•                  
چهارشنبه , ۰۵ آذر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, نوامبر 25

احضار زهرا رحیمی به جلسه بازپرسی همزمان با تمدید قرار بازداشت شارمین میمندی نژاد

0
161

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، شعبه بازپرسی دادسرای امنیت تهران زهرا رحیمی، مدیر عامل موسسه امام علی و همسر شارمین میمندی، موسس این مجموعه خیریه را همزمان با تمدی قرار بازداشت شارمین میمندی نژاد به جلسه بازپرسی فراخواند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از امتداد، روز سه شنبه ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، دومین جلسه بازپرسی زهرا رحیمی، همسر شارمین میمندی نژاد و مدیر عامل موسسه خیریه امام علی توسط شعبه بازپرسی دادسرای امنیت تهران برگزار خواهد شد. همچنین قرار بازداشت شارمین میمندی نژاد، همسر زهرا رحیمی برای دومین بار تمدید شد. شارمین میمندی نژاد از زمان بازداشت و همسرش زهرا رحیمی در جلسه اول بازپرسی از حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق شهروندی متعلق به یک متهم محروم بودند. 

براساس این گزارش, زهرا رحیمی، مدیرعامل جمعیت امام علی در حالی فردا در دادسرا حاضر می‌شود که بار قبل هم که احضار شده بود، ‌نتوانست همراه خودش وکیلی را داخل جلسه ببرد، ‌این اتفاق در حالی افتاد که در احضاریه‌ای که به دست زهرا رحیمی رسیده بود، عنوان شده بود، ‌می‌تواند همراه وکیل در محل حاضر شود.

در تاریخ ۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، روابط روابط عمومی جمعیت امام علی خبر از تمدید قرار بازداشت شارمین میمندی نژاد, موسس و مدیر عامل این مجموعه خیریه را منتشر کرده بود و این دومین بار است که قرار بازداشت وی تمدید می شود. 

همچنین روابط عمومی این موسسه خیریه در تشریح وضعیت حقوقی این پرونده اعلام کرده بود: “بخش تحقیقات اولیه محرمانه است و نمی‌توان آن را رسانه‌ای کرد اما اینکه آقای میمندی نژاد به وکیل دسترسی ندارد، کار را سخت کرده است و اصلا نمی‌توانیم ایشان را ملاقات کنیم، سی روز است که به طور کامل در انفرادی هستند و شرایط سختی دارند. با توجه به اینکه او یک فرد خوش سابقه است و همه به نیکوکاری ایشان را می‌شناسند، نمی‌دانیم چرا باید در زندان باشند؟

کتایون افرازه  و مرتضی کی منش, دو عضو جمعیت امام علی پیش از این در تاریخهای ۳۱ تیر ماه و ۱ مرداد ماه ۱۳۹۹ پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام هر یک با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شدند. 

در تاریخ ۱ تیر ماه ۱۳۹۹, پس از بازداشت مرتضی کی منش مسئول امور رسانه ای, کتایون افرازه و شارمین میمندی نژاد, و تفتیش دفتر آن موسسه و ضبط اقلام شخصی و مرتبط با فعالیتهای موسسه امام علی دفتر آن به دستور قضائی پلمپ شد. 

همچنین پس از تفتیش این موسسه همه مدارک مالی و اداری که در دفتر جمعیت وجود داشت به علاوه کامپیوترها، لپ تاپ‌ها و سرورها، همگی از آن مکان منتقل و دفت راین موسسه پلمپ شد. همچنین منازل شخصی این افراد نیز توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت و برخی اقلام شخصی آنها ضبط شد. 

ماموران امنیتی در زمان ورود به خانه‌ای که مرتضی کی منش در آن زندگی می کرد متوسل به خشونت و ضرب و شتم شدند و حکم قضایی مورد ادعای ایشان برای تفتیش خانه به صورت کامل مشاهده نشد. این افراد از او خواستند که با نامزدش کتایون افرازه, تماس بگیرد که وی از این کار امتناع کرده بود اما به دلیل اینکه کتایون افرازه خود نگران شده به همراه خواهرش به آنجا مراجعه کرد او نیز توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده بود.

در ادامه  نیروهای امنیتی به همراه مرتضی کی منش و کتایون افرازه به خانه‌های خانواده‌هایشان مراجعه کرده و آنجا را نیز مورد تفتیش و بررسی قرار داده بودند.

همچنین وبسایت جمعیت امام علی همزمان با پلمپ این موسسه از دسترس خارج شد. جمعیت امام علی در تاریخ ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹از حمله سایبری به حساب‌های کاربری چند نفر از اعضای آن موسسه خبر داده بود.

براساس اطلاعات موجود در موسسه امام علی شارمین میمندی نژاد بعنوان موسس جمعیت امداد دانشجوئی و مردمی امام علی, کتایون افرازه  بعنوان بازرس علی‌البدل و مرتضی کی منش با عنوان مسئول امور رسانه ای در موسسه امام علی فعالیت می کنند. 

برچسب هاقرار بازداشت شارمین میمندی نژادموسسه امام علیموسسه امام علی در تهرانموسسه خیریهموسسه خیریه امام علیمدیر عامل موسسه امام علینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانهمسر شارمین میمندی نژادوزارت اطلاعاتوزارت اطلاعات در ایرانوزارت اطلاعات در زندان اوینپلمپ موسسه خیریهاحضار و بازپرسیاحضار و بازجوییاحضار و بازجوئیاحضار و بازداشتاحضار تلفنیاعضای موسسه خیریه امام علیبند ۲۰۹بند ۲۰۹ وزارت اطلاعاتبند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در ایرانبند ۲۰۹ ۴بند ۲۰۹ اوینبند ۲۰۹ بازجوییبند ۲۰۹ بازجوئیبند ۲۰۹ زندان اوینبند امنیتی ۲۰۹بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعاتبند209 وزارت اطلاعاتبند۲۰۹بند۲۰۹ وزارت اطلاعاتبند۲۰۹ وزارت اطلاعات در ایرانبند۲۰۹ زندان اوینبندر ۲۰۹بازجوییبازجویی در اداره اطلاعاتبازجویی در اطلاعات سپاهبازجویی در بند ۲۰۹بازجویی در بند۲۰۹بازجوئیبازجوئی در بند ۲۰۹بازجوئی در بند۲۰۹بازجوئی در بنددوالفبازجوئی در بازداشتگاهبازداشت شارمین میمندیبازداشت شارمین میمندی نژادبازداشتگاه وزارت اطلاعاتتفهیم اتهام زهرا رحیمیجلسه بازپرسیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایراندادسرای امنیتدادسرای امنیت اویندادسرای امنیت تهراندادسرای اوینزهرارحیمی همسر شارمین میمندی نژادسلول انفرادی بند ۲۰۹سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹سلول انفرادی بند۲۰۹سلول انفرادی بند۲۰۹ زندان اوینسلول انفرادی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعاتسرکوب شهروندانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشارمین میمندی نژادشعبه بازپرسیشعبه بازپرسی دادسرای امنیتشعبه بازپرسی دادسرای امنیت تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: