•                  
جمعه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 28

محکومیت محمد شریف سالم, شهروند اهل ارومیه به تحمل ۵ سال حبس

0
403

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته, محمد شریف سالم, شهروند اهل ارومیه محبوس در بند ۳-۴ زندان مرکزی این شهرستان که پیشتر توسط دادگاه انقلاب این شهرستان مورد محاکمه قرار گرفته بود به تحمل ۵ سال حبس تعلیقی محکوم شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, محمد شریف سالم, شهروند اهل شهرستان ارومیه و محبوس در بند ۳-۴ زندان مرکزی این شهرستان, که پیشتر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهرستان از بابت اتهام “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون” مورد محاکمه قرار گرفته بود به تحمل ۵ سال حبس تعلیقی محکوم شد و حکم صادره طی روزهای گذشته به وی ابلاغ شد. 

براساس این گزارش, جلسه دادرسی  بر پرونده “محمد شریف سالم”, ۴۰ ساله, پیش از این و در روز سه شنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت رسیدگی به اتهام “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون” بر علیه این شهروند ساکن ارومیه برگزار شده بود.

لازم به ذکر است؛ “محمد شریف سالم”, در تاریخ ۴ مهر ماه ۱۳۹۸, توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شده بود و پس از طی مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه در تاریخ ۵ مهر ماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به بند ۳-۴ زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود.  

سرکوب شهروندان در ایران نقض صریح اصول حقوق بشر و سرکوب آزادی بیان میباشد. در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید آنها بدون ملاحظات مرزی تاکید شده است.

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: