•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

قرار رفع توقیف روزنامه جهان صنعت صادر شد

0
361

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، با توجه به مجوز صادره از سوی قوه قضائیه روزنامه جهان صنعت رفع توقیف شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران، امروز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، روزنامه جهان صنعت با مجوز قوه قضائیه رفع توقیف شد. 

براساس این گزارش در دستور رفع توقیف صادره از سوی دادگاه برای مدیر مسئول این روزنامه هم قرار منع تعقیب صادر شده است. 

در تاریخ ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹, هیات نظارت بر مطبوعات، دستور توقیف و توقف انتشار روزنامه جهان صنعت را صادر کرده بود. 

محمدرضا سعدی، مدیرمسئول روزنامه جهان صنعت، علت توقیف روزنامه را انتشار مصاحبه‌ای در صفحه جامعه روزنامه اعلام کرده بود.

علت توقیف این روزنامه : ” پنهان کاری عمدی مسئولان دولتی و حکومتی در ارائه آمار و روند ابتلا به ویروس کرونا تا انتخابات مجلس و مراسم ۲۲ بهمن” اعلام شده بود. 

سرکوب فعالان رسانه ای و توقیف مطبوعات و روزنامه ها, ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

در حالی مطبوعات و رسانه ها در ایران با توقیف و پرداخت جرائم نقدی و سایر مجازاتها مواجه می شوند که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و سایر مسئولان دولتی و حکومتی مدعی برخورداری مطبوعات و روزنامه نگاران از حق آزادی بیان در ایران هستند!

برچسب هاروزنامه نگارمطبوعات در ایراندادگاه مطبوعاتروزنامهنقض حقوق بشر در ایرانمطبوعاتسرکوب مطبوعات در ایرانفعالان رسانه ایآزادی مطبوعات در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانقرار منع تعقیبسرکوب رسانه ها در ایرانتوقیف مطبوعات در ایرانحقوق شهروندی در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانهیئت منصفه دادگاه مطبوعاتسرکوب روزنامه نگاران در ایرانروزنامه نگاران در ایرانروزنامه جهان صنعتحقوق شهروندی درایرانسرکوب رسانه های در ایرانسرکوم مطبوعات در ایرانروزنامه نگاریفعال مطبوعاتیسرکوب فعالان رسانه ایسرکوب مطبوعاتسرکوب رسانه هاصدور قرار منع تعقیبسرکوب روزنامه نگارانفعالان رسانه ای در ایرانروزنامه نگارانسرکوبمطبوعاتدادگاه مطبوعات در ایرانروزنامه نگاری در ایرانروزنامه نگاران ایرانمطبوعات ایرانسرکوب مطبوعات ایرانآزادی بیان در مطبوعاتحکم توقیف مطبوعات در ایرانسرکوب روزنامه نگاران در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب روزنامه نگاران ایرانرفع توقیف مطبوعات

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: