•                    
  •                  
جمعه , ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, فوریه 3

احضار مهتاب نصیرپور، بازیگر سینما و تلوزیون به دادسرای زندان اوین/ سند

0
75

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۵دی ماه ۱۴۰۱، شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ تهران، مهتاب نصیرپور را به جلسه بازپرسی فراخواند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۷ دی ماه ۱۴۰۱، مهتاب نصیرپور، هنرمند سینما و تلوزیون، جهت تفهیم اتهام پیش از تنظیم کیفرخواست در شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۳ تهران واقع در زندان اوین حاضر خواهد شد.

براساس ابلاغیه صادره در تاریخ ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه سوم بازپرسی دادسرای زندان اوین، مقرر شده مهتاب نصیرپور برای دفاع از اتهام انتسابی مندرج در پرونده قضایی ظرف ندت ۱۰ روز از تاریخ ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱، در آن واحد بازپرسی حاضر شود.

در ابلاغیه صادره به مصادیق حقوقی اتهامات و علت احضار مهتاب نصیرپور اشاره نشده است. 

سرکوب، ارعاب و تهدید بر علیه شهروندان با پرونده سازی و براساس سناریوی ارگانهای امنیتی و همراهی دستگاه قضایی با آنها، ناقض ماده ۱۹اعلامیه جهانی و ماده ۱۹میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

بلاتکلیف نگهداشتن افراد در بازداشت و ممانعت از دسترسی متهم به انتخابی خود ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین، برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

ابلاغیه صادره توسط شعبه ۳ بازپرسی دادسرای زندان اوین

ابلاغیه صادره توسط شعبه ۳ بازپرسی دادسرای زندان اوین

برچسب هادادسرای زندان اوینسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی اندیشه در ایراناحضاربازجوییبازداشت بازیگرانبازیگران تلوزیونبازجوئیبازیگرسرکوب آزادی قلم و بیان در ایراناحضاربازجوئیبازیگران تئاترمهتاب نصیرپورسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانبازیگر سینمابازداشت و سرکوب آزادی بیاناحضار،بازیگران سینمااحضاربازجویی از شهروندانتفهیم اتهامسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی اندیشهبازیگراناحضاروبازجوئی از شهروندانفعالین حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی مطبوعات در ایراناحضاربازپرسیبازیگرسینماشعبه سوم بازپرسیسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادیبازیگر سینما و تلویزیوننقض حقوق بشر ایرانبازیگر تئاتردادسرای ناحیه۳۳ تهرانزندان اوینسرکوب آزادی بیان و قلمبازیگران سینما در ایراناحضاروبازجویی از شهروندانسرکوب آزادی اعتراضاتبازیگران‌سینمابازجوییاحضاروبازجوییحقوق بشر در ایران،سرکوب آزادی اندیشه،جلسه تفهیم‌اتهام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.