•                  
شنبه , ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, جولای 2

احضار حسین رضایی، شهروند ساکن توابع ایرانشهر به دادسرا

0
376

حقوق بشر در ایران امروز سه شنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۹، شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ایرانشهر حسین رضائی، شهروند ساکن این شهرستان را برای حضور در جلسه بازپرسی فراخواند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۹، حسین رضائی – فرزند: اسلام – اهل: دلگان از توابع شهرستان ایرانشهر جهت حضور در جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام بصورت تلفنی احضار شد. 

یک منبع مطلع در تشریح این خبر به کمپین فعالین بلوچ گفت: “دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ایرانشهر از طریق تماس تلفنی به حسین اطلاع داده که خود را به دادسرا معرفی کند. ماموران قضایی به او فرصت ۱۰ روزه داده که خود را معرفی کند و در صورت عدم حضور در وقت معین، حکم جلب او صادر خواهد شد.”

از دلایل احضار و اتهامات منتسب شده به این شهروند در این جلسه بازپرسی اطلاعی در دسترس نیست. 

 سرکوب شهروندان و طرح اتهامات سیاسی و امنیتی بر علیه آنها ناقض اصل آزادی بیان و ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی آنها تاکید کرده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی از لحظه بازداشت یک متهم، ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان در ایراننقض سیستماتیک حقوق بشر در ایراناهل سنت سیستان و بلوچستاناحضاراحضار و محاکمهاحضار و بازپرسیاحضار و بازجوییاحضار و بازجویی از شهرونداناحضار و بازجوئیاحضار و بازداشتاحضار و بازداشت فعالان مدنیاحضار به جلسه بازپرسیاحضار به جلسه بازپرسی در دادسرااحضار به دادگاهاحضار تلفنیاحضار حسین رضایی به دادسرااحضار حسین رضائی به دادسرااحضاروبازجوییاحضاروبازجوئیاحضاروبازداشتاحضاریهاحضاریه دادگاهاخبار نقض حقوق بشر در ایراناستان سیستان و یلوچستاناستان سیستان و بلوچستانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحسین رضاییحسین رضائیدلگان ایرانشهردادگاه انقلابدادگاه انقلاب ایرانشهرسیستان و یلوچستانسیستان و بلوچستانشهرستان ایرانشهرشهرستان دلگان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: