•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

تقاضای آزادی مشروط سیامک نمازی روی میز دادستان تهران

0
536

امروز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸, مهرداد قربانی, وکیل سیامک نمازی شهروند دو تابعیتی ایرانی – آمریکائی از طرح درخواست آزادی مشروط موکلش به دنبال تغییر دادستان تهران خبر داد. مهرداد قربانی در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمد باقر نمازی، دیگر موکلش نیز گفت که وی با نظر کمیسیون پزشکی در بیرون از زندان و تحت درمان بسر می‌برد.

به گزارش حقوق بشر در ایران  به نقل از ایرنا، امروز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، مهرداد قربانی در خصوص آخرین وضعیت پرونده سیامک نمازی گفت: موکلم در زندان در حال تحمل کیفر است و اخیراً نیز برای اظهار تسلیت به خاطر درگذشت استاد بهمن کشاورز، گفت و گوی تلفنی داشتیم.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه موکلش چهار سال از ۱۰ سال حبس خود را گذرانده است، افزود: با توجه به مدت زمان سپری شده از ایام حبس سیامک نمازی، طبق قانون موکل مشمول آزادی مشروط می شود و به دنبال تغییرات ایجاد شده در دستگاه قضایی و از جمله دادستان تهران، درخواست آزادی مشروط خواهیم کرد.

قربانی در پاسخ به این سئوال که چرا قبلاً درخواست آزادی مشروط را مطرح نکردند، گفت: با توجه به مردود شدن درخواست اعاده دادرسی موکل در دیوان عالی کشور، امیدی به پذیرش درخواست آزادی مشروط نداشتیم اما با توجه به تغییر دادستان تهران، این درخواست را به زودی مطرح می کنیم.
وی در خصوص آخرین وضعیت باقر نمازی نیز گفت: باقر نمازی به واسطه کسالت، بیماری و کهولت سن با نظر کمیسیون پزشکی قانونی در بیرون زندان و تحت درمان به سر می برد.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه موکلش طی چهار سال گذشته از مدت ایام حبس اش، یک مرتبه هم به مرخصی نیامده است، افزود: حق هر زندانی است که طبق آئین نامه سازمان زندان ها بتواند به مرخصی بیاید.

لازم به یادآوری است که درخواست اعاده دادرسی سیامک نمازی در آذرماه سال گذشته در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور رد شده بود.

محمدباقر نمازی از مقام‌های سابق یونیسف و استاندار خوزستان در پیش از انقلاب سال ۱۳۵۷ ایران بود. او که برای پیگیری وضعیت فرزندش به تهران رفته بود در اسفند ۱۳۹۴ بازداشت شد. فرزند او، سیامک نمازی، نیز پیشتر، در مهرماه ۱۳۹۴، در جریان سفری به ایران بازداشت شده بود. هر دوی آنها سپس در دادگاه به اتهام “همکاری با دولت متخاصم آمریکا” به ۱۰ سال زندان محکوم شدند که در حال حاضر در حال طی کردن آن هستند. تقاضای تجدیدنظر آنها با مخالفت نهادهای قضایی ایران روبرو شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.