•                  
جمعه , ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, جولای 2

جلسه بازپرسی حسین پیروتی، فعال کارگری برگزار شد

0
264

حقوق بشر در ایران امروز سه شنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اشنویه با ارسال ابلاغیه ای کتبی حسین پیروتی، را به جلسه بازپرسی فراخواند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز سه شنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۹، حسین پیروتی، فعال کارگری ساکن شهرستان اشنویه از سوی شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان احضار و پس از بازپرسی مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. 

اتهام منتسب شده به این فعال کارگری پس از حضور وی در این جلیه بازپرسی « فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق انتشار اخبار احضارش به اداره اطلاعات اشنویه » عنوان شد و پس از تودیع قرار کفالتی به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

لازم به ذکر است، حسین پیروتی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به تشکلهای کارگری، پیش از این هم در تاریخ ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, با دریافت تماس تلفنی از سوی اداره اطلاعات این شهرستان احضار و تحت بازجوئی و تهدید به پرونده سازی قرار گرفته بود. 

سرکوب فعالان مدنی و طرح اتهامات امنیتی بر علیه این شهروندان ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل آزادی بیان و عقیده در ایران است. 

همچنین در ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ بر حق افراد در انجام فعالیتهای مدنی و عدم تفتیش عقیده افراد تاکید شده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هافعال کارگریفعال کارگری حسین پیروتیفعال کارگری در ایرانفعالیت تبلیغ علیه نظامفعالیت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به نفع گروه‌های مخالف نظامفعالیت تبلیغیفعالیت تبلیغی علیه نظامفعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به نفع بهائیتفعالیت تبلیغاتیفعالان کارگریفعالان کارگری کامیارانفعالان کارگری در ایرانمحاکمه فعالان کارگریکمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگریکمیته تشکلهای کارگریکارگرکارگرانکارگران ایرانکارگران در ایراناقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت تبلیغاتی و تشکیلاتیایجاد تشکلهای کارگریاتهام فعالیت تبلیغی علیه نظاماحضار فعالان کارگری در ایراناحضار و محاکمهاحضار و بازپرسیاحضار و بازجوییاحضار و بازجویی از شهرونداناحضار و بازجوئیاحضار و بازجوئی از کارگراناحضار و بازداشت کارگراناحضار به جلسه بازپرسیاداره اطلاعات شهرستان اشنویهاطلاعات سپاه شهرستان اشنویهبازپرسیبازجویی از فعالان کارگریبازجوئی از فعالان کارگریبازداشت فعالان کارگریبازداشت فعالان کارگری در ایرانتشکلهای کارگریتشکلهای کارگری در ایرانتشکلهای صنفیجلسه بازپرسیحسین پیروتی فعال کارگریدادگاه کیفری 2 شهرستان اشنویهزندان شهرستان اشنویهسرکوب فعالان مدنیسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان کارگریسرکوب فعالان کارگری در ایرانسرکوب فعالان کارگری در جمهوری اسلامیسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهرستان اشنویهشعبه بازپرسیشعبه بازپرسی دادسرای امنیتشعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اشنویهعضویت در تشکیلات‌ها و فعالیت تبلیغی علیه امنیت ملی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: