یک شنبه , ۱۳ فروردین , ۱۴۰۲
یکشنبه, آوریل 2

پلمب یک کافه رستوران در شیراز به علت رواج بی حجابی

0
195

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۷ اسفند ماه ۱۴۰۱، ماموران اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی در شیراز، یک کافه رستوران در حوالی خیابان قم‌آباد این شهر پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگراری فارس، روز شنبه ۶ اسفند ماه ۱۴۰۱، یک کافه رستوران در محدوده خیابان قم آباد واقع در شیراز مرکز استان فارس، به علت آنچه که از آن با عنوان (رواج کشف حجاب) و (عدم رعایت قوانین و شئونات اخلاقی و اسلامی) یاد شده به دستور دادستان عمومی و انقلاب شیراز پلمب شد. 

براساس این گزارش، پلمب این محل کسب در می دستور قضایی دادستان شیراز صورت گرفته است. 

همچنین در بخش دیگری از این گزارش آمده است که پیش‌تر هم مواردی از پلمب برخی واحدهای صنفی و کلینیک های پزشکی به علت عدم (رعایت قوانین) و (رواج هنجارشکنی های اخلاقی) در سطح شهر شیراز گزارش شده است. 

در حالی از محدودیت در نوع پوش شهروندان بعنوان قانون یاد می شود که در حال حاضر ایران با مشکلاتی به مراتب جدی تر مواجه است که از جمله این مشکلات می توان به بحران‌های اقتصادی که شهروندان با آن دست به گریبان هستند اشاره کرد. 

ممانعت از اشتغال و پلمب اماکن کسب شهروندان به دلایلی همچون (کشف حجاب)، (عدم رعایت شئونات اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و عقیده، ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.