شنبه , ۱۱ آذر , ۱۴۰۲
شنبه, دسامبر 2

احضار الهه موسوی، روزنامه نگار به جلسه بازپرسی

0
1510

حقوق بشر در ایران امروز یکشنبه ۷ دی ماه ۱۳۹۹، در پی شکایت صورت گرفته از الهه موسوی، روزنامه نگار شاغل در سایت اسکان نیوز پرونده این فعال رسانه ای به شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ارجاع شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۷ دی ماه ۱۳۹۹، الهه موسوی، روزنامه نگار شاغل در رسته محیط زیست شاغل در سایت اسکان نیوز، در پی شکایت مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با مصداق اتهامی « نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی »، « افترا » و « توهین به اشخاص عادی در فضای مجازی » با تشکیل پرونده قضائی به شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شده است. 

براساس این گزارش، با توجه به پیامکی که از سوی واحد اطلاع رسانی و ابلاغ قوه قضائیه دریافت کرده مطلع شد که پرونده وی به شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عموم و انقلاب تهران ارجاع شده است.  

اعلام بر جرم بر علیه فعالان شبکه های اجتماعی، مصداق سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض  ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید میکند است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هانقض حقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایراننویسنده و روزنامه نگارروزنامه نگار دربنداتهام نشر اکاذیبسرکوب روزنامه نگاران در جمهوری اسلامیالهه موسوی روزنامه نگارنقض حقوق بشرنقض حقوق بشرد ر ایرانسرکوم مطبوعات در ایرانروزنامه نگارانروزنامه نگاران ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانروزنامه نگار الهه موسویروزنامه نگارمحیط زیست استان گلستانروزنامه نگارینشر اکاذیب به قصد اضرار به غیرحکم توقیف مطبوعات در ایرانانتشار مطبوعات در ایرانخبرنگار محیط زیستحقوق شهروندیسرکوب مطبوعات در ایرانقانون مطبوعات در ایراندادگاه مطبوعات در ایراننشر اکاذیب در فضای رسانه ایسرکوب روزنامه نگاران ایرانمطبوعات در ایرانآزادی مطبوعات در ایرانسرکوب روزنامه نگاران در ایراننقض حقوق بشر انجمن صنفی روزنامه نگاراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاتهام تشویش اذهان عمومیدادگاه مطبوعات در تهراننشر اکاذیبنقض حقوق شهروندی در ایرانقوه قضائیهتهدید روزنامه نگاران در ایرانرشته روزنامه نگاریتفتیش منزل روزنامه نگارانحقوق شهروندی مطبوعات در ایرانتشویش اذهان عمومیآزادی روزنامه نگاران در ایرانسرکوب روزنامه نگارانتشویش اذهان عمومی در فضای مجازیروزنامه نگار آزاداسکان نیوزنقض حقوق شهروندیتوقیف مطبوعات در ایرانروزنامه نگاران در ایراننشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومیروزنامه نگاری در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانالهه موسوی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: