سه شنبه , ۰۸ فروردین , ۱۴۰۲
چهارشنبه, مارس 29

پلمپ یک داروخانه در پی کشف حجاب متصدی آن واحد صنفی

0
87

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۰بهمن ماه ۱۴۰۱، ماموران اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی در شهرستان آمل یک داروخانه را پلمپ کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، روز یکشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۱، رئیس کل دادگستری استان مازندران از پلمپ یک واحد صنفی داروخانه به علت آنچه که وی (کشف حجاب و درگیری با آمر به معروف) عنوان کرد و از تشکیل پرونده قضایی برای متصدی آن واحد صنفی خبرداد.

براساس این گزارش، با توجه به ویدئوهای منتشره در فضای مجازی، فردی با مراجعه به یک داروخانه در شهرستان آمل از توابع استان مازندران، وقتی به به پزشک آن داروخانه برای رعایت (حجاب اسلامی) شروع به (امر به معروف و نهی از منکر) می کند این مساله که ورود به حریم خصوصی افراد است منجر به درگیری لفظی بین آن فرد و پزشک متصدی داروخانه مذکور شد.

در پی گسترش این درگیری، با دخالت دادستانی استان مازندران، داروخانه مذکور به اتهام (کشف حجاب و درگیری لفظی با آمر معروف) پلمپ شد. 

ممانعت از اشتغال و پلمب اماکن کسب شهروندان به دلایلی همچون (کشف حجاب) به مثابه سرکوب آزادی بیان و عقیده، ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.