شنبه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
شنبه, دسامبر 9

صفحه اینستاگرام دورچی مسدود شد

0
230

حقوق بشر در ایران ـ امروز یکشنبه ۲ مهر ماه ۱۴۰۲، صفحه اینستاگرام دورچی، با دستور قضایی مسدود شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، صفحه اینستاگرام دورچی، خوانده رپ فارس، با دستور قضایی صادر شده از سوی دادستان، مسدود  و کلیه پستهای آن پاک شده است. 

براساس این گزارش و با توجه به اطلاعیه ای که در پیج اینستاگرام دورچی منتشر شده آمده است:”حسب دستور مقام محترم قضایی این صفحه به علت انتشار محتوای مجرمانه مسدود شد.” 

لازم به اشاره است، دورچی، خواننده رپ فارسی، اوایل شهریور ماه ۱۴۰۲، توسط نیروهای امنیتی، بازداشت و برای تشکیل پرونده به بازداشتگاه منتقل شده بود. 

علت بازداشت وی آخرین آهنگ ارائه شده توسط (دورچی) بوده که مورد توجه مخاطبان زیادی قرار گرفته بود. 

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از گردش آزاد اطلاعات در فضای مجازی، ممانعت از انتشار عقاید و دیدگاههای مختلف در یک جامعه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d