•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
470

روز جاری, و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد,  جمعی از کارگران واحد تولیدی صنعتی آذرآب در اراک و شماری از کارگران نگهداری خطوط و ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه زاگرس، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸,  با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان,  جمعی از کارگران واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک در اعتراض به معوقات مزدی خود، مقابل استانداری اراک، دست به تجمع زدند.

جمعی از کارگران آذرآب اراک با حضور در میدان سرداران اراک و درب استانداری خواستار حمایت مسئولان در پیگیری معوقات حقوق خود شدند و از مسئولان خواستند تا مشکلاتشان را بررسی کنند.

یکی از کارگران که نخواست نامش فاش شود گفت: “کارگران دغدغه تامین معیشت دارند و پرداخت نشدن حقوق ماه های قبل تنها مطالبه این قشر است و از مسئولان می خواهیم تا یاریگر کارگران باشند”.

فرماندار شهرستان اراک در این خصوص گفت: “سهامداران عمده آذرآب با رویکرد تحول اقتصادی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و رسیدگی به امور کارگران باید تغییر نگرش دهند”.

«حسین بختیاری» افزود: بدنه دولت در استان مرکزی با تمام توان از حقوق جامعه کارگری دفاع می کند اما حل ریشه ای مشکلات صنایع آذرآب منوط به حمایت های همه جانبه از سوی سهامداران اصلی در راستای جذب کار و مدیریت فروش و بازرگانی است.

تجمع کارگران نگهداری خطوط و ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه زاگرس
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸، شماری از کارگران نگهداری خطوط و ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه زاگرس در اعتراض به عدم پرداخت دو ماه مطالبات مزدی و بیمه ای خود، دست به تجمع زدند.

منابع کارگری در راه‌آهن اندیمشک گفتند: “گروهی از کارگران نگهداری از خطوط راه‌آهن ناحیه زاگرس (از منطقه ریلی شوش تا تنگ هفت) که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری مشغول کارند، به تاخیر در دریافت مطالبات مزدی خود اعتراض کردند”.

به ادعای این کارگران؛ پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای‌ آنها دو ماه به تاخیر افتاده و درخواست آنها، تسریع در پرداخت حداقل بخشی از معوقات مزدی و بیمه‌ای است. آنها از عملکرد بخش خصوصی نیز رضایت ندارند.

به ادعای این کارگران، مشکلات‌ کارگران خطوط ابنیه فنی از ۴ تا ۵ سال قبل زمانی آغاز شد که این بخش زیر بنایی راه‌آهن به بخش خصوصی واگذار شد و آنها از آن زمان تاکنون با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند و طی این مدت به دلیل بی‌توجهی مسئولان نه تنها وعده‌ها هنوز بی‌عمل مانده که بر مشکلات افزوده نیز شده است.

این گروه از کارگران اظهار داشتند: “بخش‌های زیربنایی همچون امور تعمیر و نگهداری راه‌آهن قابل واگذاری نیستند و اساسا باید منابع مالی نگهداری از آن از بودجه جاری راه آهن تامین شود”.

این کارگران که در خطوط ریلی راه‌آهن ناحیه زاگرس به عنوان نگهدارنده و تعمیرات مشغول کارند، اظهار داشتند: “چند سالی هست که وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات مزدی مشخصی نداریم”.

کارگران خطوط ابنیه راه‌آهن زاگرس در خاتمه یادآور شدند: “هفته گذشته نیز به دلیل بی‌توجهی‌ مدیریت کارفرما نسبت به مشکلاتمان، اعتراضی مشابهی را انجام دادیم.

از قرار معلوم، اعتراض کارگران خطوط ریلی ناحیه زاگرس تاخیر در حرکت قطار اندیمشک به تهران را در پی داشته است”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: