•                    
  •                  
شنبه , ۰۹ مهر , ۱۴۰۱
شنبه, اکتبر 1

محرومیت از تحصیل نوریه فردوسیان, شهروند بهائی ساکن اصفهان

0
1571

حقوق بشر در ایران – روز جاری, “نوریه فردوسیان”, شهروند بهائی ساکن اصفهان به دلیل اعتقاد به دیانت بهائی از ادامه تحصیل محروم شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ماه ۱۳۹۸, “نوریه فردوسیان”, شهروند بهائی ساکن اصفهان, به دلیل آنچه که اعتقاد وی به دیانت بهائی میباشد از ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل بازماند. 

براساس این گزارش, در صفحه اطلاع رسانی سازمان سنجش به این شهروند بهائی اعلام شده به دلیل نقص در پرونده “نوریه فردوسیان” می تواند به واحد پاسخگوئی سازمان سنجش مراجعه کند. 

بیان نقص در پرونده برای صفحه اعلام وضعیت دانش آموزان بهائی در دانشگاهها و مراکز تحصیلی در ایران از طرف سازمان سنجش و یا حتی وزارت آموزش و پروش به منزله محرومیت آنها از ادامه تحصیل در هر مقطع تحصیلی که در آن تحصیل می کنند می باشد. 

محرومیت از تحصیل شهروندان بهائی در حالی همچنان ادامه دارد که اخیرا, وزیر آموزش و پرورش از ممنوعیت از  تحصیل دانش آموزانی خبر داد که از  پیرو ادیان دیگری بجز ادیان رسمی کشور هستند. این اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش واکنش جامعه جهانی بهائی، بسیاری از شهروندان، دانش آموزان بهائی و محمود صادقی، نماینده مجلس را به همراه داشت. 

شهروندان بهائی با استناد به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله پیروان ادیان بدون حقوق شهروندی در ایران محسوب میشوند. سرکوب این شهروندان در غالب: پلمپ محل کسب, محرومیت از حق تحصیل از مدرسه ابتدائی تا مدارج عالی, تخریب قبرستانها و همچنین دیگر مکانهای مقدس آنها و محرومیتهای گسترده دیگر که این شهروندان با آن دست و پنجه نرم میکند را در بر میگیرد.

 سرکوب بهائیان ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز میباشد که در این ۲ ماده به صراحت بر حق افراد بر انجام مناسک مذهبی و همچنین تبلیغات و انجام آموزشهای مذهبی برای افراد چه بصورت جمعی و چه بصورت خصوصی تاکید شده است. 

برچسب هاادامه تحصیلمحرومیت از تحصیل بهائیان ایرانجامعه بهاییان ایرانسرکوب جامعه بهائیان ایرانبهائیان اصفهاننقض حقوق شهروندی بهائیانبهاییانبهائیحق تحصیلجامعه بهائیان ایرانسرکوب بهائیان ایرانسرکوب جامعه بهائی در ایرانسازمان سنجش و آموزشجامعه بهایی ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی بهاییانمحرومیت از تحصیلجامعه بهائی ایرانجامعه بهائیشهروندان بهاییسرکوب جامعه بهائیان در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیاتن در ایرانمحرومیت شهروندان بهائی در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیان ایرانشهروند بهائیبهاییسرکوب شهروندان بهائی در ایرانبهاییان در ایرانجامعه بهائیان در ایرانسرکوب شهروندان بهائی در ایارنجامعه بهائی در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندان بهائیجامعه بهائیانشهروندان بهایی در ایرانشهروندان بهائیشهروند بهایینقض حقوق شهروندی بهائیان در ایرانشهروندبهائیسرکوب شهروندان بهائیسرکوب جامعه بهائیشهروندان بهائی در ایرانسازمان سنجشسرکوب بهائیان در ایرانمحرومیت از حق تحصیلسازمان سنجش و آموزش کشورشهروندبهاییمحرومیت بهائیان از حقوق شهروندینقض حقوق شهروندان بهایی در ایرانجامعه جهانی بهائیانمحرومیت از تحصیل بهائیان در ایراننقض حقوق بهائیان در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیان در ایرانمحرومیت از تحصیل شهروندان بهائیبهاییان اصفهاننقض حقوق شهروندان بهائی در ایراننقض حقوق شهروندان در ایرانبهاییان ایرانسرکوب بهائیانسرکوب جامعه بهائی ایرانمحرومیت از فعالیتهای اجتماعینقض حقوق شهروندان بهائینقض حقوق شهروندی بهائیان ایرانحقوق بشر بهائیان ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.