•                    
  •                  
چهارشنبه , ۰۶ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, سپتامبر 28

احضار ۴ شهروند در مریوان به اداره اطلاعات این شهرستان

0
46

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۳۰شهریور ماه ۱۴۰۱، چهار تن از شهروندان ساکن شهرستان مریوان از توابع استان کردستان به اداره اطلاعات این شهرستان احضار شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز سه شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، سرکوت علی پور – فرزند: نعمت و هیبت علی پور – فرزند: عزت و امروز چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱، فرهاد ملکی – فرزند: فصیح و شورش ابراهیمی- فرزند: ظاهر، جملگی چهارشنبه شهروند اهل روستای تنگسیر از توابع شهر سنندج، ساکن شهرستان مریوان از توابع استان کردستان، بصورت تلفنی به اداره اطلاعات این شهرستان احضار شدند.‌

براساس این گزارش، احضار شهروندان مذکور به اداره اطلاعات مریوان بصورت تلفنی صورت گرفته است.‌

همچنین، از دلایل احضار و محور بازجویی صورت گرفته از این افراد اطلاعی در دسترس نیست.‌

سرکوب شهروندان و طرح اتهامات براساس سناریو ارگانهای امنیتی، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و  ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.