دوشنبه , ۲۹ اسفند , ۱۴۰۱
دوشنبه, مارس 20

دستکم ۳۸۰ هکتار از جنگلها و مراتع حومه شهرستان پاوه در آتش سوخت

0
486

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۸ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه آتش سوزی های گسترده در مناطق غرب کشور و در منطقه بوزین و مره خیل بخش باینگان از توابع شهرستان پاوه بیش از ۳۸۰ هکتار از اراضی این منطقه در آتش سوخت. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز پنجشنبه ۸ خرداد ماه ۱۳۹۹, دستکم ۳۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی و جنگلی حومه شهرستان پاوه که شامل بخشهایی از منطقه بوزین و مره خیل بخش باینگان در این شهرستان است در آتش سوخت. در جریان مهار این آتش سوزی ۱ تن جان خود را از دست داد. 

براساس اعلام علی اکبر جاویدان, فرمانده انتظامی استان کرمانشاه: بر اثر این آتش سوزی بیش از ۳۸۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های این منطقه در آتش سوخت. این آتش‌سوزی گسترده از چهارشنبه عصر در جنگل‌های باینگان و اطراف پاسگاه نظامی مره خیل آغاز و تا حوالی صبح امروز پنجشنبه ادامه داشت”.

علی اکبر جاویدان همچنین افزود: “شیب تند منطقه، کوهستانی و صعب‌العبور بودن و از طرفی پوشش گیاهی انبوه و متراکم و جنگلی بودن منطقه و وجود هیزم های خشک در این مناطق باعث گسترش بیشتر آتش و شعله ور شدن حریق و عدم مهار به موقع آن شد”.

این مقام انتظامی همچنین تصریح کرد: “این آتش سوزی گسترده ابتدا از ساعت ۱۵ تا ۲۳ روز ۶ خرداد رخ داد و پس از اطفاء آن متاسفانه از ساعت ۷ صبح روز ۷خرداد مجددا شعله ور و تا ساعت ۳ بامداد امروز ادامه داشت.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: در این آتش سوزی گسترده متاسفانه بیش از ۳۸۰هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده بوزین و مره خیل طعمه حریق شد که در نهایت با حضور گسترده نیروهای نظامی و انتظامی، منابع طبیعی، نیروهای امدادی و اهالی بومی منطقه مهار شد”.

وی با بیان اینکه علت وقوع این آتش سوزی در دست بررسی و اقدام قرار دارد، یادآوری کرد: هنوز میزان خسارت وارد آمده به جنگل ها و مراتع منطقه اعلام نشده است.

جاویدان تصریح کرد: “در این آتش سوزی متاسفانه یکی از نیروهای نظامی که به عنوان نیروی کمکی حضور پیدا کرده بود هنگام مهار آتش دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.