•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

روحا ایمانی, شهروند بهائی به مرخصی متصل به آزادی اعزام شد

0
511

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۸, روحا ایمانی شهروند بهائی محبوس در زندان یزد از این زندان آزاد شد. این شهروند بهائی با اعطای مرخصی متصل به آزادی از زندان یزد آزاد شد. وی در مجموع به تحمل ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود و از شهریور ماه سالجاری جهت تحمل دوران محکومیت حبس تعزیری بازداشت و به زندان کرمان منتقل شده بود و چند ماه بعد به زندان یزد منتقل شده بود. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۸, روحا ایمانی, شهروند بهائی محبوس در زندان یزد از این زندان آزاد شد. این شهروند بهائی در حالی که به تحمل ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود پس از تحمل دوران محکومیت حبس خود از این زندان آزاد شد. 

لازم به ذکر است, روحا ایمانی, شهروند بهائی اهل کرمان در تاریخ ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۸, در حالی که محکومیت حبس خود را در زندان این شهر تحمل می کرد به زندان یزد منتقل شده بود. 

این شهروند بهائی, در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸, جهت اجرای حکم حبسی که پیش از این توسط دادگاه انقلاب یزد بر علیه وی صادر و این شهروند بهائی را به تحمل ۹ ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود و سپس در دادگاه تجدیدنظر هم عینا مورد تائید قرار گرفته بود بازداشت و به زندان منتقل شد. 

“روحا ایمانی”, شهروند بهائی, در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴, توسط نیروهای امنیتی شهرستان یزد بازداشت و جهت بازجوئی و تکمیل پرونده و تفهیم اتهام به بازداشتگاه ارگانهای امنیتی منتقل شده بود.  

این شهروند بهائی, در تاریخ ۱۰ تیرماه همان سال پس از اتمام مراحل بازجوئی با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شده بود. 

این شهروند بهائی, در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۷, طی توسط دادگاه انقلاب یزد به تحمل ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد که حکم  صادره پس از ارجاع به دادگاه تجدیدنظر عینا مورد تائید قرار گرفت. 

شهروندان بهائی با استناد به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله پیروان ادیان بدون حقوق شهروندی در ایران محسوب می‌شوند. سرکوب این شهروندان در غالب: پلمپ محل کسب, محرومیت از حق تحصیل از مدرسه ابتدائی تا مدارج عالی, تخریب قبرستانها و همچنین دیگر مکانهای مقدس آنها و محرومیتهای گسترده دیگر که این شهروندان با آن دست و پنجه نرم میکند را در بر می‌گیرد.

 سرکوب بهائیان ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز میباشد که در این دو ماده به صراحت بر حق افراد بر انجام مناسک مذهبی و همچنین تبلیغات و انجام آموزشهای مذهبی برای افراد چه بصورت جمعی و چه بصورت خصوصی تاکید شده است. 

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهاماتی واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد و فقط در جهت پرونده سازی می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده است. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافعالیت بهائیان ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیان ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی جامعه بهاییمحرومیت جامعه بهایی از حقوق شهروندیمدیران جامعه بهائیان ایرانمرخصی متصل به آزادیمرخصی زندانیمرخصی زندانیان سیاسینقض حقوق بهائیان ایراننقض حقوق شهروندی بهائیان ایرانپیروان آیین بهاییپیروان آیین بهایی در ایرانپیروان آئین بهاییپیروان آئین بهائی در ایرانپیروان ایین بهاییپیروان بهاییپیروان بهاییت در ایرانپیروان بهائیان در ایرانپیروان سایر ادیانپیروان سایر ادیان در ایرانآئین بهاییاقلیت بهاییاقلیت بهایی ایراناقلیت بهایی در ایراناقلیت بهائیاقلیت بهائی ایراناقلیت بهائی در ایراناقلیتهای مذهبیاقلیتهای مذهبی در ایراناقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیاقلیتهای دینی در ایرانبهاییانبهاییان ایرانبهاییان در ایرانبهاییان زندانیبهائیانبهائیان کرمانبهائیان ایرانبهائیان در ایرانبهائیان زندانیتهدید بهائیان ایرانتبعیض علیه بهائیان ایرانجامعهجامعه بهاییجامعه بهایی ایرانجامعه بهایی در ایرانجامعه بهاییانجامعه بهاییان ایرانجامعه بهاییان در ایرانجامعه بهائیجامعه بهائی ایرانجامعه بهائی در ایرانجامعه بهائیانجامعه بهائیان امریکاجامعه بهائیان ایرانجامعه بهائیان در ایرانجامعه جهانی بهائیانحقوق بشر بهائیان ایرانحقوق شهروندی بهائیان ایرانرهبران جامعه بهائیان ایرانروحا ایمانیروحا ایمانی شهروند بهاییروحا ایمانی شهروندبهائیروحاایمانیروحاایمانی شهروند بهاییروحاایمانی شهروند بهائیزندان کرمانزندان بهاییزندانی بهاییزندانیان بهاییزندانیان بهایی در ایرانسرکوب گسترده شهروندان بهائیسرکوب بهاییان ایرانسرکوب بهائیانسرکوب بهائیان ایرانسرکوب بهائیان در ایرانسرکوب بهائیان در جمهوری اسلامیسرکوب جامعه بهاییسرکوب جامعه بهایی ایرانسرکوب جامعه بهاییان در ایرانسرکوب جامعه بهائیان ایرانسرکوب جامعه بهائیان در ایرانسرکوب شهروندان بهائیسرکوب شهروندان بهائی ایرانسرکوب شهروندان بهائی در ایرانسرکوب شهروندتن بهائی در ایرانشهروندان بهائیشهروندان بهائی در کرمانشهروندان بهائی در ایرانشهروندان بهائی در جمهوری اسلامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: