سه شنبه , ۰۸ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 28

کودک ۶ ساله ساکن روستای توابع ایرانشهر در رودخانه غرق شد

0
1597

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، یک کودک ۶ ساله ساکن توابع شهرستان ایرانشهر در رودخانه غرق شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, عصر شنبه ۸ شهریور ماه ۱۳۹۹، مبین جمشید زهی، کودک ۶ ساله، ساکنان روستای دامن از توابع ایرانشهر در حالی که برای آب تنی و بازی کنار رودخانه مجاور روستای محل سکونتش رفته بود پس از ورود به آب رودخانه غرق شد. 

یک منبع آگاه در این مورد به حقوق بشر در ایران گفت: “مبین برای آب تنی و رهایی از گرما به داخل رودخانه رفته بود و این کار به دلیل نبود حداقل امکانات بازی برای کودکان به قیمت به خطر افتادن جان آنها تمام می شود”. 

عدم وجود حفاظ استاندارد و علائم هشدار فقدان نظارت دقیق بر ایمن سازی حوضچه‌ها و استخرهای کشاورزی پیشتر نیز باعث بروز حوادثی از این دست بوده است.

همچنین نبود زمین بازی و تفریح برای کودکان و عدم توجه مسئولین امر مزید بر علت شده و کودکان زیادی مشابه آن در هوتگ ها غرق شده و جان خود را از دست داده اند.

هوتگ « گودال حفر شده برای ذخیره آب » منبعی برای تامین آب آشامیدنی و مصرفی روستائیان است.

دسترسی افراد به امکانات شهری,  پزشکی و بهداشتی از جمله موارد تاکید شده در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر می باشد و بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب از نظر بهداشت, درمان, خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده