•                  
یک شنبه , ۰۷ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, نوامبر 28

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
589

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از کارگران شهرداری مصیری واقع در شهرستان رستم استان فارس, کارگران شهرداری مغان و کارگران راه آهن تراورس سازی در اعتراض عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان دادگستری این شهرستان دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزاری حقوق بشر در ایران, روزیکشنبه ۲۰ مردادماه ۱۳۹۸، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مصیری در شهرستان رستم از توابع استان فارس دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان از طرف پیمانکار دست به تجمع مقابل دادگستری زدند.

یکی از کارگران حاضر در تجمع گفت: مطالبات کارگران ۴۰۰ میلیون تومان طبق حکم اداره کار شهرستان رستم میباشد. وی افزود: حق هر کارگر معادل ۷ میلیون تومان میباشد که پرداخت نشده و اعتراض آنها به این موضوع پس از ۸ ماه هنوز به نتیجه نرسیده است.

معترضان با تجمع در مقابل دادگستری این شهرستان خواستار پیگیری مشکلات معیشتی خود و ورود دادستان برای رفع مشکل عدم پرداخت حقوق آنها توسط پیمانکار شدند.

از قرار معلوم پیمانکار سال ۱۳۹۶- ۱۳۹۷  شهرداری مصیری مطالبات مزدی کارگران را پرداخت نکرده و آنها خواستار رسیدگی مراجع قضایی به این موضوع شدند.یکی از کارگران حاضر در تجمع در این خصوص گفت: “مطالبات کارگران ۴۰۰ میلیون تومان طبق حکم اداره کار شهرستان رستم است”.

وی افزود: “حق هر کارگر معادل ۷ میلیون تومان است که پرداخت نشده و اعتراض آنها به این موضوع پس از ۸ ماه هنوز به نتیجه نرسیده است”.

تجمع اعتراضی کارگران راه آهن /  تراورس 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۸, کاگران شرکت راه آهن که بصورت قراردادی در این واحد صنعتی کار می کنند در اعتراض به وضعیت عدم دریافت حقوق ماهیانه خود دست به تجمع اعتراضی زدند. 

این کارگران هنوز حقوق کامل خود را دریافت نکردند شرکت تراورس که یکی از بزرگترین شرکت های راه آهن میباشد در مناطق لرستان زاگرس و هرمزگان و خراسان و سمنان دامغان و کرج واسلام شهر تهران رباط کریم و علایم و الکترونیک تهران و بخشی از متروی تهران که زیز مجموعه تراورس هستند گسترش دارد.

عدم پاسخگویی مسئولین این شرکت پیگرد قانونی دارد پرداخت نصفه و نیمه حقوق پیگرد قانونی دارد پرداخت نکردن حقوق کارگران در زمان مشخص شده پیگرد قانونی دارد.

 وقتی شرکتی توان پرداخت حقوق کارگران تا ۳ ماه را ندارد و در مناقصه شرکت می کند پیگرد قانونی دارد.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مغان

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۲۰ مردادماه ۱۳۹۸، کارگران شهرداری مغان در اعتراض بە عدم دریافت ٩ ماە حقوق معوقە مقابل فرمانداریاین شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

کارگران شهرداری مغان می گویند:۹ ماه است شهرداری حقوق ما را پرداخت نکرده است و شرمنده خانواده‌هایمان هستیم.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: