•                  
دوشنبه , ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
دوشنبه, سپتامبر 21

احضار زهرا رحیمی به جلسه بازپرسی همزمان با تمدید قرار بازداشت شارمین میمندی نژاد

0
95

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، شعبه بازپرسی دادسرای امنیت تهران زهرا رحیمی، مدیر عامل موسسه امام علی و همسر شارمین میمندی، موسس این مجموعه خیریه را همزمان با تمدی قرار بازداشت شارمین میمندی نژاد به جلسه بازپرسی فراخواند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از امتداد، روز سه شنبه ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، دومین جلسه بازپرسی زهرا رحیمی، همسر شارمین میمندی نژاد و مدیر عامل موسسه خیریه امام علی توسط شعبه بازپرسی دادسرای امنیت تهران برگزار خواهد شد. همچنین قرار بازداشت شارمین میمندی نژاد، همسر زهرا رحیمی برای دومین بار تمدید شد. شارمین میمندی نژاد از زمان بازداشت و همسرش زهرا رحیمی در جلسه اول بازپرسی از حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق شهروندی متعلق به یک متهم محروم بودند. 

براساس این گزارش, زهرا رحیمی، مدیرعامل جمعیت امام علی در حالی فردا در دادسرا حاضر می‌شود که بار قبل هم که احضار شده بود، ‌نتوانست همراه خودش وکیلی را داخل جلسه ببرد، ‌این اتفاق در حالی افتاد که در احضاریه‌ای که به دست زهرا رحیمی رسیده بود، عنوان شده بود، ‌می‌تواند همراه وکیل در محل حاضر شود.

در تاریخ ۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، روابط روابط عمومی جمعیت امام علی خبر از تمدید قرار بازداشت شارمین میمندی نژاد, موسس و مدیر عامل این مجموعه خیریه را منتشر کرده بود و این دومین بار است که قرار بازداشت وی تمدید می شود. 

همچنین روابط عمومی این موسسه خیریه در تشریح وضعیت حقوقی این پرونده اعلام کرده بود: “بخش تحقیقات اولیه محرمانه است و نمی‌توان آن را رسانه‌ای کرد اما اینکه آقای میمندی نژاد به وکیل دسترسی ندارد، کار را سخت کرده است و اصلا نمی‌توانیم ایشان را ملاقات کنیم، سی روز است که به طور کامل در انفرادی هستند و شرایط سختی دارند. با توجه به اینکه او یک فرد خوش سابقه است و همه به نیکوکاری ایشان را می‌شناسند، نمی‌دانیم چرا باید در زندان باشند؟

کتایون افرازه  و مرتضی کی منش, دو عضو جمعیت امام علی پیش از این در تاریخهای ۳۱ تیر ماه و ۱ مرداد ماه ۱۳۹۹ پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام هر یک با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شدند. 

در تاریخ ۱ تیر ماه ۱۳۹۹, پس از بازداشت مرتضی کی منش مسئول امور رسانه ای, کتایون افرازه و شارمین میمندی نژاد, و تفتیش دفتر آن موسسه و ضبط اقلام شخصی و مرتبط با فعالیتهای موسسه امام علی دفتر آن به دستور قضائی پلمپ شد. 

همچنین پس از تفتیش این موسسه همه مدارک مالی و اداری که در دفتر جمعیت وجود داشت به علاوه کامپیوترها، لپ تاپ‌ها و سرورها، همگی از آن مکان منتقل و دفت راین موسسه پلمپ شد. همچنین منازل شخصی این افراد نیز توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت و برخی اقلام شخصی آنها ضبط شد. 

ماموران امنیتی در زمان ورود به خانه‌ای که مرتضی کی منش در آن زندگی می کرد متوسل به خشونت و ضرب و شتم شدند و حکم قضایی مورد ادعای ایشان برای تفتیش خانه به صورت کامل مشاهده نشد. این افراد از او خواستند که با نامزدش کتایون افرازه, تماس بگیرد که وی از این کار امتناع کرده بود اما به دلیل اینکه کتایون افرازه خود نگران شده به همراه خواهرش به آنجا مراجعه کرد او نیز توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده بود.

در ادامه  نیروهای امنیتی به همراه مرتضی کی منش و کتایون افرازه به خانه‌های خانواده‌هایشان مراجعه کرده و آنجا را نیز مورد تفتیش و بررسی قرار داده بودند.

همچنین وبسایت جمعیت امام علی همزمان با پلمپ این موسسه از دسترس خارج شد. جمعیت امام علی در تاریخ ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹از حمله سایبری به حساب‌های کاربری چند نفر از اعضای آن موسسه خبر داده بود.

براساس اطلاعات موجود در موسسه امام علی شارمین میمندی نژاد بعنوان موسس جمعیت امداد دانشجوئی و مردمی امام علی, کتایون افرازه  بعنوان بازرس علی‌البدل و مرتضی کی منش با عنوان مسئول امور رسانه ای در موسسه امام علی فعالیت می کنند. 

برچسب هابازداشتگاه وزارت اطلاعاتوزارت اطلاعاتاحضار و بازجوییبازجوییحقوق شهروندیبند ۲۰۹ اویندادسرای اوینبازجوئیاحضار و بازجوئینقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشراحضار تلفنیسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانبند ۲۰۹ زندان اوینسرکوب شهرونداناحضار و بازداشتبند۲۰۹ زندان اوینحقوق شهروندی در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانجلسه بازپرسیدادسرای امنیت اویندادسرای امنیت تهراندادسرای امنیتحقوق شهروندی درایرانبند ۲۰۹بند ۲۰۹ ۴بند۲۰۹شعبه بازپرسیبند ۲۰۹ وزارت اطلاعاتبند امنیتی ۲۰۹حقوق شهروندی در جمهوری اسلامیبند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعاتبند ۲۰۹ بازجوئیبند ۲۰۹ بازجوییبازجوئی در بند۲۰۹وزارت اطلاعات در ایرانسلول انفرادی بند ۲۰۹سلول انفرادی بند۲۰۹سلول انفرادی بند۲۰۹ زندان اوینسلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹بازجوئی در بازداشتگاهنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیبند209 وزارت اطلاعاتبند۲۰۹ وزارت اطلاعاتبازجوئی در بند ۲۰۹بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در ایرانبازجوئی در بنددوالفبندر ۲۰۹بند۲۰۹ وزارت اطلاعات در ایرانوزارت اطلاعات در زندان اوینبازجویی در بند ۲۰۹بازجویی در بند۲۰۹احضار و بازپرسیبازجویی در اداره اطلاعاتنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانسلول انفرادی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعاتشعبه بازپرسی دادسرای امنیت تهرانبازجویی در اطلاعات سپاهشعبه بازپرسی دادسرای امنیتموسسه امام علیموسسه خیریه امام علیموسسه خیریهپلمپ موسسه خیریهشارمین میمندی نژاداعضای موسسه خیریه امام علیموسسه امام علی در تهرانبازداشت شارمین میمندیبازداشت شارمین میمندی نژادقرار بازداشت شارمین میمندی نژادزهرارحیمی همسر شارمین میمندی نژادهمسر شارمین میمندی نژادمدیر عامل موسسه امام علیتفهیم اتهام زهرا رحیمی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: