•                  
جمعه , ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, جولای 2

خودکشی یک شهروند جوان ساکن شهرستان شوش

0
967

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۹، یک شهروند جوان ساکن شهرستان شوش در استان خوزستان بر اثر خودکشی به زندگی خود پایان داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۹، حیدر احمدی، ساکن شهرستان شوش از توابع استان خوزستان در پی محرومیت از حق امید به زندگی و بیکاری خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. 

دلیل خودکشی حیدر احمدی، از سوی رسانه های رسمی حکومتی هنوز اعلام نشده اما فقر، بیکاری و افزایش لحظه ای فشارهای زندگی در ایران می تواند از جمله این دلایل باشد. 

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هاخودکشیحقوق شهروندی در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانامید به زندگیاقدام به خودکشی شهروندانخودکشی حیدر احمدینقض حقوق شهروندیخودکشی زنان در ایرانشوشخودکشی در زندان تهران بزرگخودکشی شهروندان در ایرانخودکشی جوانان در ایراننقض حقوق بشر در ایرانآمار خودکشی زنانحقوق نقض حقوق بشر در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجوانشهرستان شوش در خوزستاننقض حقوق بشرنقض حقوق بشرد ر ایراناقدام به خودکشیخودکشی زندانی سیاسیخودکشی نوجواناناقدام به خودکشی جوانان در ایرانحقوق بشرشهرستان شوشحق زندگیشهرستان شوشترخودکشی در ایرانخودکشی نوجوانان در ایرانحق زندگی در ایرانحقوق بشر در ایرانشهروندان کورداخبار نقض حقوق بشر در ایرانخودکشی زندانیانامید به زندگی در ایرانخودکشی دختران جوانحیدراحمدیخودکشی زندانینقض حقوق شهروندی در ایرانشهروندان کورد ایرانخودکشی زندانیان در زندانهای ایرانآمار خودکشی در ایرانخودکشی دختران در ایرانحیدر احمدیحقوق شهروندیحق زیستنحقوق شهروندی درایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیخودکشی در سال ۱۳۹۸خودکشی شهروندانخودکشی حیدراحمدی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: