•                  
شنبه , ۰۱ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

احضار حسین رضایی، شهروند ساکن توابع ایرانشهر به دادسرا

0
197

حقوق بشر در ایران امروز سه شنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۹، شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ایرانشهر حسین رضائی، شهروند ساکن این شهرستان را برای حضور در جلسه بازپرسی فراخواند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۹، حسین رضائی – فرزند: اسلام – اهل: دلگان از توابع شهرستان ایرانشهر جهت حضور در جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام بصورت تلفنی احضار شد. 

یک منبع مطلع در تشریح این خبر به کمپین فعالین بلوچ گفت: “دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ایرانشهر از طریق تماس تلفنی به حسین اطلاع داده که خود را به دادسرا معرفی کند. ماموران قضایی به او فرصت ۱۰ روزه داده که خود را معرفی کند و در صورت عدم حضور در وقت معین، حکم جلب او صادر خواهد شد.”

از دلایل احضار و اتهامات منتسب شده به این شهروند در این جلسه بازپرسی اطلاعی در دسترس نیست. 

 سرکوب شهروندان و طرح اتهامات سیاسی و امنیتی بر علیه آنها ناقض اصل آزادی بیان و ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی آنها تاکید کرده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی از لحظه بازداشت یک متهم، ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هاحقوق بشراحضارسیستان و بلوچستاناحضار و بازجوییحقوق بشر در ایراناستان سیستان و بلوچستاندادگاه انقلاباحضار و بازجوئینقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشراحضاریهاحضار تلفنینقض حقوق شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایراناحضار و بازداشتاهل سنت سیستان و بلوچستاناحضاریه دادگاهنقض حقوق بشرد ر ایراننقض سیستماتیک حقوق بشر در ایراناحضار به دادگاهاخبار نقض حقوق بشر در ایرانشهرستان ایرانشهراحضاروبازجوئیحقوق بشر در جمهوری اسلامیحسین رضائیحسین رضاییحقوق بشر درایراناحضار و محاکمهاحضار به جلسه بازپرسیسیستان و یلوچستاناستان سیستان و یلوچستانحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایراناحضاروبازجویینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاحضار و بازپرسینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایراناحضار و بازجویی از شهرونداناحضاروبازداشتاحضار و بازداشت فعالان مدنیاحضار به جلسه بازپرسی در دادسراشهرستان دلگاندلگان ایرانشهردادگاه انقلاب ایرانشهراحضار حسین رضائی به دادسرااحضار حسین رضایی به دادسرا

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: