•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 22

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
387

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شرکت پتروشیمی دهلران، جمعی از معلمان مدارس پیش دبستانی، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی ساکن اراک، با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از روزنامه همشهری، امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمان مدارس پیش دبستانی مدارس سراسر کشور با سفر به تهران در مقابل ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش با هدف اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و محرومیت از حق امنیت شغلی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح وضعیت خود اعلام کردند: “ما مربیان مدارس پیش دبستانی هستیم که از سال ۱۳۹۱ با مدارک لیسانس به بالا با حقوق های بسیار اندک و راههای بسیار دور و مشقت بار و با سختی های زیاد این همه سال تحمل کردیم به امید برگزاری آزمون جذب مثل آموزش یاران نهضت. هیچ فرقی بین ما و آنها نباید باشد.

 این فرهنگیان در ادامه افزودند: “با حقوق ماهی ۳۰۰هزار تومان در حال کار هستیم. از جیب خودمان برای پرداخت حق بیمه خودمان پرداخت می کنیم. ما خواهان ارتقاء وضعیت شغلی و حق التدریس شدن در آموزش و پرورش هستیم. خود من از اهواز به تهران آمدم تا اعتراض خودم را اعلام کنم.”

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی اراک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی ساکن اراک با حضور مقابل اداره سازمان تامین اجتماعی این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 مهم‌ترین خواسته این بازنشستگان، تجدیدنظر در فرمول‌های همسان‌سازی است؛ آنها می‌گویند چرا سابقه استحقاقی بازنشستگان سخت و زیان‌آور در محاسبات همسان‌سازی منظور نشده است.

 بازنشستگان در عین حال خواستار پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان هستند و می‌گویند: مقامات سازمان برای بهبود معیشت بازنشستگان باید به دولت فشار بیاورند تا مطالبات سازمان را بپردازد.

این بازنشستگان با انتقاد از وضعیت بد معیشتی خود، خواستار بهبود سطح زندگی کارگران بازنشسته هستند و معتقدند؛ افزایش ناچیز مستمری‌ها نمی‌تواند فاصله عمیق دریافتی بازنشسته با خط فقر را جبران کند.

تجمع اعتراضی کارگران بیکار شده پتروشیمی دهلران

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از تابناک، روز شنبه ۱۹مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت پتروشیمی دهلران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و معوقات مزدی آنها در مقابل درب ورودی این مجتمع صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار پرداخت حقوق و معوقات مزدیشان که از خرداد ماه سالجاری طلب کار هستند شدند.

 آنها در عین حال خواستار آغاز به کار مجدد این مجتمع پتروشیمی و بازگشت به کار شدند

لازم به ذکر است، اخیرا این شرکت پتروشیمی در دهلران به علت مشکلات مالی فعالیت خود را تعطیل و ۱۲۰ نفر از کارگران این شرکت از کار بیکار شدند.

برچسب هافرهنگیفرهنگیانفرهنگیان ایرانفرهنگیان حق التدریسفرهنگیان حق التدریس در ایرانفرهنگیان در ایرانفعال صنفی فرهنگیانمربیان پیش دبستانمربیان پیش دبستانیمربیان پیش دبستانی اهوازمطالبات کارگران ایرانمعلم حق التدریسمعلمان مدارس غیرانتقاعیمعلمان حق التدریسمعلمان حق التدریسیمعوقات مزدی کارگران ایرانمعیشت شهروندانمعیشت شهروندان در ایرانمعاش کارگران ایرانمعاش شهروندان در ایراننقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانهئیت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایرانکارگرانکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران اخراجیکارگران بیکار شده پتروشیمی دهلرانکارگران در ایرانپتروشیمیاقتصاداقتصاد ایراناقتصاد در ایرانامنیت شغلیامنیت شغلی معلمان ایرانامنیت شغلی کارمندان در ایرانامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراتحادیه کارگران ایراناتحادیه آزاد کارگران ایراناتحادیه آزاد کارگران ایران جعفر عظیم زادهاتحادیه آزادکارگران ایراناخراج کارگران ایراناستان مرکزیاشتغالاشتغال کارگراناشتغال به کاراشتغال جواناناشتغال جوانان در ایراناشتغال در ایراناشتغال زاییاشتغالزاییاعتراضات کارگران ایرانبهزیستی استان مرکزیبازنشستگان کشوریبازنشستگان تامین اجتماعیبازنشستگان تامین اجتماعی کرمانشاهبازنشستگان تامین اجتماعی اراکبحران اشتغال در ایرانتامین اجتماعیتامین اجتماعی کودکان در ایرانتامین اجتماعی کارگران در ایرانتامین اجتماعی اراکتامین اجتماعی استان مرکزیتامین اجتماعی در ایرانتامین اجتماعی شهروندانتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی فرهنگیانتجمع اعتراضی فرهنگیان در ایرانتجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات کارگران ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانجامعه کارگران ایرانحق التدریسحق امنیت شغلیحقوق شهروندی کارگران ایراندستمزد کارگران ایرانسرکوب فرهنگیان ایرانسرکوب فرهنگیان در ایرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیصنعت پتروشیمیصنعت پتروشیمی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: