•                  
دوشنبه , ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹
دوشنبه, آوریل 6

صدور احکام اعدام برای ۳ متهم به جرائم موادمخدر توسط دادگاه انقلاب ارومیه

0
79

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۸, شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان ارومیه به ریاست “علی شیخلو”, سه زندانی متهم به جرائم حمل و نگهداری موادمخدر, محبوس در زندان مرکزی ارومیه را به اعدام محکوم کرد و این حکم روز جاری به این افراد ابلاغ شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه  بهمن ماه ۱۳۹۸,  احمد باشو؛ محبوس در بند ۱۴ و  شهرام طوفانی و گرمان « نام خانوادگی نا مشخص »؛ از بند ۱۵ زندان مرکزی ارومیه که پیش از این توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست “علی شیخلو” از بابت جرائم حمل و نگهداری موادمخدر از نوع هروئین, مورد محاکمه قرار گرفته بودند هر ۳ نفر این افراد به اعدام محکوم شدند. 

براساس این گزارش؛ با توجه به دادنامه صادره توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان ارومیه به ریاست قاضی “علی شیخلو”, احمد باشو؛ محبوس در بند ۱۴ و  شهرام طوفانی و گرمان « نام خانوادگی نا مشخص »؛ از بند ۱۵ زندان مرکزی ارومیه در ۱ پرونده مشترکاً از بابت اتهام حمل ۵ کیلوگرم موادمخدر از نوع هروئین حکم اعدام این افراد صادر شد. 

لازم به ذکر است حکم صادره روز جاری در زندان مرکزی ارومیه به هر ۳ متهم این پرونده ابلاغ شد و جهت بررسی مجدد پرونده آنها به دیوان عالی کشور ارجاع خواهد شد. 

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی حقوق بشر، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

برچسب هاقاضی علی شیخلوقرنطینه زندان مرکزی ارومیهمواد مخدرمواد مخدر در زندانهای ایرانموادمخدر هروئینمبارزه برای لغو اعداممتهم به جرائم مواد مخدرمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانهروئین صدور حکم اعدامگرماناحمدباشواعداماعدام / حق حیاتاعدام مواد مخدراعدام موادمخدراعدام موادیاعدام متهم به مواد مخدراعدام جرائم مواد مخدراعدام در ایراناعدام زندانیاناعدام زندانیان جرائم موادمخدراعدام زندانیان در ایرانبند ۱۴ زندان مرکزی ارومیهبند ۱۵ زندان مرکزی ارومیهجرم مواد مخدرجرائم مواد مخدرجرائم مواد مخدر در ایرانجرائم موادمخدرجرائم موادمخدر در ایرانحمل و نگهداری مواد مخدرحکم اعدامدادگاه انقلاب ارومیهزندان مرکزی ارومیهزندان ارومیهزندانی مواد مخدرزندانی موادمخدرزندانی متهم به حمل و نگهداری موادمخدرزندانی جرائم موادمخدرزندانیان موادمخدر در ایرانزندانیان اعدامیزندانیان اعدامی در ایرانزندانیان جرائم موادمخدرشهرام طوفانیشعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیهصدور حکم اعدام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: