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه ۹۷ فرهنگیان بسیاری از استان‌های کشور دست به تحصن اعتراضی زده و با خودداری از حضور در کلاس‌های درس خواستار برآورده شدن مطالبات صنفی خود شده بودند.

مطالبه شهروندان از حکومت در زمینه تامین اجتماعی و برخورداری آنها از حقوق و تامین اجتماعی مناسب در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است, از سوی دبگر حق تامین امنیت شغلی افراد نیز در ماده ۲۳ تاعلامیه جهانی حقوق بشر نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از انتشار افکار و عقاید برای فرد در فضای مجازی از جمله مصادیق سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ بر ظان تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: