•                  
سه شنبه , ۰۶ آبان , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, اکتبر 27

قرار رفع توقیف روزنامه جهان صنعت صادر شد

0
95

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، با توجه به مجوز صادره از سوی قوه قضائیه روزنامه جهان صنعت رفع توقیف شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران، امروز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، روزنامه جهان صنعت با مجوز قوه قضائیه رفع توقیف شد. 

براساس این گزارش در دستور رفع توقیف صادره از سوی دادگاه برای مدیر مسئول این روزنامه هم قرار منع تعقیب صادر شده است. 

در تاریخ ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹, هیات نظارت بر مطبوعات، دستور توقیف و توقف انتشار روزنامه جهان صنعت را صادر کرده بود. 

محمدرضا سعدی، مدیرمسئول روزنامه جهان صنعت، علت توقیف روزنامه را انتشار مصاحبه‌ای در صفحه جامعه روزنامه اعلام کرده بود.

علت توقیف این روزنامه : ” پنهان کاری عمدی مسئولان دولتی و حکومتی در ارائه آمار و روند ابتلا به ویروس کرونا تا انتخابات مجلس و مراسم ۲۲ بهمن” اعلام شده بود. 

سرکوب فعالان رسانه ای و توقیف مطبوعات و روزنامه ها, ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

در حالی مطبوعات و رسانه ها در ایران با توقیف و پرداخت جرائم نقدی و سایر مجازاتها مواجه می شوند که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و سایر مسئولان دولتی و حکومتی مدعی برخورداری مطبوعات و روزنامه نگاران از حق آزادی بیان در ایران هستند!

برچسب هافعال مطبوعاتیفعالان رسانه ایفعالان رسانه ای در ایرانقرار منع تعقیبمطبوعاتمطبوعات ایرانمطبوعات در ایراننقض حقوق بشر در ایرانهیئت منصفه دادگاه مطبوعاتآزادی مطبوعات در ایرانآزادی بیان در مطبوعاتتوقیف مطبوعات در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانحکم توقیف مطبوعات در ایراندادگاه مطبوعاتدادگاه مطبوعات در ایرانرفع توقیف مطبوعاتروزنامهروزنامه نگارروزنامه نگاریروزنامه نگاری در ایرانروزنامه نگارانروزنامه نگاران ایرانروزنامه نگاران در ایرانروزنامه جهان صنعتسرکوم مطبوعات در ایرانسرکوب فعالان رسانه ایسرکوب مطبوعاتسرکوب مطبوعات ایرانسرکوب مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب روزنامه نگارانسرکوب روزنامه نگاران ایرانسرکوب روزنامه نگاران در ایرانسرکوب روزنامه نگاران در جمهوری اسلامیسرکوب رسانه هاسرکوب رسانه ها در ایرانسرکوب رسانه های در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانسرکوبمطبوعاتصدور قرار منع تعقیب

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: