•                    
  •                  
چهارشنبه , ۰۹ آذر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, نوامبر 30

جلسه بازپرسی حسین پیروتی، فعال کارگری برگزار شد

0
362

حقوق بشر در ایران امروز سه شنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اشنویه با ارسال ابلاغیه ای کتبی حسین پیروتی، را به جلسه بازپرسی فراخواند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز سه شنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۹، حسین پیروتی، فعال کارگری ساکن شهرستان اشنویه از سوی شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان احضار و پس از بازپرسی مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. 

اتهام منتسب شده به این فعال کارگری پس از حضور وی در این جلیه بازپرسی « فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق انتشار اخبار احضارش به اداره اطلاعات اشنویه » عنوان شد و پس از تودیع قرار کفالتی به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

لازم به ذکر است، حسین پیروتی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به تشکلهای کارگری، پیش از این هم در تاریخ ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, با دریافت تماس تلفنی از سوی اداره اطلاعات این شهرستان احضار و تحت بازجوئی و تهدید به پرونده سازی قرار گرفته بود. 

سرکوب فعالان مدنی و طرح اتهامات امنیتی بر علیه این شهروندان ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل آزادی بیان و عقیده در ایران است. 

همچنین در ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ بر حق افراد در انجام فعالیتهای مدنی و عدم تفتیش عقیده افراد تاکید شده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هافعالیت تبلیغی علیه نظامتشکلهای کارگریشهروندان کردسرکوب فعالان مدنیبازداشت فعالان کارگریبازداشت فعالان کارگری در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیاحضار فعالان کارگری در ایرانکمیته تشکلهای کارگریاحضار و بازجوئیتشکلهای کارگری در ایرانسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان کارگریفعالان کارگری در ایراناقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت تبلیغاتی و تشکیلاتیسرکوب فعالان کارگری در جمهوری اسلامیبازجویی از فعالان کارگریشعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اشنویهبازپرسیایجاد تشکلهای کارگریسرکوب شهروندان کورداحضار به جلسه بازپرسیاطلاعات سپاه شهرستان اشنویهشهروندان کورد زندانی سیاسیاداره اطلاعات شهرستان اشنویهحسین پیروتی فعال کارگریفعال کارگریشهروندان کرد در ایرانشهروندان کورد ایرانتشکلهای صنفیشعبه بازپرسیشهروندان کرد ایرانزندان شهرستان اشنویهاحضار و بازجویی از شهرونداناحضار و بازجوییعضویت در تشکیلات‌ها و فعالیت تبلیغی علیه امنیت ملیکارگران ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانفعالان کارگری کامیارانفعالیت تبلیغیفعالیت تبلیغاتیفعالیت تبلیغ علیه نظاممحاکمه فعالان کارگریکارگران در ایرانشهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانفعالان کارگریاحضار و محاکمهفعال کارگری در ایرانفعالیت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به نفع گروه‌های مخالف نظاماتهام فعالیت تبلیغی علیه نظامدادگاه کیفری 2 شهرستان اشنویهکارگرانشهروندان کوردجلسه بازپرسیسرکوب شهروندان کورد ایرانشهرستان اشنویهاحضار و بازپرسیاحضار و بازداشت کارگرانشعبه بازپرسی دادسرای امنیتکارگرسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانکمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگریسرکوب فعالان کارگری در ایراناحضار و بازجوئی از کارگرانفعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به نفع بهائیتبازجوئی از فعالان کارگریفعال کارگری حسین پیروتی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.