چهارشنبه , ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, می 31

پلمب ۱۲ واحد صنفی و صدور ۳ اخطار پلمب در تهران

0
779

حقوق بشر در ایران ـ امروز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در تهران، دستکم ۹ کافه رستوران و ۳ واحد صنفی دیگر را پلمب کردند. همچنین، ۳ رستوران دیگر در تهران، اخطار پلمب دریافت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، طی روزهای اخیر، دستکم ۹ کافه رستوران و ۲ واحد صنفی در مجتمع تجاری اُپال تهران، در راستای اجرای طرح موسوم به (عفاف و حجاب) توسط ماموران نیروی انتظامی پلمب شد. 

براساس این گزارش، اسامی ۹ واحد صنفی کافه رستوران پلمب شده به علت (عدم رعایت حجاب اسلامی) تهران عبارتند از:”کافه پستو واقع در سعادت آباد، رستوران کاپیتان لانژ در پاسداران، رستوران مایا در خیابان بهشتی، رستوران کامادر در پاسداران، قهوه خانه چکاد در مجتمع ASP،‌ کافه رستوران بریج در شهرک اکباتان، رستوران کلاته ایتالیایی در پاسداران، رستوران پارادیس در میدان آرژانتین و رستوران مطرح انوبای در سهروردی شمالی.”

همچنین، شنیده ها حاکی است، رستوران لانه کبوتر، سفره خانه میعاد واقع در خیابان جمهوری در پی (کشف حجاب مشتریان) و (عدم رعایت شئونات اسلامی) از سوی اداره اماکن اخطاریه پلمب دریافت کردند. 

همچنین، امروز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، کافه رستوران ویونا متعلق به بهرام رادان ـ بازیگر سینما و تلویزیون، واقع در خیابان سهروردی شمالی به علت (عدم رعایت حجاب اسلامی)، توسط اداره اماکن تهران اخطاریه پلمب دریافت کرده است. 

در خبری دیگر، امروز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، Grand Kids و Mac Store، از واحدهای صنفی واقع در مجتمع تجاری اوپال در تهران، به علت (ترغیب به کشف حجاب) پلمب شدند و برای صاحبان این ۲ واحد صنفی نیز پرونده قضایی تشکیل شد.  

براساس اعلام خبرگزاری فارس، علت پلمب این ۲ واحد صنفی پس از آن (ترغیب به کشف حجاب) اعلام شده که گفته می شود (مالکان این ۲ واحد صنفی با درج استوری در اینستاگرام و ارائه تخفیف، مشتریان را تحریک به حضور در محل بدون حجاب می کردند). 

از سوی دیگر، صبح امروز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، طلا فروشی سنجاق، متعلق به شاهرخ استخری واقع در مجتمع تجاری اپال، توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی پلمب شد. 

براساس این گزارش، علت پلمب طلا فروشی مذکور (کشف حجاب فروشنده) عنوان شده است. 

در حالی واحدهای صنفی بسیاری ذیل عناوین مذکور از سوی اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی و با دستور قضایی پلمب می شود که نعمت احمدی، وکیل پایه یک دادگستری در تشریح این موارد اعلام کرد:”پلمب واحدهای صنفی به نام مقابله با حجاب، قانونی نیست. طبق قانون باید جرم و مجازات با هم متناسب باشد. قانونگذار هنوز جرمی را تعریف نکرده که بر مبنای آن واحدها به دلیل بد حجابی مجازات شوند.” 

در ادامه نیز، کامبیز نوروزی، حقوقدان نیز در تائید صحبت‌های نعمت احمدی افزود:”هیچ قانونی وجود ندارد که بر مبنای آن واحدهای صنفی تحت عنوان عدم رعایت حجاب پلمب شوند.”

وی همچنین افزود:”این اتفاقی که در هفته‌های اخیر رواج گرفته است و مرتبا شاهد تعطیلی واحدهای صنفی با عنوان عدم رعایت حجاب مشتریان واحدهای صنفی هستیم، غیرقانونی است. هیچ دستگاهی مجاز نیست تحت چنین عناوینی دست به تعطیلی واحد صنفی بزند.”

ممانعت از اشتغال و پلمب واحدهای صنفی با عنوانی تحت موارد ذکر شده و حتی مصادیق مشابه آن از قبیل(رقص بانوان بدون حجاب)، (رعایت نکردن حجاب اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و اندیشه و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید می کند. 

برچسب هاطرح عفاف و حجابمخالفان حجاب اجباری در ایرانمجتمع تجاری اوپالرستوران مایا در خیابان بهشتیرستوران کلاته ایتالیایی در پاسدارانزرگری سنجاقگرند کیدزحجاب اجباراداره اماکنپلمب محل کسببازیگران سینمامعترضین به حجاب اجباریکافه پستو واقع در سعادت آبادرستوران کامادر در پاسدارانرستوران کلاته ایتالیاییطلافروشی سنجاقگرندکیدزپلمپکشف حجابهنرمندانبازیگرانپلمب واحدهای صنفیکافه پستورستوران مطرح کامادررستوران پارادیس در میدان آرژانتینشاهرخ استخریپلمب مک استورحقوق بشر در ایراناعتراض به حجاب اجباریسرکوب معترضان به حجاب اجباری در ایرانپلمپ کسب و کارپلمپ واحدهای صنفیرستوران مطرح کاپیتان لانژ در پاسدارانرستوران کامادررستوران پارادیسبهرام رادانپلمب گرندکیدزنیروی انتظامیقانون حجاب اجباریاشتغال به کارپلمب کسب و کارپلمب کسب کاررستوران مطرح کاپیتان لانژقهوه خانه چکاد در مجتمع ASPمیدان آرژانتیننقض حقوق شهوندیپلمپ گرندکیدزنقض حقوق بشرپلمبمجتمع تجاریحقوق بشرایرانسرکوب معترضان به حجاب اجباریرستوران کاپیتان لانژقهوه خانه چکادآرژانتینبازیگران سینما و تلوزیونپلمپ مک استورتهدید حجاب اجباریمعترضان حجاب اجباری در ایراناداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامیارسال پیامک حجاب اجباریرستوران مطرح مایا در خیابان بهشتیکافه رستوران بریج در شهرک اکباتانرستوران انوبای در سهروردی شمالیکافه رستوران ویونامجتمع تجاری اپال در تهرانحجاب اجباریحجاب اجباری در ایراناماکن کسبمخالفان حجاب اجباریمجتمع تجاری اپالرستوران مایاکافه رستوران بریجرستوران انوبایمک استورمجتمع تجاری اوپال در ایرانپلمپ محل کسبمعترضان به حجاب اجباریلغو حجاب اجباری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: