•                  
جمعه , ۲۶ مهر , ۱۳۹۸

محرومیت از تحصیل نوریه فردوسیان, شهروند بهائی ساکن اصفهان

0
140

حقوق بشر در ایران – روز جاری, “نوریه فردوسیان”, شهروند بهائی ساکن اصفهان به دلیل اعتقاد به دیانت بهائی از ادامه تحصیل محروم شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ماه ۱۳۹۸, “نوریه فردوسیان”, شهروند بهائی ساکن اصفهان, به دلیل آنچه که اعتقاد وی به دیانت بهائی میباشد از ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل بازماند. 

براساس این گزارش, در صفحه اطلاع رسانی سازمان سنجش به این شهروند بهائی اعلام شده به دلیل نقص در پرونده “نوریه فردوسیان” می تواند به واحد پاسخگوئی سازمان سنجش مراجعه کند. 

بیان نقص در پرونده برای صفحه اعلام وضعیت دانش آموزان بهائی در دانشگاهها و مراکز تحصیلی در ایران از طرف سازمان سنجش و یا حتی وزارت آموزش و پروش به منزله محرومیت آنها از ادامه تحصیل در هر مقطع تحصیلی که در آن تحصیل می کنند می باشد. 

محرومیت از تحصیل شهروندان بهائی در حالی همچنان ادامه دارد که اخیرا, وزیر آموزش و پرورش از ممنوعیت از  تحصیل دانش آموزانی خبر داد که از  پیرو ادیان دیگری بجز ادیان رسمی کشور هستند. این اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش واکنش جامعه جهانی بهائی، بسیاری از شهروندان، دانش آموزان بهائی و محمود صادقی، نماینده مجلس را به همراه داشت. 

شهروندان بهائی با استناد به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله پیروان ادیان بدون حقوق شهروندی در ایران محسوب میشوند. سرکوب این شهروندان در غالب: پلمپ محل کسب, محرومیت از حق تحصیل از مدرسه ابتدائی تا مدارج عالی, تخریب قبرستانها و همچنین دیگر مکانهای مقدس آنها و محرومیتهای گسترده دیگر که این شهروندان با آن دست و پنجه نرم میکند را در بر میگیرد.

 سرکوب بهائیان ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز میباشد که در این ۲ ماده به صراحت بر حق افراد بر انجام مناسک مذهبی و همچنین تبلیغات و انجام آموزشهای مذهبی برای افراد چه بصورت جمعی و چه بصورت خصوصی تاکید شده است. 

برچسب هابهائیمحرومیت از تحصیلشهروند بهائیجامعه بهائیانشهروندان بهائی در ایرانجامعه جهانی بهائیاننقض حقوق شهروندان در ایرانادامه تحصیلحق تحصیلجامعه بهائی ایرانبهاییشهروندان بهایی در ایرانسازمان سنجشمحرومیت از تحصیل بهائیان در ایرانبهاییان ایرانمحرومیت از تحصیل بهائیان ایرانجامعه بهائیان ایرانجامعه بهائیسرکوب شهروندان بهائی در ایرانشهروندان بهائیسرکوب بهائیان در ایراننقض حقوق بهائیان در ایرانسرکوب بهائیانجامعه بهاییان ایرانسرکوب بهائیان ایرانشهروندان بهاییبهاییان در ایرانشهروند بهاییمحرومیت از حق تحصیلمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیان در ایرانسرکوب جامعه بهائی ایرانسرکوب جامعه بهائیان ایرانسرکوب جامعه بهائی در ایرانسرکوب جامعه بهائیان در ایرانجامعه بهائیان در ایراننقض حقوق شهروندی بهائیان در ایرانسازمان سنجش و آموزش کشورمحرومیت از تحصیل شهروندان بهائیمحرومیت از فعالیتهای اجتماعیبهائیان اصفهانسازمان سنجش و آموزشمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیاتن در ایرانسرکوب شهروندان بهائی در ایارنشهروندبهائیشهروندبهاییبهاییان اصفهاننقض حقوق شهروندان بهائینقض حقوق شهروندی بهائیانجامعه بهایی ایرانمحرومیت شهروندان بهائی در ایرانجامعه بهائی در ایرانسرکوب شهروندان بهائیمحرومیت بهائیان از حقوق شهروندینقض حقوق شهروندان بهائی در ایراننقض حقوق شهروندی بهائیان ایرانبهاییانمحرومیت از حقوق شهروندی بهاییانمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیان ایرانمحرومیت از حقوق شهروندان بهائیسرکوب جامعه بهائینقض حقوق شهروندان بهایی در ایرانحقوق بشر بهائیان ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: