•                  
چهارشنبه , ۰۵ آذر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, نوامبر 25

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
78

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از حواله داران شرکت آذربایجان خودرو، دامداران شهرستان فردوس از توابع خراسان جنوبی، جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی شهرستان دزفول، اهالی روستای سرجولکی از توابع شهرستان آغاجاری، جمعی از مربیان پیش دبستانی شاغل در مدارس استان گلستان،جمعی از مربیان مدارس پیش دبستانی استان آذربایجان غربی، کارگران بیکار شده کمربند سبز اهواز، کارگران و رانندگان سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز، دروازه های ورودی منطقه آزاد اروند در استان خوزستان در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از مربیان مدارس پیش دبستانی استان آذربایجان غربی در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی شغلی در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

رسول موسی زاده، رئیس امور اداری آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی ضمن تائید این خبر گفت: ” خواسته مربیان پیش دبستانی در جریان جمع شدن آنان مقابل آموزش و پرورش استان قانونی نبود ولی برخی موارد قابل پیگیری از طریق سازمان تامین اجتماعی است.”

این مقام مسئول در اداره آموزش و پرورش افزود: “مربیان پیش دبستانی هیچ قراردادی با آموزش و پرورش استان ندارند و براساس قراردادی که بین موسس و این افراد وجود دارد، مشغول به کار می‌شوند. طبق بخشنامه های موجود مربیانی که تا پایان خرداد سال ۱۳۹۱ مشغول به کار بودند و از منابع دولتی حقوق دریافت می‌کردند، جذب خواهند شد ولی برای مربیانی که بعد از این تاریخ فعالیت کرده‌اند، تصمیمی گرفته نشده‌است.”

تجمع اعتراضی رانندگان و کارگران خدمات شهری شهرداری اهواز
به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر ما خوزستان، امروز سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، جمعی از کارگران و رانندگان سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه، حقوق بیمه و سایر مطالبات مزدی، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

بر اساس این گزارش، برخی از این کارگران نزدیک به ۱۰ سال است که حق بیمه آنها پرداخت نشده است. 

تجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانی استان گلستان

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از گلستان ما، روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از مربیان پیش دبستانی شاغل در مدارس استان گلستان در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی شغلی و عدم پاسخگوئی مسئولان در مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این فرهنگیان معترض که بیش ار پنجاه نفر و از مدارس شرق استان گلستان بودند در تشریح خواسته خود گفتند: “ما اغلب مربیان سال ۱۳۹۲ به بعد هستیم که آقای وزیر آب پاکی را روی دستمان ریختند که قید استخدام را بزنند.”

وی ادامه داد: “ما اینجا آمدیم که حرفمان را به وزیر برسانیم چرا که از همان ابتدا در سال ۱۳۹۲ باید به ما اعلام می کردند و همه با امید استخدام در مدارس با حقوق کم و بیمه چند روزه فعالیت می کردیم. ما مانند سایر مربیان پیش دبستانی هستیم که در مدارس دولتی خدمت می کردیم، تمام شرایط ما با قبلی ها از جمله بیمه و داشتن موسس و یکسان است اما نمی دانیم چرا ما نباید استخدام شویم در صورتی همواره آموزش و پرورش با کمبود معلم مواجه است و از ما و امثال ما برای کمبودها استفاده می کنند.”

تجمع اعتراضی اهالی روستای سرجولکی

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای سرجولکی از توابع شهرستان آغاجاری از توابع استان خوزستان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری تجمع اعتراضی مذکور نسبت به ساخت کارخانه آسفالت در زمین هایی که کاربری آنها کشاورزی است معترض شدند.

 به گفته این روستائیان با ساخت این کارخانه عملاً راه برای ساخت و ساز و ورود کارخانه به منطقه ای که کشاورزی است باز خواهد شد و در آینده ای نزدیک کشاورزی و محیط زیست این منطقه نابود می شود.

تجمع اعتراضی کارکنان دروازه های ورودی منطقه آزاد اروند

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان دروازه های ورودی منطقه آزاد اروند در استان خوزستان، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و  سایر معوقات مزدی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام موسوی معاون توسعه و سرمایه‌ گذاری منطقه آزاد اروند: “مطالبات کارکنان دروازه های ورودی منطقه آزاد اروند تا شهریور ماه پرداخت شده است اما اگر این کارکنان انتقاداتی درخصوص قراردادهای خود با پیمانکار دارند ،این موضوع توسط معاونت توسعه منطقه آزاد اروند در حال پیگیری است”.

این مقام مسئول در منطقه آزاد اروند افزود: “طبق قانون کار باید تمام حقوق و مزایای کارکنان توسط پیمانکار پرداخت شود و در صورتی که تخلفی صورت گرفته باشد با پیمانکار برخورد قانونی خواهیم کرد”.

تجمع اعتراضی آموزش یاران نهضت سوادآموزی 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، امروز سه شنبه ۶آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی شهرستان دزفول در اعتراض به محرومیت از حق امنیت شغلی و استخدام در مقابل دفتر نماینده این شهر در مجلس تجمع کردند.

این شهروندان معترض که فعالیت خود را در فاصله زمانی سال ۹۲ تا ۹۹ در نهضت سوادآموزی آغاز کردند در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود در مقابل دفتر نماینده این شهر در مجلس تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.

براساس اعلام این مربیان معترض: “مسئولان فقط به آنها وعده دادند اما تا به امروز هیچ یک از این وعده های عملی نشده است”.

تجمع اعتراضی کارگران خدمات شهری شهرداری اهواز 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر ما خوزستان، روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹، جمعی از کارگران بیکار شده کمربند سبز اهواز با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در تهران خواهان بازگشت به کار و پرداخت معوقات مزدی شان شدند.

یکی از این کارگران معترض در تشریح این تجمع اعتراضی گفت: “پیمانکار پروژه کمربند سبز مدعی است همزمان با اتمام بخش‌هایی از پروژه کمربند سبز اهواز به ما کارگران نامه‌ عدم نیاز زده است این در حالیست که هنوز بخش زیادی از پروژه کمربند سبز اهواز به اتمام نرسیده و همه درختانی که با دستان خود کاشته‌ایم و امروز به صورت یک جنگل درآمده‌اند نیاز به نگهداری دارند. ضمن اینکه فاز بعدی این پروژه عمرانی در دست اقدام است.”

این کارگر شهرداری در ادامه گفت: “میانگین سوابق کار کارگران بیکار شده حدود ۸ سال است و در زمان تعدیل؛ دو ماه مزد و ۴ ماه حق بیمه پرداخت نشده، طلبکار بودند”.

تجمع اعتراضی دامداران شهرستان فردوس

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از خاورستان، روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، دامداران شهرستان فردوس از توابع خراسان جنوبی، در اعتراض به گرانی قیمت نهاده های دامی و به صرف نبودن دامداری در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان در تسریح وضعیت خود به عدم برخورداری آنها از حمایتهای دولتی، گرانی قیمت نهاده های دامی و سایر هزینه های پرورش و نگهداری برای تولید گوشت و شیر از جمله موارد مطالبات خود از برگزاری این تجمع اعتراضی عنوان کردند.

 یکی از این دامداران گفت: “در شرایط کنونی که باید نهاده‌های دامی ارزان‌تر به دست دامدار برسد اما اصلا نهاده‌های یارانه‌ای دامی به دامداران واقعی نمی‌رسد. نهاده، اگر حق دامدار است باید به دامدار بدهند اما چرا به کارخانه خوراک دام می‌دهند که هر طور دوست دارد توزیع کند؟”

 این دامدار معترض افزود: “ما می‌گوییم نهاده‌ها را به دامدار بدهند. استاندار سابق گفته بیشترین نهاده‌ها را در استان خرسان جنوبی جذب کردیم اما چرا نهاده‌ها به شکل بد توزیع می‌شود و به دامداران داده نمی‌شود؟”

تجمع اعتراضی مالباختگان صنعت خودرو آذربایجان 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از پول نیوز، امروز سه شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران شرکت آذربایجان خودرو در اعتراض به محقق نشدن وعده های این شرکت خودروسازی در مقابل ساختمان تعزیرات حکومتی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح مطالبه خود از این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “در سال ۱۳۹۸، خودرو ام جی را با قیمت ۳۶۰ میلیون تومان در شرکت صنعت خودرو آذربایجان به صورت قطعی ثبت نام کردیم اما این شرکت از تحویل خودرو امتناع می کند و تا به امروز هیچ فردی به مشکل ما رسیدگی نکرده است.”

 این شهروندان در ادامه افزودند: “حدود ۶هزار نفر برای خرید خودرو ثبت نام کرده اند که از این تعداد، برخی انصراف دادند و عده ای دیگر نیز خودرو را تحویل گرفتند. اما در این میان حدود ۳ هزار نفر همچنان بلاتکلیف هستند.

یکی از مالباختگان تاکید کرد: “آخرین صحبت تعزیرات ایفای تعهدات مطابق با مفاد مندرج در قرارداد بوده اما همچنان عوامل شرکت از جمله مدیر عامل و هیات مدیران آن آزادند و مالی نیز به دست ما نرسیده است.”

برچسب هامنطقه 1 شهرداری اهوازمنطقه 8 شهرداری اهوازمنطقه ۱ شهرداری اهوازمنطقه ۲ شهرداری اهوازمنطقه ۸ شهرداری اهوازمنطقه آزادمنطقه آزاد اروندمنطقه شش شهرداری اهوازمالباختگان صنعت خودروماموران امنیتیماموران امنیتی در ایرانمدرسان نهضت سوادآموزیمربیان پیش دبستانمربیان پیش دبستان استان گلستانمربیان پیش دبستانیمربیان پیش دبستانی اهوازمربیان پیش دبستانی استان گلستانمربیان پیش دبستانی شهرستان یاسوجمطالبلت صنفی آموزش یاران نهضت سوادآموزیمطالبهمطالبه گریمطالبه گری در ایرانمطالبه گری شهروندانمطالبه_گریمطالبات کارگران پسماند شهرداری اهوازمعلمان نهضت سوادآموزینهضت سوادآموزینهضت سوادآموزی در ایرانواحد پسماند شهرداری اهوازواحد اجرائیات شهرداری اهوازکمربند سبز شهرداریکمربندسبزکارگران مطالبه گرکارگران کمربند سبز شهرداری اهوازکارگران خدمات موتوریکارگران شهرداریکارگران شهرداری آغاجاریکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری در ایرانکارخانه آسفالتکارخانه اسفالتکشاورزیکشاورزی در ایرانگلستانپاکبانی شهرداری اهوازآموزش یاران نهضت سوادآموزیآموزش دهندگان نهضت سوادآموزیآموزش دهندگان نعضت سوادآموزیامنیت شغلیامنیت شغلی مربیان پیش دبستانیامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی کارگران شهرداریامنیت شغلی کارگران شهرداری در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراجرائیات در شهرداری اهوازاخراج مربیاناخراج کارگراناخراج کارگران ایراناخراج کارگران شهرداریاداره تعزیراتاستان گلستاناستان خوزستان بیماری کرونااستان خوزستان در ایراناستخدام مربیان پیش دبستانیاغاجاریتجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمع حواله داران آذویکوتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی روز جهانی کارگرثبت نام خودروی ام جی 360حق امنیت اجتماعیحق امنیت شغلیحواله داران آذویکوحواله داران آذویکو آذربایجان شرقیحواله داران آذویکو در یزدخودروی ام جی 360خودروی ام جی ۳۶۰خودروسازیخودروسازی آذیکوخودروسازی در ایرانخوردوهای شرکت صنعت خودروخدمات موتوری شهرداری اهوازخریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت صنعت خودرو آذربایجاندانش یاران نهضت سوادآموزیدروازه های ورودی منطقه آزاد اروندروستای سرجولکیزمین های کشاورزیزمین کشاورزیسازمان منطقه آزادسازمان تعزیرات حکومتیسرکوب شهروندان مطالبه گرشهرداریشهرداری آغاجاریشهرداری اهوازشهرداری تهرانشهرداری شهرستان آغاجاریشهرستان دزفولشرکت خودروسازیشرکت خودروسازی در ایرانشرکت صنعت خودرو آذربایجانشرکتهای خودروسازیصنایع خودروسازیصنعت خودروصنعت خودرو ایرانصنعت خودرو در ایرانصنعت خودروی آذربایجانصنعت خودروسازیصنعت خودروسازی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: