•                  
دوشنبه , ۲۹ دی , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, ژانویه 19

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
295

حقوق بشر در ایران – طی روزجاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, شهروندان مالباخته در یک پرونده کلاهبرداری در شهرری, دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز یکشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۸, کارگران بخش کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شانزدهمین روز از تجمع اعتراضی شان در مقابل ساختمان فرمانداری شوش خواستار توجه مسئولان در رفع مشکلات صنفی این کارگران شدند. 

کارگران سپس با پیاده‌روی در برخی خیابان‌های اصلی شهر شوش خواستار توجه مسئولان این شهر برای تحقق خواسته‌های این کارگران شدند. 

هیچ یک از مسوولان پاسخگوی کارگران نبود و در نهایت این تجمع پس از چند ساعت پایان یافت.

تا این لحظه کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه با احتساب آبان ماه سالجاری ۳ ماه حقوق معوقه دارند. این کارگران همچنین بخش دیگری از اعتراضات خود را ناشی از مشکلاتی عنوان کردند که در ارتباط با تصمیم اخیر اعضای هیات مدیره در ارتباط با تعطیلی موقت مجتمع بوجود آمده است.

این کارگران احتمال می‌دهند در نتیجه وضعیت پیش آمده؛ دستمزد آنها در ماه‌های آتی و به مرور در ماه‌های پایانی سال به سرنوشت مطالبات مزدی پرداخت نشده دچار شود. آنها اظهار داشتند: مجتمع کشت و صنعت هفت تپه از بهمن ماه سال ۹۴ به بخش خصوصی واگذار شده و از روز گذشته نیز با تصمیم هیات مدیره مجتمع تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شده و کارگران اجازه ورود به محل کار خود را ندارند.

کارگران هفت‌تپه که مدتهاست در انتظار بهبود مزایای مزدی خود هستند، می‌گویند اداره کار خوزستان به ما وعده داده بود که بحث ارتقای مزایای مزدی ما را بررسی کند اما تا امروز هنوز هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

روز گذشته نیز “امید اسدبیگی”, مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با صدور بخشنامه‌ای، دستور تعطیلی این مجتمع صنعتی کشاورزی را صادر کرد.

در این بخشنامه دلیل این تعطیلی به اورهال کارخانه و تعمیرات و همچنین اعتراضات کارگری، اعلام شده و تاکید شده فقط نیروهای حراست حق ورود به مجتمع را دارند.

همچنین برای بازگشایی مجتمع، زمان خاصی اعلام نشده است.

از سوی دیگر اسدبیگی، سرپرست این مجتمع کشاورزی صنعتی اعلام کرده اعتراضات و اعتصابات کارگران باعث شد کار انجام نشود و متاسفانه نتوانستیم تولید داشته باشیم.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از انصاف نیوز, امروز یکشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران، در اعتراض به تداوم قطعی اینترنت در کشور و گسترش بحران معیشتی و اقتصادی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این دانشجویان با داشتن پلاکاردهایی اعتراض خود را نشان دادند، این تجمع در حاشیه‌ی یک تریبون آزاد غیر رسمی برگزار شد.

تجمع اعتراضی شهروندان در مقابل دادگستری شهرری

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۲ آذر ماه ۱۳۹۸، جمعی از شهروندان که از شاکیان یک پرونده کلاهبرداری هستند با برگزاری تجمع اعتراضی به عدم رسیدگی به در خواست آنان از سوی مسئولان قضایی در مقابل ساختمان دادگستری شهرستان شهرری اعتراض کردند.

یکی از شهروندان معترض که در این پرونده بعنوان شاکی می باشد گفت؛ در دادگاه امروز باز هم متهم نیامد، با اینکه در زندان است اما در جلسات دادگاه به دلایل مختلف حاضر نمی‌شود؛ حتی در جلسه ای که در تاریخ ۲ آذر ماه ۱۳۹۸, که آخرین جلسه دادگاه بود هم همین کار را کرد. با این وضعیت باعث می‌شود که رسیدگی به پرونده به تعویق انداخته شود. 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: