شنبه , ۰۸ مهر , ۱۴۰۲
یکشنبه, اکتبر 1

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
1125

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شرکت پتروشیمی دهلران، جمعی از معلمان مدارس پیش دبستانی، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی ساکن اراک، با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از روزنامه همشهری، امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمان مدارس پیش دبستانی مدارس سراسر کشور با سفر به تهران در مقابل ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش با هدف اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و محرومیت از حق امنیت شغلی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح وضعیت خود اعلام کردند: “ما مربیان مدارس پیش دبستانی هستیم که از سال ۱۳۹۱ با مدارک لیسانس به بالا با حقوق های بسیار اندک و راههای بسیار دور و مشقت بار و با سختی های زیاد این همه سال تحمل کردیم به امید برگزاری آزمون جذب مثل آموزش یاران نهضت. هیچ فرقی بین ما و آنها نباید باشد.

 این فرهنگیان در ادامه افزودند: “با حقوق ماهی ۳۰۰هزار تومان در حال کار هستیم. از جیب خودمان برای پرداخت حق بیمه خودمان پرداخت می کنیم. ما خواهان ارتقاء وضعیت شغلی و حق التدریس شدن در آموزش و پرورش هستیم. خود من از اهواز به تهران آمدم تا اعتراض خودم را اعلام کنم.”

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی اراک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی ساکن اراک با حضور مقابل اداره سازمان تامین اجتماعی این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 مهم‌ترین خواسته این بازنشستگان، تجدیدنظر در فرمول‌های همسان‌سازی است؛ آنها می‌گویند چرا سابقه استحقاقی بازنشستگان سخت و زیان‌آور در محاسبات همسان‌سازی منظور نشده است.

 بازنشستگان در عین حال خواستار پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان هستند و می‌گویند: مقامات سازمان برای بهبود معیشت بازنشستگان باید به دولت فشار بیاورند تا مطالبات سازمان را بپردازد.

این بازنشستگان با انتقاد از وضعیت بد معیشتی خود، خواستار بهبود سطح زندگی کارگران بازنشسته هستند و معتقدند؛ افزایش ناچیز مستمری‌ها نمی‌تواند فاصله عمیق دریافتی بازنشسته با خط فقر را جبران کند.

تجمع اعتراضی کارگران بیکار شده پتروشیمی دهلران

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از تابناک، روز شنبه ۱۹مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت پتروشیمی دهلران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و معوقات مزدی آنها در مقابل درب ورودی این مجتمع صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار پرداخت حقوق و معوقات مزدیشان که از خرداد ماه سالجاری طلب کار هستند شدند.

 آنها در عین حال خواستار آغاز به کار مجدد این مجتمع پتروشیمی و بازگشت به کار شدند

لازم به ذکر است، اخیرا این شرکت پتروشیمی در دهلران به علت مشکلات مالی فعالیت خود را تعطیل و ۱۲۰ نفر از کارگران این شرکت از کار بیکار شدند.

برچسب هابهزیستی استان مرکزیاشتغالزاییتجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب فرهنگیان در ایرانتجمع اعتراضی فرهنگیان در ایرانحق التدریسفرهنگیان حق التدریسنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیتامین اجتماعی شهروندانامنیت شغلی کارگران در ایرانبازنشستگان تامین اجتماعی کرمانشاهامنیت شغلی کارمندان در ایراننقض حقوق شهروندیاقتصاد در ایراناشتغال جوانان در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانفعال صنفی فرهنگیانمربیان پیش دبستانفرهنگیان حق التدریس در ایراندستمزد کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران ایرانبازنشستگان تامین اجتماعی اراککارگران بیکار شده پتروشیمی دهلراننقض حقوق بشر در ایراناستان مرکزیتجمعات خیابانی در ایراناتحادیه آزاد کارگران ایرانپتروشیمیامنیت شغلیکارگران ایرانیمطالبات کارگران ایراناخراج کارگران ایراننقض حقوق کارگران ایرانامنیت شغلی معلمان ایرانمربیان پیش دبستانی اهوازتجمعات اعتراضینقض حقوق بشرهئیت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانفرهنگیاتحادیه کارگران ایراناتحادیه آزادکارگران ایرانبحران اشتغال در ایراناشتغال به کاراتحادیه آزاد کارگران ایران جعفر عظیم زادهامنیت شغلی در ایران برای کارگرمعلمان حق التدریسیحق امنیت شغلیکارگران در ایراناقتصادامنیت شغلی در ایرانکارگران ایرانفرهنگیان ایرانسرکوب کارگران ایراناشتغال جوانانحقوق شهروندی کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیمعاش کارگران ایرانصنعت پتروشیمی در ایرانتامین اجتماعی اراککارگرانبازنشستگان کشوریتجمعات کارگریتجمع اعتراضیفرهنگیان در ایرانفرهنگیانجامعه کارگران ایرانصنعت پتروشیمیتامین اجتماعی کارگران در ایرانامنیت شغلی کارگراناعتراضات کارگران ایرانمربیان پیش دبستانیتامین اجتماعی استان مرکزیاقتصاد ایرانتجمعاتاشتغالاشتغال زاییسرکوب فرهنگیان ایرانمعلمان حق التدریسمعلم حق التدریسکارگران اخراجیمعاش شهروندان در ایراناشتغال کارگرانمعلمان مدارس غیرانتقاعیتجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانیتامین اجتماعینقض حقوق شهروندی در ایرانمعیشت شهروندان در ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانتجمع اعتراضی فرهنگیانتامین اجتماعی کودکان در ایراناشتغال در ایرانبازنشستگان تامین اجتماعیمعیشت شهروندانتجمعات کارگران ایرانتامین اجتماعی در ایرانتجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: