•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

احضار ناصر اشجاری ماهری, فعال مدنی به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران

0
795

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹, شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با صدور و ابلاغ احضاریه ای ناصر اشجاری ماهری, فعال مدنی ساکن تهران را برای حضور در جلسه دادرسی در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ فراخواند. این احضار بابت بازداشت ناصر اشجاری ماهری در دی ماه سال ۱۳۹۵ می باشد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, ناصر اشجاری ماهری, فعال مدنی ساکن تهران, با دریافت ابلاغیه ای کتبی جهت حضور در جلسه دادرسی در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه سالجاری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری فراخوانده شد.

براساس ابلاغیه صادره توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران اتهامات منتسب به ناصر اشجاری ماهری “توهین به پیامبر مسلمانان, اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی و خارجی و تبلیغ علیه نظام عنوان شده و از این فعال مدنی خواسته شده راس ساعت ۹ صبح ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در محل شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران جهت ارائه دفاعیات از بابت اتهامات مذکور حاضر شود”. 

لازم به ذکر است, ناصر اشجاری ماهری, در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۵, در پی یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزل شخصی وی در تهران بازداشت و پس از تفتیش منزل و ضبط اقلام شخصی از قبیل کامپیوتر و گوشی تلفن همراه به سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ این ارگان امنیتی واقع در زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی در تاریخ ۳ اسفند ماه ۱۳۹۵, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت از زندان اوین آزاد شد. 

ناصر اشجاری ماهری از دوستان نزدیک به آرش صادقی و گلرخ ایرایی بود و در دیدار و دلجویی از خانواده جانباختگان وقایع ۱۳۸۸ نقش بسیار فعالی داشت.

مجموعه دلایل بازداشت فعالان مدنی در ایران, در زمره اتهامات مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده  میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ که به صراحت بر حق افراد در  برخورداری از آن تاکید شده است نیز می باشد.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بی طرف و با حضور هیئت منصفه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 

برچسب هافعال مدنیفعال مدنی ناصر اشجاری ماهریقاضی ایمان افشاریقاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهرانمحاکمه فعالان مدنی در ایرانمحاکمه در دادگاهنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندی فعالان مدنی در ایرانناصر اشجاریناصر اشجاری فعال مدنیناصر اشجاری ماهریناصر اشجاری ماهری فعال مدنیایمانایمان افشارایمان افشار یایمان افشاریایمان افشاری قاضیاجتماع و تبانیاجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت داخلی و خارجیاجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملیاجتماع و تبانی علیه امنیت ملیحقوق بشر در ایراندادگاه انقلاب شعبه ۲۶سرکوب فعال مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنی در تهرانسرکوب فعالان مدنی در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانشعبه ۲۶ دادگاه انقلابشعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهرانشعبه بیست شش دادگاه انقلاب تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: