•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی

0
525

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد آتش نشانان شهرستان دهدشت، جمعی از مشتریان شرکت صنعت خودروی آذربایجان « آذویکو »، بازنشستگان شرکت نفت اهواز، بازنشستگان شرکت نفت ساکن اصفهان، جمعی از کارگران شهرداری سریش آباد از توابع شهرستان قروه، تالار داران و اصناف مرتبط با این صنف، جمعی از دامداران با تجمع در مقابل یکی از ساختمانهای مرکزی قوه قضائیه، جمعی از شهروندان معترض به قانون جاری مهریه در ایران، جمعی از کشاورزان شهرستان نقده « سولدوز » و کارگران کارگران پتروشیمی رازی ماهشهر در اعتراض به به موارد نقض حقوق شهروندی آنها تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۸مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کشاورزان شهرستان نقده « سولدوز » در اعتراض به بی توجهی مسئولان کارخانه قند به مطالبات اقتصادی آنها در مقابل این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کشاورزان محصول چغندر برداشتی از مزارع خود را به کارخانه قند شهرستان نقده تحویل دادند اما پس از گذشت دو روز هیچگونه مبلغی بایت خرید آن محصول از این کشاورزان به آنها پرداخت نشده است.

تجمع اعتراضی معترضان به قانون مهریه در ایران

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۸مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان معترض به قانون جاری مهریه در ایران با تجمع در مقابل ساختمان مجلس خواستار اصلاح این قانون شدند.

این شهروندان در تشریح علت برگزاری این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “با توجه به اینکه مهریه همسران ما براساس سکه بهار آزادی تعیین شده و در آمد ما براساس ریال هست و در پی نوسانات بازار ارز و سکه در حال حاضر ما برای پرداخت سکه بعنوان مهریه به همسر خود با مشکلات اقتصادی دو چندان مواجه هستیم و قادر به این پرداخت نیستیم.”

 این شهروندان در ادامه با سر دادن شعارهائی از قبیل “مسئول ما بی خبر است، خانواده در خطر است” و “قربانی مهریه آزاد باید گردد”، خواستار اصلاح قانون مهریه در ایران شدند.”

تجمع اعتراضی دامداران در مقابل ساختمان مرکزی قوه قضائیه 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۸مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از دامداران با تجمع در مقابل یکی از ساختمانهای مرکزی قوه قضائیه نسبت به نابسامانی بازار تهیه علوفه و همچنین گرانی قیمت نهاده های دامی اعتراض کرده و خواستار اصلاح این روند شدند.

براساس اعلام این شهروندان: “مشکلات دامداری ما دانه دانه ، از نهاده هایی که درست بدست ما نمی رسه ، با سختی و گرفتاری بدست ما می رسه ، کم هم هست مجبوریم از بازار آزاد تهیه کنیم قیمت آن هم در عرض یک یا دو روز فرق می کند. نقدینگی ما را نابود کردند زندگی م را نابود کردند کارخانه پول را ۶۰ روز پیش خودش نگه می دارد صبح پول بار میخواهی نداری هیچکس هم به تو اعتباری نمی دهد اونا پولشون را می خواهند ما هم نداریم ! گرفتار شدیم.”

 این دامداران در خاتمه تاکید کردند: “به هیچ عنوان ما توانایی اینکه دامداری را تامین کنیم را نداریم از ما شروع شد میرسه به خانه های مردم.”

تجمع اعتراضی بازنشستگان صنعت نفت ساکن اصفهان و اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، امروز دوشنبه ۲۸مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان شرکت نفت ساکن اصفهان و اهواز در مقابل ساختمان بازنشستگی این ۲ شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با تجمع در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی نفت اصفهان به بی توجهی مسئولان برای افزایش سطح حقوق بازنشستگی و ناکافی بودن حقوق آنها که بصورت ماهیانه به آنها پرداخت می شود معترض شدند.

از جمله مطالبات این بازنشستگان: “تغییر و اصلاح اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت، اصلاح اضافات با توجه به تورم و اجرای آن از فروردین ماه ۱۳۹۹، همسان سازی حقوق با کارکنان شاغل در نفت، احقاق حق بازنشستگان کد ۲۳، اجرای مصوبه ۲۷۲۷ مجلس شورای اسلامی و پرداخت مزایای مناطق جنگی ایثارگران و بازنشستگان، است.”

عبدالصاحب غالبی، سخنگوی پویش بازنشستگان نفت در تشریح وضعیت این بازنشستگان گفت: “در حقوق  آنها بخشی به نام اضافات شایستگی یا تعدیل مستمری بازنشستگان وجود دارد که بعد از گذشت ۶ الی ۸ ماه از سال به بازنشستگان پرداخت می‌شود. طبق دستورالعمل‌هایی که وزارت نفت صادر کرده است سهم بازنشستگان از آیتم اضافات شایستگی باید از اولین ماه سال تا موعد پرداخت محاسبه شود اما امسال اضافات بازنشستگی از ماه فروردین تا مرداد را از حقوق بازنشستگان حذف کرده‌اند و به ما پرداخت نکردند.”

وی ادامه داد: “شما نگاه کنید ۵ ماه از اضافات شایستگی هر بازنشسته نفت را از حقوق او حذف کرده‌اند که مجموع این مبلغ برای ۵ ماه حدود ۸ میلیون تومان می‌شد. در حال حاضر تعداد بازنشسته‌های نفت ۸۵ هزار نفر است که اگر در مبلغ ۸ میلیون ضرب کنید یعنی حدود ۶۸۰ میلیارد تومان از سهم بازنشستگان نفت برداشته شده است.”

غالبی افزود: “شما ببینید قشر بازنشسته یک قشر آسیب‌پذیر است که در سن پیری اکثرا بیمار بوده و فرزندانشان هم بیکار هستند. در نتیجه وقتی حقوق اولیه این قشر پرداخت نشود نمی‌توانند امورات خود را بگذرانند. این موضوع باعث نارضایتی بازنشستگان نفت شده است و هیئت امنای صندوق بازنشستگی نیز بابت تصمیمات خود پاسخگو نیست.”

سخنگوی پویش بازنشستگان نفت تاکید کرد: “متاسفانه وزیر نفت در مصاحبه‌های خود می‌گوید که وضع مالی صندوق بازنشستگان نفت بسیار خوب است و قصدشان بهبود معیشت بازنشستگان است اما دقیقا عکس عمل کرده است و حقوق اولیه ما را هم نمی‌دهند. علت این اتفاقات تغییر اساسنامه صندوق‌های بازنشستگی نفت است و وزارت نفت باید در این باره پاسخگو باشد.”

وی در پایان خاطرنشان کرد: “متاسفانه دو تن از وزیران از طرف دولت اساسنامه جدید به هیئت امنای صندوق بازنشستگی تحمیل کردند که این اقدام غیرقانونی است. اساسنامه فعلی صندوق های بازنشستگی نه مورد قبول شورای نگهبان است و نه خود بازنشستگان نفت این اساسنامه را قبول دارند زیرا غیرقانونی است.”

براساس اعلام بازنشستگان نفت: “طبق اختیاراتی که دولت به هیئت امنای جدید داده است آنها حتی می‌توانند وارد معاملاتی شوند که منجر به زیان‌دهی صندوق شده و صندوق بازنشستگی نفت را شبیه صندوق فولاد به ورشکستگی بکشانند. نکته جالب توجه اینکه دولت علی‌رغم دخالت در صندوق بازنشستگی نفت هیچ تعهدی در عملکرد این صندوق ندارد یعنی تضمینی نیست اگر با تصمیمات دولتی صندوق بازنشستگی نفت به ضرر و زیان برسد حقوق بازنشستگان نفت همچنان کامل پرداخت شود.”

تجمع اعتراضی تالار داران و اصناف وابسته 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۲۸مهر ماه ۱۳۹۹، تالار داران و اصناف مرتبط با این صنف در اعتراض به تداوم کسادی بازار کسب و کار در مقابل اتاق اصناف در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

خسرو ابراهیمی، رئیس اتحادیه تالارداران پذیرائی گفت: “این تجمع با حضور حدود 30 تا 40 نفر برگزار شد. تنها برای تالاردارها نبودند، صاحبان شغل‌هایی بودند که وابسته به تالارهای پذیرایی بودند و به علت تعطیلی تالارهای پذیرایی بیکار شده‌اند، مثل فروشندگان لباس عروس یا عکاس‌ها.”

رئیس اتحادیه تالارداران پذیرایی در مورد خواسته‌های تجمع‌کنندگان گفت:‌ اعتراض‌کنندگان اعلام کردند دفاتر اسناد رسمی؛ همه سفره‌ عقد گذاشتند، مراسم برگزار می‌کنند و حتی شام می‌دهند‌ اما تالارهای پذیرایی که متخصص برگزاری مراسم هستند و می‌توانند پروتکل‌ها را رعایت کنند، تعطیل شده‌اند.”

وی ادامه داد: “تعدادی از تالاردارها هم حضور داشتند که بیشتر از اطراف تهران، کرج و شمیرانات بودند، بنابراین موضوع ارتباطی به اتحادیه ندارد. پیش از این هم وعده داده بودیم که پیگیری‌ها را افزایش می‌دهیم.”

ابراهیمی‌نیا متذکر شد: “تقریبا ۹ماه است که تالارها تعطیل شده و زندگی کسانی که شغل شان به آن وابسته‌ است، تحت تاثیر قرار گرفته است.”

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی رازی شهرستان ماهشهر

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹، جمعی از کارگران پتروشیمی رازی در شهرستان ماهشهر در مقابل ساختمان اداری این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان شاغل در شرکت مذکور دلیل تجمع خود را اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و پرداخت نکردن مزایای شغلی خود اعلام کردند و خواستار اجرای طرح مذکور شدند. 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری سریش آباد 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۸مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری سریش آباد از توابع شهرستان قروه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و معوقات مزدی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با احتساب امروز در ششمین روز از اعتراض بسر می برند و مسئولان این شهرداری به جز وعده های بدون عمل هیچ تلاشی برای پرداخت پنج ماه حقوق معوقه این کارگران نکردند.

لازم به ذکر است تعداد کل این کارگران که باید حقوق و مزایای آنها پرداخت شود در حدود ۶۰ نفر می شود که دست‌کم ۵ ماه دستمزد آنها پرداخت نشده است.

تجمع اعتراضی حواله داران آذربایجان خودرو

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از آذرباخیش، امروز دوشنبه ۲۸مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از مشتریان شرکت صنعت خودروی آذربایجان « آذیکو » در اعتراض به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی آنها در مقابل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در بلوار ۲۹ بهمن تبریز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان برگزاری این تجمع اعلام کردند: “از سال ۱۳۹۷، برای خرید خودروی ام جی, در شرکت صنعت خودروی آذربایجان « آذیکو » بصورت پیش خرید ثبت نام کردیم اما هر بار که برای تحول خودرو مراجعه کردیم پاسخ درستی به ما داده نشده و از ۲سال پیش تا به امروز ما سرگردان هستیم.”

تجمع اعتراضی آتش نشانان شهرستان دهدشت

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از  دهدشت نیوز، روز یکشنبه ۲۷مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان شاغل در آتش نشانی شهرستان دهدشت از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابل ساختمان آتش نشانی این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و سایر مطالبات مزدی آنها توسط شهرداری شهرستان دهدشت ابراز نارضایتی کرده و خواستار پرداخت معوقات مزدی خود شدند.

یکی از کارمندان آتش نشانی با بیان اینکه بی نظمی در پرداخت حقوق و اضافه کاریها در ۳ سال اخیر در حالی ادامه دارد که قول داده اند و پرداخت نکرده اند، عنوان کرد: “مشکلات ما اعم از پرداختن حقوف و اضافه کاری است که متاسفانه سیستم اداری شهرداری هیچگونه اهمیتی نمیدهند”.

دیگر کارمند آتش نشانی اظهار داشت: “پنج سال هست که اضافه کاری نداشته ایم در صورتیکه ما تعطیلی نداشته ایم و هیچگونه کم کاری انجام نداده و از جان مایه گذاشتیم”.

یکی دیگر از کارمندان افزود: “نزدیک به دو سال هست که بخاطر شرایط کاری دچار بیماری آسم شده ام و دریغ از اضافه کاری و حق فنی و الان هم ۳ ماه است که اصل حقوق را دریافت نکرده ایم انتظار داریم مسئولین امر توجه ویژای داشته باشند”.

 

برچسب هافعال کارگریقانون مهریه در ایرانمهریه در ایرانمالباختگان آذویکومالباختگان شرکت آذویکومجالس عروسیمشکلات دامداران ایرانمطالبات مدنی دامدارانمعوقات مالیمعوقات مزدیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران پتروشیمی رازیمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی کارگران شهرداری سریش آبادمعوقات مزدی کشاورزان نقدهمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات کارگریمعوقات کارگرانمعوقات بازنشستگینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننمایندگی آذویکونهاده های دام در ایراننهاده های دامینهاده های طیورچغندر کاران نقدهچغندر کاران سولدوزکارگرکارگرانکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران ایرانکارگران در ایرانکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری سریش آبادکارگران شرکت پتروشیمی رازیکارگران صنعت پتروشیمی در ایرانکارگرتان غیر نیشکریکارگرشهرداری سریش آبادکارخانه قند نقدهکارخانه قند سولدوزکشاورزی در ایرانکشاورزان نقدهکشاورزان سولدوزپتروشیمیپتروشیمی رازیپرونده بازنشستگیآتش نشانآتش نشانیآتش نشانان دهدشتآتش سوزیآذویکواهوازاصفهاناعتراض دامداران روستای نوترکیبیمه و بازنشستگی در ایرانبیمارستان رازی تهرانبازنشستهبازنشستگیبازنشستگی در ایرانبازنشستگان نفتبازنشستگان نفت اهوازبازنشستگان نفت اصفهانبازنشستگان وزارت نفتبازنشستگان کشوریبازنشستگان تامین اجتماعیبازنشستگان تامین اجتماعی اصفهانبازنشستگان صنعت نفتبررسی پرونده بازنشستگیتلارداران کرجتجمع اعتراضی دامداران کرمانتجمع حواله داران آذویکوتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی روز جهانی کارگرحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق اقتصادیحقوق اقتصادی شهروندان در ایرانحقوق بازنشستگیحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانحواله داران آذویکوحواله داران آذویکو آذربایجان شرقیحواله داران آذویکو در یزددامپروری در ایراندامداران فارسدامداران محمدیاردامداران یزددامداران اندیمشکدامداران ایراندامداران استان فارسدامداران استان یزددامداران استان کرماندامداران خراسان رضویدامداران روستای نوترکیدامداران شهرستان اندیمشکدامداران شهرستان بهبهانزندان شهرستان نقدهزندانیان مهریه در ایرانسازمان بازنشستگی کشوریسریش آبادسریش آباد قروهسریش آباد شهرستان قروهسرکوب کارگران در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهر سریش آبادشهردار سریش آبادشهرداری سریش آبادشهرستان قروهشهرستان نقدهشهرستان دهدشتشهرستان سولدوزشرکت پتروشیمی رازیشرکت آذویکوشرکت صنعت خودرو آذربایجانصندوق بازنشستگی کشوریصندوق بازنشستگی صنعت نفتصنعت نفتصنعت خودروصنعت خودروی آذربایجانصنعت دامپروری در ایرانعکاسان کرج

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: