شنبه , ۰۸ مهر , ۱۴۰۲
یکشنبه, اکتبر 1

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
1068

حقوق بشر در ایران – امروز  یکشنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران اخراجی پالایشگاه بید بلند ۲ در شهرستان بهبهان، جمعی از پرستاران شاغل در مراکز بهداشت و درمان استان اصفهان، نیروهای کادر بهداشت و درمان در مقابل ساختمان مجلس، جمعی از اهالی روستای سیل زده هرسین در استان کرمانشاه در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران شاغل در مراکز بهداشت و درمان استان اصفهان در مقابل درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان به تبعیض روا داشته شده به آنها و پرداخت نشدن معوقات مزدی، که شامل اضافه کار و فوق العاده ویژه آنها هست اعتراض کردند.

 پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان اصفهان به محرومیت آنها از حق امنیت شغلی معترض هستند و خواستار تبدیل وضعیت شغل خود هستند.

تجمع اعتراضی اهالی روستای هرسین کرمانشاه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از قلم، جمعه ۱ ۱مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای سیل زده هرسین در استان کرمانشاه در اعتراض به بی توجهی مسئولان استانی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان: ” آقای استاندار هیچ برای ما نکرد. حتی تا اینجا برای نمایش آمده است، برای گرفتن عکس آمده که نشان مردم بدهد او هیچ کاری برای ما نکرده است؛ حتی نگذاشت حرف بزنیم، هیچ چیزی برای ما نمانده است. استاندار دو دقیقه اینجا نماند (این جمعیت شاهد است). او هیچ کاری برای ما نکرد و فقط به اینجا آمد و با ماشین های شان رفتند.”

اهالی روستای هرسین در ادامه افزودند: “استاندار مگر وسط داعشی ها آمده است که با خود این همه محافظ آورده، او آمده است به روستای کهریز مگر من داعشی هستم که استاندار را بکشم؟”

 فرد دیگری از اهالی این روستا گفت: “شده ایم داعشی؟ خانه و زندگی و بدبختی ام ویران شده است می گویم آقای استاندار بیا به منزل من می گویند جلو نیا کرونا داری بو می دهی.”

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی پالایشگاه بیدبلند ۲

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اهواز ژورنال، امروز یکشنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران اخراجی پالایشگاه بید بلند دو در مقابل درب ورودی فرمانداری شهرستان بهبهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کارگران در بخش دوم از تجمع اعتراضی خود در مقابل درب ورودی این پالایشگاه تجمع اعتراضی خود را ادامه دادند.

 جمعیت حاضر در این تجمع اعتراضی ۲۷ نفر اعلام شد و این کارگران از طرف شرکت مپنا در پالایشگاه بید بند دو در این پالایشگاه مشغول فعالیت بودند که طی ماههای اخیر از کارشان اخراج شدند.

 کارگران معترض در این تجمع اعتراضی خواهان بازگشت به کار خود در این پالایشگاه هستند و با حمل پلاکاردی تایید کردند که علیرغم برخورداری از تخصص لازم از کارشان اخراج شدند و جایگزین آنها افراد غیر بومی به جی آنها مشغول به کار شدند.

تجمع اعتراضی نیروهای شرکتی بهداشت و درمان 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرسنل بهداشت و درمان در تهران و در مقابل ساختمان مجلس با هدف اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی و طولانی شدن روند تبدیل وضعیت شغلی آنها و تداوم بلاتکلیفی تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس اعلام این شهروندان معترض: “قراردادهای شرکتی که با ما بسته شده بصورت تبعیض آمیز است و ما خواهن رفع این تبعیض و بی عدالتی هستیم.”

این پرستاران با حضور در این تجمع اعتراضی خواهان پرداخت “فوق‌العاده ویژه پرستاری” به نیروهای شرکتی شدند. آنها با یادآوری حضور خود بیمارستانها و مراکز درمانی برای کمک به درمان بیماران کرونایی، خواهان توجه وزارت بهداشت به وضعیت معیشتی خود شدند.

در کنار نیروهای شرکتی درمان، کارکنان حوزه بهداشت هم حضور داشتند. آنها با اشاره به بدتر شدن وضعیت شیوع کرونا در کشور، و تلاش‌های شبانه‌روزی‌شان برای غربالگری و دیگر امور کلیدی در پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر این ویروس، خواهان توجه به شرایط معیشتی خود هستند. 

برچسب هاتجمعات اعتراضیهئیت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیاتحادیه کارگران ایرانپالایشگاه بید بلندمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیامنیت شغلی در ایران برای کارگرمهرداد سالاری معاون استاندار کرمانشاهکارانه پرستارانحقوق بشر در ایرانامنیت شغلی در ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانسیل بندمطالبات شهروندیشرکت پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ بهبهانکارگران ایرانیمطالبات معوقامنیت شغلی کارگراناعتراضات کارگران ایرانپالایشگاه گاز بید بلندروستای هرسیناخراج کارگرانحقوق شهروندی در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانسیلسیل در استان خوزستانمطالبات کارگران در ایرانحقوق معوقه کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگرانکادر بهداشت و درمانمطالبات مزدی پرستارانپالایشگاه گاز بیدبلند۲ بهبهانسیل زدگان کرمانشاهحقوق شهروندیاستانداری کرمانشاهاتحادیه آزاد کارگران ایرانپالایشگاهپالایشگاه نفت پارس جنوبیمعوقات مزدی کارگران در ایرانکارگران اخراجیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانتجمعات کارگران ایرانمطالبات پرستارانکارگران پالایشگاه بیدبلندسیل در استان کرمانشاهمطالبات کارگریتجمعات اعتراضی در ایرانحقوق شهروندی درایرانپالایشگاه آبادانپالایشگاه نفتامنیت شغلیپالایشگاه نفت بید بلند ۲استاندار کرمانشاهمطالبات معوقه کارگرانمعوقات مزدی پرستاران اصفهانمعوقات مزدی کارگران پالایشگاهیمطالبات سیل زدگان روستای هرسینمطالبات مزدی کارگریمطالبات شهروندان در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیسیلابسیل در خوزستانحقوق و معوقات مزدیپالایشگاه نفت بید بلند۲حقوق شهروندی کارگران ایرانامنیت شغلی کارگران در ایرانمطالبات مزدی پرستاران شیرازامنیت شغلی کارگران شهرداری در ایرانحقوق بشرمطالبات مزدیمطالبات معوقهپالایشگاه گازسیلاب در ایرانپالایشگاه بید بلند ۲ بهبهانسرکوب کارگران ایرانپرستارانمعوقات مزدی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران ایرانامنیت شغلی معلمان ایرانامنیت شغلی کارمندان در ایرانامکانات شهریکارگران ایرانبیدبلندسیل در ایرانپالایشگاه نفت بید بلند بهبهانجامعه کارگران ایرانمطالبات مزدی کارگراناخراج کارگران ایراننقض حقوق کارگران ایرانمطالبات کارگران پالایشگاهکارانه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: