•                  
چهارشنبه , ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
چهارشنبه, دسامبر 1

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
341

طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از کارگران شرکت کنتورسازی قزوین، شماری از کارگران قطار شهری اهواز، سه تن از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و جمعی از دانش‌آموختگان حقوق در تهران و کارگران متروی اهواز در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران  به نقل از ایرنا، روز سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸؛ با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از کارگران شرکت کنتورسازی قزوین در اعتراض به حقوق معوقه خود و نیز سایر مشکلات این واحد تولیدی، مقابل استانداری این استان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران شرکت کنتورسازی قزوین روز چهارشنبه با حضور در مقابل استانداری این استان خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.

این افراد که حدود ۵۰ نفر بودند، خواستار دریافت حقوق معوقه خود و نیز سایر مشکلات این واحد تولیدی شدند.

یکی از کارگران گفت: شرکت از سال ۹۴ با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کند و نبود ثبات مدیریت در این شرکت سبب شده تا حقوق کارگران تضییع شود.

وی که خود را ولی الله ۳۷ ساله معرفی کرد، اضافه کرد: این شرکت حدود ۵۰۰ نفر نیروی کار داشت که پس از خصوصی سازی و واگذاری شرکت به برخی مدیران، تعدیل نیروها شروع شده و اکنون تعداد نیروهای کار به ۱۵۰ نفر رسیده است.

وی به تولیدهای غیر مستمر در شرکت اشاره کرد و گفت: هر دفعه با تزریق تعدادی مواد اولیه خط‌های تولید شرکت راه اندازی می‌شود و مجدداً تولید متوقف می‌شود، این درحالی است که مطالبات حق عیدی کارگران پرداخت نشده و شرکت در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد.

حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک نیز در جمع کارگران حضور یافت و کارگران به بیان مطالبات خود پرداختند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با مسعود بابایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست که هرچه سریع‌تر به مشکلات کارگران رسیدگی شود.

چندی بعد نماینده کارگران برای صحبت پیرامون مشکلات به داخل استانداری رفت.

تجمع کارگران قطار شهری اهواز
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا، روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به حقوق معوقه خود، مقابل ساختمان شهرداری اهواز، دست به تجمع اعتراضی زدند.

جمعی از کارگران قطار شهری اهواز روز چهارشنبه با حضور در مقابل ساختمان شهرداری اهواز خواستار پرداخت معوقات خود شدند.

یکی از این کارگران که خواست نامش در خبر ذکر نشود به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون ۱۶ ماه حقوق و عیدی سال ۹۸ را از شرکت کیسون پیمانکار قطار شهری اهواز طلب داریم و از ابتدای امسال تاکنون مبلغ ۱۳ میلیون ریال به صورت علی الحساب به ما داده شده است.

وی با اشاره به بستن درب کارگاه توسط کارکنان قطار شهری اهواز ادامه داد: صبح امروز مقابل ساختمان قطار شهری اهواز حاضر شدیم اما پس از آنکه نتیجه‌ای نگرفتیم به دفتر نماینده ولی فقیه در خوزستان رفتیم و پس از آن به شهرداری مرکزی آمدیم تا شاید مسئولان راهی برای حل مشکلات ما پیدا کنند.

وی گفت: پارسال تنها ۶ حقوق ما را دادند که آن هم برای تسویه سال ۹۶ بود، این نحوه پرداخت از سوی شرکت کیسون اصلاً عادلانه نیست.

چندی پیش نیز تعدادی از کارگران متروی اهواز مدعی اخراج شدن از شرکت کیسون به دلیل اعتراض به پرداخت نشدن حقوق شدند.

عملیات اجرایی مترو اهواز بهمن سال ۸۵ آغاز شد اما پیشرفت این پروژه پس از گذشت بیش از ۱۳ سال هنوز کمتر از ۳۰ درصد است.

پروژه متروی اهواز از نیروگاه زرگان در شمال شرقی اهواز شروع می‌شود و پس از عبور از میدان‌های اصلی شهر، در منطقه بقایی در جنوب غربی اهواز به انتهای مسیر خود می‌رسد. طول این مسیر بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک کشور ۲۳ کیلومتر و شامل ۲۴ ایستگاه است. این پروژه به ۲ گام دسته بندی و گام نخست آن از فرودگاه تا مصلا با ۶ ایستگاه تعیین شده است.

پروژه قطار شهری اهواز از اواخر پارسال تاکنون به دلیل مشکلات مالی به حالت تعطیل درآمده است.

تجمع رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از  سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز چهارشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۸، سه تن از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای سومین روز پیاپی در اعتراض به اخراج از کار، در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست به تحصن و تجمع زدند.

این شهروندان در تحصن روز جاری با در دست داشتن شعارنوشته هایی، ضمن اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولین، خواهان بازگشت به کار خود شدند.

ناصر محرم زاده، فرحناز شیری و حسین کریمی سبزوار، سه راننده ای هستند که در پی پرونده سازی از ادامه فعالیت در این شرکت اخراج شده اند.

“فرحناز شیری”، اولین زن راننده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران حدود ۱۰ سال است که از کار اخراج شده است. این راننده زن طی این مدت سه بار از دیوان عدالت اداری رای بازگشت به کار گرفته اما کارفرما هر بار با استفاده از نفوذ و روابط فراقانونی خو از بازگشت وی به کار جلوگیری کرده است.

تجمع اعتراضی کارگران متروی اهواز 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸, تعدادی از کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به ۱۶ ماه حقوق عقب مانده و سایر مطالبات شان، در مقابل ساختمان شهرداری اهواز تجمع کردند.

این کارگران ابتدا مقابل ساختمان قطار شهری اهواز تجمع کرده بودند، اما وقتی پاسخی به آنها داده نشد، در مقابل دفتر نماینده علی خامنه ای در خوزستان تجمع کردند که اینجا نیز پاسخی نگرفتند و نهایتا در مقابل ساختمان شهرداری اهواز در اهواز تجمع کردند.

تجمع کنندگان بنری را که خواسته‌شان را بر روی آن نوشته بودند در حاشیه خیابان نصب کرده بودند.
یکی از این کارگران گفت: «…از ابتدای امسال تاکنون مبلغ ۱۳ میلیون ریال به صورت علی الحساب به ما داده شده است. پارسال تنها ۶ حقوق ما را دادند که آن هم برای تسویه سال ۱۳۹۶ بود، این نحوه پرداخت از سوی شرکت کیسون اصلاً عادلانه نیست.»
عملیات اجرایی مترو اهواز بهمن سال ۱۳۸۵ آغاز شد اما پیشرفت این پروژه پس از گذشت بیش از ۱۳ سال هنوز کمتر از ۳۰ درصد است.

پروژه متروی اهواز از نیروگاه زرگان در شمال شرقی اهواز شروع می‌شود و پس از عبور از میدان‌های اصلی شهر، در منطقه بقایی در جنوب غربی اهواز به انتهای مسیر خود می‌رسد. طول این مسیر ۲۳ کیلومتر و شامل ۲۴ ایستگاه است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: