•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

خودکشی یک شهروند جوان ساکن شهرستان شوش

0
596

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۹، یک شهروند جوان ساکن شهرستان شوش در استان خوزستان بر اثر خودکشی به زندگی خود پایان داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۹، حیدر احمدی، ساکن شهرستان شوش از توابع استان خوزستان در پی محرومیت از حق امید به زندگی و بیکاری خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. 

دلیل خودکشی حیدر احمدی، از سوی رسانه های رسمی حکومتی هنوز اعلام نشده اما فقر، بیکاری و افزایش لحظه ای فشارهای زندگی در ایران می تواند از جمله این دلایل باشد. 

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانآمار خودکشی در ایرانآمار خودکشی زناناقدام به خودکشیاقدام به خودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجواناقدام به خودکشی شهروندانامید به زندگیامید به زندگی در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایرانحق زندگیحق زندگی در ایرانحق زیستنحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانحیدر احمدیحیدراحمدیخودکشیخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی جوانان در ایرانخودکشی حیدر احمدیخودکشی حیدراحمدیخودکشی دختران جوانخودکشی دختران در ایرانخودکشی در ایرانخودکشی در زندان تهران بزرگخودکشی در سال ۱۳۹۸خودکشی زنان در ایرانخودکشی زندانیخودکشی زندانی سیاسیخودکشی زندانیانخودکشی زندانیان در زندانهای ایرانخودکشی شهروندانخودکشی شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهرستان شوششهرستان شوش در خوزستانشهرستان شوشترشوش

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: